FB pixel
Zdroj: Disney+

Nechcete čekat na Disney+ další rok? Pojďme to společně změnit!

Když před dvěma roky oznamoval Disney plán své celosvětové expanze, mohli jsme se těšit, že nejpozději do roku 2021 se na nás také dostane. Sice později než na Severní či Jižní Ameriku, později než na Západní, Severní či Jižní Evropu, později než na Jihovýchodní Asii či Austrálii, ale přeci jen dostane. Aktuálně však Disney své plány přehodnotil a Česko spolu s dalšími zeměmi Střední a východní Evropy posunul až do další vlny na léto 2022. Předběhne nás tedy nejen další expanze v Jihovýchodní Asii, ale víceméně nás doběhnou i země Severní Afriky či Blízkého východu, se kterými se původně v expanzi vůbec nepočítalo.

A to nás inspirovalo k tomu, abychom sepsali petici a tu zaslali Disneymu. Požadujeme v ní jediné - aby tento odsun vrátil zpátky a dorazil k nám co nejdříve, ideálně v původním termínu. Naši petici jsme podpořili argumenty, které popisují, proč by to měl Disney udělat a proč by dále neměl otálet. Přečíst si jí spolu s dalšími body můžete v plném znění zde, přinášíme zde v článku jen hlavní body:

  1. I když chápeme problémy lokalizace, Disney dosud neměl problém dělat dabingy či titulky i pro mnohem menší země jako Islandština nebo Finština.
  2. Dabingy a titulky Disney už dávno má, především pro své kinofilmy ale i starší (televizní seriály) a to včetně práv.
  3. Poptávka po Disney věcech u nás stoupá a zájem o věci značky Marvel, Star Wars či Pixar je stejný jako ve stejně velkých zemí typu Portugalsko.
  4. U nás, ale třeba i ve Slovinsku je životní úroveň měřená HDP na obyvatele srovnatelná se zeměmi jako Itálie či Španělsko.
  5. Pirátství u nás existuje, ale dalším odsunem spuštění se ještě více prohloubí, především u původních Disney+ filmů a seriálů.
  6. Nebylo lepšího načasování než letos na podzim, když se spuštění HBO MAX v Česku odsunulo a Netflix se po lokálním spuštění před dvěma roky už tolik nesnaží.

A zároveň jsme chtěli ještě upozornit na jeden důvod, který se často nikde veřejně nepíše, ale všichni si to myslí. USA i státy Západní Evropy nás stále považují za státy druhé či třetí kategorie, se kterými se nemusí nijak extra mazlit a prostě nás vždycky nějak odbydou. Což je vzhledem k tomu, že jsme již dlouhá léta členy EU či NATO a Disney sám si zakládá v posledních letech na tom, aby se ke všem skupinám lidí choval stejně, přinejmenším pokrytecké.

Pokud s námi v těchto argumentech souhlasíte, připojte svůj podpis sem. A nezapomeňte sdílet tuto petici! Třeba i vašim kamarádům z dalších zemí, jako je Slovensko, Polsko či Maďarsko, ostatně petici chápeme jako projekt všech zemí Střední a Východní Evropy. Díky!

P.S. Pokud nevěříte, že bychom to mohli dokázat, tak jen dodáme, že naposled, když jsme dělali petici (aby Netflix zpřístupnil slovenským uživatelům české titulky), byli jsme úspěšní a stačilo na to “jen” zhruba 5.000 podpisů. A i kdyby se to nepodařilo prosadit, je důležité se ozvat a ukázat Disneymu, že by se o nás měl více zajímat.

Nechcete čekat na Disney+ další rok? Pojďme to společně změnit  |  Streaming novinky  | 

Tomáš Vyskočil

Svůj první filmový web spustil už v roce 1999. Od té doby si uvědomil, že nebude dělat nic jiného než psát o filmech na internet. A tak založil a spustil FilmPub, první velký filmový magazín. O pár let později přešel na seriály a pro pár fanoušků spustil Lost.cz. Protože těch fandů bylo najednou dost, rozhodl se spustit i další weby a tak vznikla Edna.cz. Mezitím pracoval a psal třeba pro Premiere, DiViDi a další filmové časopisy. Když mu kamarádi před pár lety říkali, že stahují pirátské filmy, protože u nás není nabídka, tak si jeden víkend sedl, naprogramoval skript, který stáhl všechny dostupné nabídky u nás a tak vzniklo Filmtoro. Filmy a seriály už neopustí, protože filmy a seriály nikdy neopustily jeho.


Další články jako Nechcete čekat na Disney+ další rok? Pojďme to společně změnit

Streaming novinky  |  včera 7:00

Využíváte VPN ke sledování Netflixu? Streamer vám možná pořádně zatopí

Netflix se rozhodl posvítit si na porušování svých pravidel a hodlá trestat uživatele, kteří využívají služeb VPN. Sledování Netflixu jiných zemí se tak nemusí vyplatit. číst více

Streaming novinky  |  před 4 dny

Do Česka příští rok zamíří SkyShowtime, nahradí Paramount+ a Peacock

Ještě jsme se nestačili vzpamatovat ze zklamání z odsunu HBO MAX a Disney+ v Česku na rok 2022 a máme tu další změnu v plánech velkých služeb. Paramount+ ani Peacock se k nám jako samostatné značky nevypraví. Místo toho se dočkáme nové spojené služby SkyShowtime. Co to pro nás znamená? číst více

Streaming novinky  |  před 6 dny

Hotel Transylvánie 4 v kinech nebude, film kupuje Amazon

Už se zdálo, že pandemie je na ústupu a filmový svět se vrací do normálních kolejí, tedy nejdříve kino a pak až streaming. Studio Sony ale nyní překvapivě prodává svoji podzimní hitovku Hotel Transylvánie 4. číst více

Streaming novinky  |  před 10 dny

Disney hlásí 116 miliónů předplatitelů, spuštění v Česku se odsouvá

Aktuální prezentace výsledků společnosti Disney potěší všechny ty, kteří fandí růstu Disney+, exkluzivnímu uvedení v kinech, návštěvnosti Disney parků a jihovýchodní Asii. Naopak nepotěší všechny české diváky, kteří si musí na spuštění Disney+ u nás počkat až na léto 2022. číst více

Streaming novinky  |  před 13 dny

Sebevražedný oddíl je druhým nejúspěšnějším kinofilmem na HBO

Warneři mají za sebou docela divoký víkend. Jejich novinka Sebevražedný oddíl totiž v kinech zklamala. Jenže na streamovací službě HBO Max je z ní hit. číst více

Cache: 1 TOPlist TOPlist TOPlist