FB pixel TP pixel
Tvrdá rána pro Kazmu. ONEMANSHOW: The Movie má nejhorší propad zájmu historie © Bontonfilm

Tvrdá rána pro Kazmu. ONEMANSHOW: The Movie má nejhorší propad zájmu historie

Kazma sice v minulém týdnu zdemoloval kina a zlámal rekord návštěvnosti českého filmu během zahajovacího víkendu, propad návštěvnosti v druhém týdnu byl však navzdory nepříznivému počasí tristní. Kazma si tak připsal i další, tentokrát negativní rekord.

Filmové novinky

Projekt ONEMANSHOW: The Movie se sice o uplynulém týdnu stal jedničkou v historii českých premiér s úžasnými 291 tisíci diváky (a dvojkou v celkovém součtu hned za Avengers: Endgame), bublina však rychle splaskla a Kazmovo loterijní šílenství už ve druhém týdnu neslaví ani zdaleka takový úspěch. Za druhý víkend totiž přišlo do kin jen 62 tisíc diváků, co znamená velmi tvrdý pád do reality v podobě propadu o rekordních 79 procent. Jedná se o nejhorší pád pro projekt, který startoval s vyšší než stotisícovou návštěvností. Jen pro srovnání, filmy jako Avengers, sedmý Harry Potter nebo třetí Hobit padaly v průměru jen o 55 procent. Dokonce i snímky Stmívání či Padesát odstínů šedi padaly v průměru jen o něco málo lepších 75 procent.

Pád návštěvnosti se nicméně očekával. Kazmův projekt byl celou dobu postaven na frontloadingu a na budování hypu směrem k otevíracímu víkendu. Ten přilákal zájemce o tajemství a potenciální výhru 22 milionů. Kdo loteriím neholduje, ten už do kina nespěchá. Obzvlášť po tragických recenzích, které na filmu nenechaly nit suchou. V dalším týdnu se samozřejmě čeká další pád, takže je zcela jasné, že v rámci historických čísel už žádné rekordy padat nebudou a mezi absolutně nejnavštěvovanější filmy se ONEMANSHOW nezařadí. Teorii o sázkovkové rychlokvašce potvrzuje i návštěvnost ostatních filmů, která padala výrazně méně, přičemž tahouny byly tituly Barbie a Oppenheimer.

Zdroj: Bontonfilm / Kinomaniak / UFD

Netflix má problém. Jeho nejočekávanější sci-fi natočila konkurence, dostupné je zdarma
Netflix má problém. Jeho nejočekávanější sci-fi natočila konkurence, dostupné je zdarma
28.08.2023 16:50:00 | Filmové novinky

Nemůžete se dočkat sci-fi novinky Netflixu Problém tří těles? Čekání si můžete zkrátit poměrně verzí od konkurence, kterou nikdo nečekal.

Velká rána pro fanoušky Pána prstenů. Nový film o bojovnících Rohanu se výrazně odkládá
Velká rána pro fanoušky Pána prstenů. Nový film o bojovnících Rohanu se výrazně odkládá
28.08.2023 15:10:00 | Filmové novinky

Minulý týden studio Warner Bros. zklamalo řadu fanoušků, když se rozhodlo odložit premiéru druhé části Duny na příští rok. Rošáda následných přesunů bohužel zapříčinila, že se o mnoho měsíců odkládá i nový film ze světa Pána prstenů.

Disney Plus dál trestá předplatitele. Již natočenou fantasy neuvede, ale prodá
Disney Plus dál trestá předplatitele. Již natočenou fantasy neuvede, ale prodá
27.08.2023 16:30:00 | Filmové novinky

Studio Disney se rozhodlo, že dostane svou streamovací službu Disney Plus do černých čísel za každou cenu. Má k tomu pomoci i prodej již natočené očekávané fantasy Kronika rodu Spiderwicků, kterou platforma nakonec neuvede. Snaží se ji naopak prodat konkurenci.

Zapomeňte na Flashe. HBO přidalo jedno z nejlepších dramat posledních let
Zapomeňte na Flashe. HBO přidalo jedno z nejlepších dramat posledních let
27.08.2023 15:30:00 | Filmové novinky

HBO je pravidelným odběratelem snímků z katalogu distribuční společnosti Aerofilms, díky čemuž má v nabídce jedny z nejlepších a nejzajímavějších filmů, které se v uplynulých měsících objevily v českých kinech. A novinku Aftersun byste minout rozhodně neměli, protože patří k tomu nejšpičkovějšímu z žánru dramatu v letošním roce.