FB pixel TP pixel
Natáčení prequelu Hry o trůny začíná pod novým názvem © TMDB

Natáčení prequelu Hry o trůny začíná pod novým názvem

Jsou to necelé 3 týdny od konce Hry o trůny a HBO už finišuje poslední přípravy před natáčením prequelu, které by mělo začít v červnu. Nyní už navíc víme, že série bude vznikat pod pracovním názvem „Bloodmoon“.

7. 6. 2019 0:00 | Filmové novinky

Plánovaný seriál, jež by se měl odehrávat asi 8000 let před událostmi Hry o trůny a válkou pěti králů, měl dosud „přezdívku“ The Long Night podle období v historii Západozemí, ve kterém se bude odehrávat. V březnovém vydání Production Weekly je však spinoff uveden jako Untitled Game of Thrones Prequel (w/t Bloodmoon). Tenhle název se ke světu Hry o trůny, ve kterém hraje krev často hlavní roli, tematicky skvěle hodí. Pracovní názvy jsou zpravidla navrhovány tak, aby byly neškodné a nepřitahovaly k produkci zbytečně mnoho pozornosti – většinou také nijak nesouvisí s plánovanou zápletkou. Například Spider-Man: Homecoming byl natáčen pod pracovním názvem Summer of George, což je reference k epizodě ze Show Jerryho Seinfelda.

Natáčení prequelu Hry o trůny začíná pod novým názvem © TMDB

Prequel už má známou i nemalou část obsazení – jde o směs zavedených tváří a nových tváří: Naomi Watts (Nic nás nerozdělí, King Kong), Miranda Richardson (Churchill), John Simm (Pán času), Jamie Campbell Bower (Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny), Josh Whitehouse (Poldark), Georgie Henley (Letopisy Narnie), Alex Sharp (Podfukářky) a Naomi Ackie (Lady Macbeth). Dějovou zápletku dal dohromady autor Písně ledu a ohně George R. R. Martin, showrunnerkou bude Jane Goldman (Kingsman).

 1 805 zobrazení   93 se líbí
Tomáš Durčák
Dumavý samotář se zájmem o vše, co ještě neví. Původně chtěl z dlouhé chvíle jenom trochu psát o GoT, načež se z něj přes noc stal někdo, kdo už si sem musel napsat svůj medailonek. Nepohrdne dobrým filmem, seriálem, knihou, hudbou ani divadlem (zkrátka kulturní člověk každým coulem). Jako šéfredaktor už vedl pár projektů, kterým se dařilo i nedařilo, a pár lidí, kterým psaní šlo i nešlo. Jeho 46 chromozomů mu mimo jiné do vínku dalo nevypnutelný a mimořádně citlivý Grammar Nazi radar, díky kterému je sice nejlepším korektorem českého jazyka široko daleko, ale internetové diskuze bez prožití slabšího infarktu číst nemůže.
Meme divákům pomáhají vyrovnat se s hrůzami Černobylu
Meme divákům pomáhají vyrovnat se s hrůzami Černobylu
06.06.2019 | Filmové novinky

Pětidílné historické drama HBO skončilo, a kromě skvělého dojmu po něm zůstala slušná sbírka memeček. Na rozdíl od 8. řady GoT meme z minisérie Černobyl nemají za cíl dělat si legraci z nelogičností, chyb či nekonzistence jednotlivých postav. Jejich motiv je vlastně pouze jeden.

Carnival Row: Fantasy noir o migraci natočený v Česku má stylový trailer
Carnival Row: Fantasy noir o migraci natočený v Česku má stylový trailer
05.06.2019 15:00:00 | Filmové novinky

Nový seriál Amazonu představil první krátkou upoutávku na neoviktoriánskou detektivku v hlavních rolích s Carou Delevingne a Orlandem Bloomem.

Prequel loutkového Temného krystalu má nádherný první trailer
Prequel loutkového Temného krystalu má nádherný první trailer
05.06.2019 | Filmové novinky

Seriálová fantasy s oficiálním názvem The Dark Crystal: Age of Resistance, která je prequelem osmdesátkového filmového hitu Temný krystal, má svou první regulérní upoutávku. A vypadá moc dobře!

První řada Zaklínače je dotočena. Kdy se jí dočkáme?
První řada Zaklínače je dotočena. Kdy se jí dočkáme?
04.06.2019 | Filmové novinky

Seriál Netflixu o geneticky vylepšeném námezdním bojovníkovi Geraltovi z Rivie s Henry Cavillem v hlavní roli ukončil natáčení 1. řady. Jeden z členů štábu rovněž prozradil, že se premiéry série na motivy knih Andrzeje Sapkowského dočkáme v prosinci.