FB pixel TP pixel
Netflix pravděpodobně chystá seriál ze světa Resident Evilu © TMDB

Netflix pravděpodobně chystá seriál ze světa Resident Evilu

V poslední době se množí zprávy, o připravované dohodě mezi Netflixem a německým studiem Constantin Film, podle které spolu hodlají spolupracovat na seriálové adaptaci legendární videoherní série Resident Evil.

Filmové novinky

Právě ve chvíli, kdy se na trhu objevil remake druhého dílu videohry Resident Evil, mimochodem s velmi pozitivní kritickou odezvou, se objevily spekulace o chystaném seriálu, právě z tohoto světa survival zombie hororu. Seriál bude s Netflixem vyvíjet německé produkční a distribuční studio Constantin Film, které vlastní filmová práva k této sérii od japonského herního studia Capcom, a stojí i za filmovými adaptacemi s Millou Jovovich v hlavní roli. Nyní se prý pracuje na scénáři, ve kterém by se mělo rozšířit a prohloubit videoherní universum a jeho mytologie. Více se dozvíme o nezákonné práci biochemické společnosti Umbrella Corporation a vzniklém novém postapokalyptickém světě, který nastal po úniku T-viru, který umožnil oživit mrtvou tkáň.

Zatímco videohry jsou fanoušky i kritiky z velké části přijímány kladně, filmové adaptace se setkávají spíše s opovržením či posměchem kvůli své béčkové jednoduchosti a až příliš volné adaptaci videoher. První film s názvem Resident Evil režíroval Paul W. S. Anderson. Vznikl v roce 2002 v hlavní roli s Millou Jovovich, která ztvárnila hrdinku Alici, jejíž úkolem bylo T-virus izolovat. Následuje dalších pět pokračování, které se postupně více a více odkloňují od vyprávění srozumitelného příběhu, a důraz kladou na atrakce v podobě opulentních akčních scén a líbivých lokací. Série byla pro studio výnosná pro své nízké náklady a vzrůstající oblibě na asijských trzích. Zpráva dosud nebyla Netflixem potvrzena.

 129 zobrazení   26 se líbí
Kravaťáci budou končit, vrátí se i vévodkyně Meghan?
Kravaťáci budou končit, vrátí se i vévodkyně Meghan?
25.01.2019 17:00:00 | Filmové novinky

Televize USA Network oznámila, že právnické obleky Kravaťáků po nově odsouhlasené 9. řadě definitivně pověsí na věšák. Informaci v oficiálním prohlášení přinesl tvůrce seriálu Aaron Korsh, který mimo jiné poděkoval všem, kdo se na Kravaťácích až dosud podíleli. A vyjádřil se i k drbům, zda se do seriálu vrátí i Meghan Markle.

Producent Punishera: Kdyby byla 3. řada, tak s Daredevilem a Kingpinem
Producent Punishera: Kdyby byla 3. řada, tak s Daredevilem a Kingpinem
24.01.2019 13:30:00 | Filmové novinky

Producent Steve Lightfoot, který měl pod taktovkou první dvě řady seriálu Punisher, by chtěl, aby se v případném budoucím pokračování objevili Daredevil / Matt Murdoch a Wilson „Kingpin“ Fisk. Osud seriálů je ale zdá se podobně jako u dalších marvelovek na Netflixu zpečetěn.

Pusťte si skvělý Star Wars fanfilm, který naštval studio Disney
Pusťte si skvělý Star Wars fanfilm, který naštval studio Disney
23.01.2019 17:40:00 | Filmové novinky

Běžně tu fanouškovské věci nelinkujeme, ale tentokrát uděláme výjimku. Krátký film Vader, který nadšený fanda dějově zasadil mezi třetí a čtvrtou epizodu Star Wars, přinesl totiž zajímavou reakci ze studia Disney a způsobil posléze rozzlobené reakce na sociálních sítích hrozící bojkotem Epizody 9.

Oscarové nominace vede Roma od Netflixu, překvapením je Black Panther
Oscarové nominace vede Roma od Netflixu, překvapením je Black Panther
22.01.2019 18:45:00 | Filmové novinky

Dnes oznámené nominace na nejprestižnější filmové ceny mají jako každý rok několik očekávaných jmen a několik překvapení. Spokojen může být Netflx, jeho drama Roma patří k hlavním favoritům s 10 nominacemi včetně nejlepšího filmu. Tam se střetne s filmy jako Favoritka, Vice, Bohemian Rhapsody ale také Black Panther.