FB pixel TP pixel
Netflix koupil drama o sériovém vrahovi se Zacem Efronem v hlavní roli © TMDB

Netflix koupil drama o sériovém vrahovi se Zacem Efronem v hlavní roli

Na právě skončeném festivalu Sundance probíhala bitva o nákup distribučních práv k dramatu Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile, které vyhrál Netflix, jenž nabídl vítězných 9 milionů dolarů.

Filmové novinky

Na konci festivalu v utažském Sundance jsme mohli být svědky souboje o práva na distribuci životopisného filmu Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile se Zacem Efronem v hlavní roli, který se věnuje životu sériového vraha Teda Bundyho. Přetahovaná se odehrávala převážně mezi studii STX a Lionsgate, nakonec práva pro USA a několik zahraničních trhů získal Netflix, když nabídl 9 milionů dolarů. Film je natočený z pohledu Bundyho dlouholeté přítelkyně Elizabeth Kloepfer (Lily Collins), která roky odmítá uvěřit, že by Bundy byl schopen spáchat zločiny, za které byl odsouzen k smrti. Bundy byl zatčen v roce 1975 a krátce před popravou elektrickým křeslem v roce 1989 se přiznal k provedení třiceti vražd, celkový počet však mohl být mnohem vyšší.

Tento nákup logicky zapadl do netflixovské nabídky, protože režisér filmu Joe Berlinger již natočil původní čtyřdílnou dokumentární sérii z žánru true-crime Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes právě o případu Teda Bundyho, která je k dispozici na Netflixu a prý se pyšní vysokou sledovaností. Recenze filmu chválí především překvapivý dominující a magnetický herecký projev Zaca Efrona v roli Bundyho, který uměl pro svůj šarmantní vzhled a inteligenci získat důvěru žen. Kromě zmíněného excelujícího Efrona a Lucy Collins se ve filmu objeví další velká jména jako Jim Parsons (Sheldon z Teorie velkého třesku), Haley Joel Osment (před 20 lety viděl mrtvé lidi v Šestém smyslu), John Malkovich nebo Kaya Scodelario. Uvedení se plánuje na podzim, aby měl film vyšší šance na zisk nejrůznějších výročních ocenění.

 287 zobrazení   24 se líbí
Tvůrce Vikingů vysvětlil, proč seriál končí a jestli naváže jiný
Tvůrce Vikingů vysvětlil, proč seriál končí a jestli naváže jiný
01.02.2019 8:50:00 | Filmové novinky

Fanoušky Vikingů nedávno zasáhlo oznámení, že seriál po své právě ukončené páté a nadcházející šesté sérii definitivně skončí. Tvůrce Michael Hirst nyní vysvětlil, proč Vikingy utne zrovna nyní, a zároveň naznačil, že to nebude konec definitivní.

5 úsměvných skutečností, které jste dodnes nevěděli o vzniku Pána Prstenů
5 úsměvných skutečností, které jste dodnes nevěděli o vzniku Pána Prstenů
31.01.2019 | Filmové novinky

Jak si Sean Connery přečetl divnou knihu, novozélandské ženy nalepily falešné vousy, Sean Bean lezl v brnění denně po horách, Ian Mckellen získal tetování a Viggo Mortensen zakřičel.

Netflix pravděpodobně chystá seriál ze světa Resident Evilu
Netflix pravděpodobně chystá seriál ze světa Resident Evilu
28.01.2019 17:30:00 | Filmové novinky

V poslední době se množí zprávy, o připravované dohodě mezi Netflixem a německým studiem Constantin Film, podle které spolu hodlají spolupracovat na seriálové adaptaci legendární videoherní série Resident Evil.

Kravaťáci budou končit, vrátí se i vévodkyně Meghan?
Kravaťáci budou končit, vrátí se i vévodkyně Meghan?
25.01.2019 17:00:00 | Filmové novinky

Televize USA Network oznámila, že právnické obleky Kravaťáků po nově odsouhlasené 9. řadě definitivně pověsí na věšák. Informaci v oficiálním prohlášení přinesl tvůrce seriálu Aaron Korsh, který mimo jiné poděkoval všem, kdo se na Kravaťácích až dosud podíleli. A vyjádřil se i k drbům, zda se do seriálu vrátí i Meghan Markle.