FB pixel TP pixel
Nejočekávanější rodinný film Vánoc dorazí před Avatarem. Z traileru vám ukápne slza nostalgie © Aerofilms

Nejočekávanější rodinný film Vánoc dorazí před Avatarem. Z traileru vám ukápne slza nostalgie

Jste už unaveni všudypřítomnou 3D animací, která vypadá jako přes kopírák? Letošní advent vstoupí do kin animák pro celou rodinu, který se naprosto vymyká americké produkci a hraje na skvělou nostalgickou notu.

13. 11. 2022 12:00 | Filmové novinky

Příběhy malého uličníka Mikuláše a jeho kamarádů Vendelína, Kryšpína a třídy plné rozjívených divochů nás ve své knižní verzi baví už od roku 1956, a to i díky roztomilým kresbám, které má na svědomí Jean-Jacques Sempé. Necelých 70 let od prvního vydání a bohužel pouhých pár měsíců po kreslířově smrti přichází do kin Mikulášovy patálie: Jak to celé začalo, první animovaný film, ve kterém Sempého kresbičky ožívají. Na plátně tak konečně můžeme vidět rozhýbanou Marii-Hedviku, která zlomila Mikulášovi srdce, i Vendelínovo superrychlé baštění chlebů s marmeládou.

Příběhy malého Mikuláše se prolínají s osudy jeho tvůrců Goscinnym a Sempém a teaser nám tak ukazuje, že se můžeme těšit na příběh o přátelství pro všechny generace. V kinech bude film k vidění jak v originální francouzské verzi, tak i v českém dabingu se skvělým obsazením, jako je Ondřej Brzobohatý, Ondřej Brousek nebo Chantal Poullain. Vypadá to, že letošní vánoční film už máme vyřešený… tedy aspoň do té doby, než dorazí do kin Avatar. Mikulášovy patálie budou v kinech od 8. prosince.

Beata Mrazíková
Filmový vkus má pokřivený aktivním pohybem ve filmovém průmyslu, radost tak navzdory špatným marketingovým kampaním a hrozně nasazeným postsynchronům přináší především nekonečný přival reality shows a festivalové lahůdky. Kdyby se ztratily peníze ze světa, stále jí můžete platit v arašídových košíčcích a batátových hranolkách.
Netflix neměl s přeobsazením Zaklínače žádný problém. Vše šlo snadno a rychle
Netflix neměl s přeobsazením Zaklínače žádný problém. Vše šlo snadno a rychle
11.11.2022 16:20:00 | Filmové novinky

Přestože si dnes mnozí fanoušci Zaklínače nedovedou jako Geralta představit nikoho jiného než Henryho Cavilla, nechybělo mnoho a jeho roli hrál od začátku jeho nyní nenáviděný nástupce.

John Wick 4 totálně válí v akcí narvaném traileru. Z přestřelek jde hlava kolem
John Wick 4 totálně válí v akcí narvaném traileru. Z přestřelek jde hlava kolem
10.11.2022 18:00:00 | Filmové novinky

V době, kdy jsou synonymem akčních filmů především komiksové spektákly, působí série John Wick jako balzám na duši. A nejinak by tomu mělo být v případě čtvrtého dílu, který vstoupí do kin již na jaře roku 2023. Akce totiž vypadá stále špičkově a dojde i na charismatické padouchy.

Nový Zaklínač v traileru ukazuje krvavá jatka. Tihle hrdinové letos nahradí Geralta
Nový Zaklínač v traileru ukazuje krvavá jatka. Tihle hrdinové letos nahradí Geralta
10.11.2022 17:30:00 | Filmové novinky

Netflix se měsíc a půl před premiérou svého nového Zaklínače konečně vytasil s novým trailerem. Potvrzuje v něm výrazné zkrácení komplikovaného projektu, který nás zavede dále do historie populárního fantasy světa.

Žižka je novým megahitem Netflixu. Ostatní české filmy mu mohou závidět
Žižka je novým megahitem Netflixu. Ostatní české filmy mu mohou závidět
10.11.2022 17:15:00 | Filmové novinky

Historický spektákl Jan Žižka v kinech nasbíral přes 300 000 diváků a daří se mu i po vypuštění na streamovací služby. Online je sice už od konce října, až nyní ale sklízí globální slávu díky Netflixu.