FB pixel TP pixel
Trailer nejočekávanějšího filmu příštího roku je tady. Oppenheimer vyvolává mrazení v zádech © Universal Pictures

Trailer nejočekávanějšího filmu příštího roku je tady. Oppenheimer vyvolává mrazení v zádech

Režisér Christopher Nolan konečně představil plnohodnotný trailer na svůj chystaný životopisný snímek Oppenheimer, který se zabývá nejen životem J. Roberta Oppenheimera, ale také jeho strašlivým dílem atomové bomby, který dal lidstvu nejobávanější zbraň hromadného ničení.

19. 12. 2022 10:30 | Filmové novinky

Režisér Christopher Nolan se po sci-fi Tenet opět obrací směrem k historii, když zpracuje události okolo projektu Manhattan, v rámci kterého se Spojené státy americké snažily a nakonec i úspěšně vyvinuly jadernou zbraň. Centrální osobností byl samozřejmě fyzik J. Robert Oppenheimer, který byl pomyslným Prometheem, jenž lidstvu daroval neskutečnou moc a zodpovědnost nezničit samo sebe. Nolanův nový film vychází z životopisné knihy American Prometheus: The Triumph and Tragedy of J. Robert Oppenheimer od Kaie Birda a Martina J. Sherwina, kteří za své dílo získali v roce 2006 Pulitzerovu cenu. Kvalitnější výchozí materiál, který mimochodem vznikal dlouhé dvě dekády, si tak Nolan vybrat pravděpodobně nemohl. Nová nolanovka vstoupí do kin 20. července 2023 a zdá se, že nabídne vskutku těžkotonážní drama o osobní odpovědnosti a lidské ambici.

 114 zobrazení  
Petr Semecký
Stresem prorostlý workoholik, který jednou rukou analyzuje festivalový art, druhou chystá preview nejžhavějšího blockbusteru a nohama sepisuje seznamy filmů a seriálů, které musí ve volném čase konečně „bingvočnout“. Milovník dobrého jídla, půlmaratonec, technologický nadšenec a sběratel všeho možného.
Nejzábavnější sci-fi příštího roku? Skvělý trailer odhaluje Vetřelce s dinosaury
Nejzábavnější sci-fi příštího roku? Skvělý trailer odhaluje Vetřelce s dinosaury
18.12.2022 15:30:00 | Filmové novinky

Scenáristé jednoho z nejlepších hororů posledních let usedli na režijní sesli svého nového sci-fi, které zavede Adama Drivera na prehistorickou Zemi. Člověk budoucnosti se tak střetne s dinosaury v souboji na život a na smrt.

První trailer Barbie je tady. Nic plastovějšího a růžovějšího jste v životě neviděli!
První trailer Barbie je tady. Nic plastovějšího a růžovějšího jste v životě neviděli!
16.12.2022 17:30:00 | Filmové novinky

O celovečerním zpracování příběhů panenky Barbie se mluví několik let, až v příštím roce nás ale konečně čeká slavný přechod do hrané podoby. S hvězdným obsazením a komediálním nádechem na hraně geniální parodie.

Poslední velký český seriál roku se povedl. Recenze chválí poctivou zábavu
Poslední velký český seriál roku se povedl. Recenze chválí poctivou zábavu
16.12.2022 15:00:00 | Filmové novinky

Režisér David Ondříček patří mezi ostřílené tuzemské tvůrce, jejichž zálibou jsou historické události a velcí lokální hrdinové. Znovu to potvrzuje i v minisérii Král Šumavy, která sbírá spokojené recenze, které v Česku nejsou standardem.

Nejmilovanější herec současnosti přišel o dvě ikonické role. Má ale nový projekt snů
Nejmilovanější herec současnosti přišel o dvě ikonické role. Má ale nový projekt snů
16.12.2022 12:15:00 | Filmové novinky

James Gunn pokračuje v přestavbě roztříštěného DC univerza a občas holt musí udělat nějaký nepopulární krok. Tím posledním proti sobě ale popudil značnou část fanoušků. Režisér a scenárista totiž pracuje na novém filmu o Supermanovi, ve kterém ovšem bude chybět Henry Cavill.