FB pixel

10 nejlepších filmů za rok 2017

Blíží se konec roku a to je ten nejlepší čas podívat se na ty nejlepší filmy, které se v našich kinech objevily v tomto kalendářním roce. Vybrali jsme deset nejlepších a nejzajímavějších, které byste si měli z letošního roku odnést. A dobrou zprávou je, že většina z nich už je online!Král Artuš

Král Artuš

Začneme trochu neočekávaně, protože okolo Krále Artuše se točí aura finančního propadáku a nepovedeného filmu. Zatímco to první je fakticky správně, o tom druhém by se dalo diskutovat. Především mizerných kritik se dočkal hlavně na druhé straně Oceánu, u nás přeci jen máme blíž nejen k artušovské legendě, ale i neotřelému vizuálnímu stylu režiséra Guye Ritchieho. I když to s digitálními slony a obrovskými digibitvami v závěru trochu přepálil, první polovina patří rozhodně k tomu nejlepšímu co natočil. Ostatně, kdo si pamatuje jeho první filmy jako Sbal prachy a vypadni nebo Podfu(c)k, bude nadšen, jak se mu podařilo slavnou legendu přizpůsobit jeho stylu londýnských gangsterek. A navrch - nejlepší soundtrack roku.

Přehrát Kde je Král Artuš: Legenda o meči online: Itunes (má české titulky)


Paddington 2

Paddington 2

Zatímco loňský rok byl pro malé ratolesti plný originálních překvapení (Zootropolis, Odvážná Vaiana), letos se prckové dočkali jen několika nastavovaných kaší (Auta 3, Já, padouch 3) či spíše zábavy pro dospělé (Lego Batman Film). Nejvíce tak potěšil chlupatý medvídek Paddington, který se vrací v mnohem lepší formě než v prvním dílu. Tentokrát bude muset očistit své jméno a prchnout z vězení, ale stejně jako v jedničce, stále v něm zůstává touha rozdávát radost. Rychlý spád, zábavné sekvence, dobře úlisný Hugh Grant, to všechno dělá z Paddingtona nejzajímavější film pro děti za rok 2017.Pěkně blbě

Pěkně blbě

Tvůrce hořkých inteligentních komedií Judd Apatow tentokrát pouze v roli producenta, ale jeho styl poznáte už od prvních okamžiků filmu, kterou si představitel hlavní role, pakistánský standup komik Kumail Nanjiani napsal přímo na tělo. Vše začíná vcelku standardně - mladý Pakistánec žijící v New Yorku se zamiluje do bílé Američanky. Ale přichází komplikace - jednak jeho rodina stále trvá na domluveném manželství s Pakistánkou, navíc ona těžce onemocní a upadne do kómatu. Zdánlivě romantický příběh nabere nečekaný obrat, když více než polovinu filmu je ona mimo a on si musí vybojovat přízeň u jejich rodičů. Je to chytré, dojemné, vtipné, hořké. A hlavně - je to moc povedené.

Přehrát Kde je Pěkně blbě online: Aerovod (má české titulky)


Baby Driver

Baby Driver

Jde natočit muzikál tak, aby místo jazzu a tanečníků hrála drsná rocková hudba a místo lidí do rytmu burácely motory aut? Edgar Wright (Jednotka příliš rychlého nasazení) to dokázal a vystačil si přitom s jednoduchou zápletkou, jak rytmu a hudbě podřídit celý film. Prostě si vymyslel kluka, který pomáhá gangsterům ve svém autě uprchnout z místa činu, ale protože byl jako malý svědkem nehody, musí neustále mít v uších puštěnou hudbu do rytmu. Od začátku se šlape do pedálů jako o život, teprve na konci této zběsilé honičky vám dojde, že ten příběh je možná až příliš jednoduchý. Ale to vůbec nic neubírá na kouzlu, že driftování nikdy nebylo tak cool.

Přehrát Kde je Baby Driver online: Google Play (má české titulky)


Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

K málokterým filmům si lze představit obtížnější pokračování než k Blade Runnerovi, ale Denis Villeneuve (Příchozí) to dokázal. Majstršyk starý pětatřicet let získal důstojného následovníka, který nabízí opět ohromující vizuální kompozice z daleké budoucnosti i nitěrné komorní příběhy umělých bytostí snažící se stát člověkem. Připravte si tedy opět dostatečně pohodlnou sedačku a velkou obrazovku, protože vše tady stejně jako v roce 1982 plyne pomaleji, hudba vás pomaličku magicky zatlačuje do opěrky a na konci vás čeká i nějaký ten moment dojetí. A kdyby se rozdávali Oscaři za nejodvážnější milostnou scénu ve třech, máme jasného vítěze.To

To

Když by ještě někdo před rokem řekl, že nějaký horor bude mezi nejlepšími filmy roku, asi bychom se všichni ťukali na hlavu. Ale nové TO nám ukázalo, že může znovu existovat dobrá adaptace knih Stephena Kinga, stačí vytvořit takové postavy, o které se můžeme bát. A to celé zabalit do atmosféry 80. let, která aktuálně frčí úplně všude (Stranger Things), navrch přidat strašidelného klauna, a máme tu vzrušující zážitek jako už hodně dlouho ne. Hororům se vůbec letos dařilo, za pozornost stojí jak Rozpolcený nebo Uteč.

Přehrát Kde je To online: Alza


Zakladatel

Zakladatel

Do letošního roku jak už to tak bývá patří i několik zpožděných filmů z roku 2016, které se ucházely na přelomu roku o Oscara. Tam si to o nejdůlěžitější ceny rozdalo drama Moonlight a muzikál La La Land, bohužel do závěrečného klání se vůbec nedostal nenápadný, ale o to poctivější životopisný film Zakladatel. Ten popisuje vzestup Raye Kroca, syna českých emigrantů, kterak se mu podařilo převzít otěže od původních majitelů nad celým řetězcem hamburgrány McDonalds. Není to tak promakané jako The Social Network ani tak brutálně zábavné jako Vlk z Wall Street, ale jestli ve vás je kousek podnikatelské duše, bude vás fascinovat, jak dobře popisuje film všechny praktiky a motivace lidí, kteří chtějí úspět.

Přehrát Kde je Zakladatel online: Itunes


Wind River

Wind River

Kvalitní kriminálky se na rozdíl od televizí na velkém plátně poslední roky moc nevidí, takže o to víc stojí vyzvidhnout, jakou atmosféru dokázal vybudovat ve Wind River režisér Taylor Sheridan. Ten už od časů, kdy psal scénář k Sicariu moc dobře ví, že je třeba hlavní hrdiny nechat nejdříve pěkně dlouho topit ve sračkách, zároveň diváky nechat napínat pouze pomalým odhalováním zápletky a teprve na samotný závěr si přichystat finální odhalení a stylovou přestřelku. Jeremy Renner i Elizabeth Olsen ukazují, že umí hrát víc než jen comicsové Avengers a tak díky nim stojí se k filmu stále vracet. Tohle bude jednou klasika.Dunkerk

Dunkerk

Každý nový film Christophera Nolana je obrovská událost a nejinak to bylo i při uvedení jeho rekonstrukce evakuace britských vojáků z okupované Francie během německého bleskového útoku v roce 1940. Nolan nás, na rozdíl třeba od Zachraňte vojína Ryana, nenechal dlouho budovat vztahy mezi vojáky, ale rovnou nás poslal uhýbat před kulkami a polykat poslední kapky vzduchu v potápějící se lodi. Čím větší plátno, tím byl zážitek klaustrofobičtější, čím hlasitější zvuk, tím jsme byli napnutější. Podle všeho to vypadá, že Dunkerk bude i mezi favority na nejbližších Oscarech. Rozhodně zaslouženě, nejlepší válečný film posledního desetiletí.

Přehrát Kde je Dunkerk online: Itunes (má české titulky)


Logan

Logan

Úroda comicsových filmů bylo letos mimořádně bohatá, ten nejlepší kousek se urodil už na začátku roku. V očekáváném závěru samostatných filmů s Wolverinem jsme se dočkali poprvé v celém X-Men vesmíru opravdu mimořádně dospělého filmu, kde stárnoucí Logan a napůl dementní Profesor X pomáhají mladé "nadané" holčice uniknout pryč od všech pokusů. Prakticky westernová atmosféra, už od trailerů budovaná za doprovodu pomalé balady od Johnnyho Cashe, přitom brutální a nekompromisní akce a patřičně emociální závěr, to všechno dělá z Logana nejlepší comicsový film roku. Možná i posledních pár let.

Přehrát Kde je Logan: Wolverine online: Itunes (má české titulky)

Co se nevešlo


před 1 měsíci   Tipy na film   Tomáš Vyskočil   2238 přečtení   6 líbí se   2 komentáře  


Komentáře k článkuDalší články na podobné téma


VÍKENDOVÝ TIP: Britannia

VÍKENDOVÝ TIP: Britannia

před 2 dny   Tipy na film  

Na HBO můžete od včera najít nový historický seriál, který se odehrává v dobách největšího rozkvětu římské říše. Velká armáda vrací zpět do keltského srdce Britannie – tajemné země ovládané divokými válečnicemi a mocnými Druidy, kteří mohou ovládat nebezpečné síly podsvětí. Všech devět dílů už je online.
Odehrávají se všechny filmy Pixaru v jednom vesmíru?

Odehrávají se všechny filmy Pixaru v jednom vesmíru?

před 4 dny   Tipy na film  

Filmy Pixaru obsahují spoustu skrytých vtipků, které zvědavce nenechají spát. A dokonce vznikla teorie, podle které se všech devatenáct filmů (ano včetně aktuálního Coco) odehrávají v jednom propojeném světě. Že nevěříte, jak by mohli existovat v jednom vesmíru mluvící auta, strašidla vyrábějící elektřinu či zničená Země? Pojďte se přesvědčit!
Nejlepší filmy na Netflixu právě teď

Nejlepší filmy na Netflixu právě teď

před 5 dny   Tipy na film  

O Netflixu se často mluví jako o službě, která má spoustu svých nových seriálů a potom pár starých a ne moc známých filmů. Což není pravda a my jsme pro vás připravili nový přehled, kde se můžete podívat, jaké skvělé filmy tam najdete. Jedeme podle hodnocení IMDB a z první stovky nej filmů tam najdete více než polovinu.


Líbí se ti tento článek?

Staň se naším fanouškem na Facebooku a žádný další už ti neunikne!

TOPlist TOPlist TOPlist