FB pixel TP pixel
Tvůrci Pána prstenů uznávají kritiku fanoušků. Odhalili, kdy můžeme čekat změny © Amazon Studios

Tvůrci Pána prstenů uznávají kritiku fanoušků. Odhalili, kdy můžeme čekat změny

Přestože se tvůrci seriálu Prsteny moci museli z velké části bránit především toxickým a nesmyslným útokům některých tolkienovských fanoušků, řada výtek k fungování seriálového světa byla určitě relevantní. Ty si chtějí autoři vzít k srdci při realizaci nových epizod.

10. 11. 2022 12:00 | Filmové novinky

Seriálová událost roku – osmidílná fantasy Pán prstenů: Prsteny moci - sice dle Amazonu trhala divácké rekordy jeho streamovací platformy Prime Video, ale počet výtek nespokojených fanoušků možná nějaký rekord rovněž zdolal. Nyní to však vypadá, že i když se tvůrci seriálového Pána prstenů jakékoliv kritice i relevantním výtkám dotčeně bránili, nakonec si alespoň některé z nich vezmou k srdci. V rozhovoru pro Vanity Fair dali autoři seriálu J. D. Payne a Patrick McKay jasně najevo, že některé kritické reakce byly vyslyšeny a budou mít vliv na další řady. Payne řekl: „Určitě sledujeme reakce diváků a zjišťujeme, které postavy mají lidé rádi a jaký druh vyprávění je dojímá. Neřekl bych, že budeme seriál přehnaně upravovat, ale určitě nasloucháme reakcím lidí.“

Tvůrci také naznačili, že proces výroby takového monstra jako jsou Prsteny moci, je zdlouhavý a je připravován dlouho dopředu. Je tak pro ně těžké reagovat na kritiku, protože jsou s přípravami na seriál o rok napřed před diváky. Payne potvrdil, že scénář pro 2. sérii byl napsán ještě před tím, než byla odvysílaná první řada. To však neznamená, že ještě nemohou být provedeny změny, i když budou spíše decentní. Tvůrci se nyní pokusí lépe vybalancovat to, jak odvyprávět svůj příběh a na druhé straně potěšit zaryté tolkienovské fandy. Zatímco první řada Prstenů moci skončila 14. října, produkce druhé řady oficiálně začala již 3. října. Dle původních předpokladů by měl mít seriál dohromady 5 řad, přičemž jde o nejdražší seriálovou produkci všech dob.

Zdroj: Movieweb

Reklama
Petr Kollár
Formovaly ho akčňáky, sci-fi a horory z osmdesátek a devadesátek. Posléze na VHS během dvou dnů bingewatchnul Twin Peaks a s ním se zrodila i láska k dlouhým vyprávěním, které s příchodem Netflixu získaly tu pravou platformu. Dnes se věnuje hollywoodské klasice, hongkongskému akčnímu filmu, japonskému anime i evropskému artu. Před pár lety se začetl do komiksových světů (a v poslední době mangy obzvláště). Rád se prochází po horách, miluje lesy a nepohrdne kvalitním pivem.
Netflix objednal pokračování dvou nových seriálových megahitů
Netflix objednal pokračování dvou nových seriálových megahitů
09.11.2022 15:20:00 | Filmové novinky

Producent Ryan Murphy se trefil do černého v krátké době hned dvakrát po sobě. Jeho nové seriály Monstrum: Příběh Jeffreyho Dahmera a Vidím vás se staly velkými diváckými hity. Netflix si tak logicky ihned objednal jejich pokračování.

Hvězdné fantasy natočené v Česku přichází s 2. řadou. S trailerem přišly špatné zprávy
Hvězdné fantasy natočené v Česku přichází s 2. řadou. S trailerem přišly špatné zprávy
09.11.2022 11:00:00 | Filmové novinky

Amazon sice aktuálně sbírá diváky hlavně na nového Pána prstenů, přičemž chystá i pokračování fantasy Kolo času, na obrazovky se však vrací i seriál Carnival Row, který měl hodně komplikovaný vznik.

Jak to vypadá s novou Hvězdnou bránou? Autor SG-1 odhalil smutnou budoucnost
Jak to vypadá s novou Hvězdnou bránou? Autor SG-1 odhalil smutnou budoucnost
09.11.2022 9:00:00 | Filmové novinky

Populární seriál Hvězdná brána započal svou dlouholetou cestu již v 90. letech a od svého vzniku se rozrostl o tři spin-off seriály a řadu filmů. Seriál, který vznikl na motivy stejnojmenného filmu Rolanda Emmericha z roku 1994, se měl dočkat renesance. Nyní se však zdá, že se návrat na televizní či jiné obrazovky nekoná.

Jeden z nejlepších filmů roku konečně v prvním traileru. Hvězda Mumie hraje o Oscara
Jeden z nejlepších filmů roku konečně v prvním traileru. Hvězda Mumie hraje o Oscara
08.11.2022 16:00:00 | Filmové novinky

Brendan Fraser patřil na konci 90. let mezi největší akční hvězdy Hollywoodu. V posledních letech se však stáhnul do ústraní. Nyní je zpět a jeho fenomenální výkon by mu mohl vynést Oscara za nejlepší herecký výkon.