FB pixel TP pixel
Herectví, které vás donutí k slzám. Nový trailer očekávané oscarovky tne do živého © A24

Herectví, které vás donutí k slzám. Nový trailer očekávané oscarovky tne do živého

Žhavý kandidát na nejlepších herecký výkon roku se konečně představuje v pořádně naducaném traileru na drama Velryba. Bredan Fraser podle ohlasů předvádí dost možná životní výkon plný lidskosti.

15. 12. 2022 14:50 | Filmové novinky

Žhavý oscarový kandidát Velryba se v českých kinech objeví 16. února a Brendan Fraser v něm ztvární obézního muže Charlieho, který váží 272 kilogramů a doslova se užírá k smrti. Stýská se mu totiž po jeho gay milenci, který dříve zemřel a kvůli němuž Charlie opustil svou rodinu a rozbil vztah s dcerou. S tou se v novince snaží znovu navázat vztah. S Fraserem přitom hvězdné obsazení nekončí, pubertální dívku před jeho dveřmi totiž hraje Sadie Sink, kterou známe především jako Max ze seriálu Stranger Things.

Snímek aktuálně patří mezi nejočekávanější distribuční tituly příštího roku, což dokládá i nový trailer, v němž Fraser herecky září jako muž, který přišel o všechno, ale stále neztratil svou lidskost a naději. Je to právě Fraserův výkon, který je středobodem filmu a sbírá nadšené reakce kritiků, kteří již měli možnost film zhlédnout. Pakliže by herec získal zlatou oscarovou sošku, potvrdil by se tak jeho velký comeback v posledních letech, kdy jsme ho viděli například v seriálu Kondor nebo komiksovce Doom Patrol.

Petr Semecký
Stresem prorostlý workoholik, který jednou rukou analyzuje festivalový art, druhou chystá preview nejžhavějšího blockbusteru a nohama sepisuje seznamy filmů a seriálů, které musí ve volném čase konečně „bingvočnout“. Milovník dobrého jídla, půlmaratonec, technologický nadšenec a sběratel všeho možného.
Které seriály Netflix zrušil v roce 2022? Máme kompletní seznam desítek titulů
Které seriály Netflix zrušil v roce 2022? Máme kompletní seznam desítek titulů
15.12.2022 14:40:00 | Filmové novinky

Už jsme si zvykli, že Netflix své seriály nekompromisně ruší, pokud nenaplní vkládaný potenciál. Po právě zrušeném fantasy Válečná jeptiška jsme se pro pořádek rozhodli vydat seznam projektů, které po tomto roce již další epizody nedostanou.

Thor dostane přes tlamu. Nový epický fantasy seriál slibuje božskou akci
Thor dostane přes tlamu. Nový epický fantasy seriál slibuje božskou akci
15.12.2022 12:30:00 | Filmové novinky

Je to jen pár týdnů, co se na videoherní trh dostal druhý a závěrečný díl restartu série God of War, a nyní je oficiálně potvrzeno, že se tahle fantasy řežba dočká i seriálového zpracování.

Režisér Deadpoola 3 prozradil, jak to bude s brutalitou. Nechce opakovat obří chybu
Režisér Deadpoola 3 prozradil, jak to bude s brutalitou. Nechce opakovat obří chybu
15.12.2022 12:15:00 | Filmové novinky

Režisér Shawn Levy se konečně chystá na tvorbu svého vůbec nejočekávanějšího filmu. Deadpoolova trojka nepřijde o nic ze svých původních kvalit a těšit se můžeme i na oblíbené postavy.

Nejlepší Spider-Man se vrací! Trailer bombastického pokračování vám vytře zrak
Nejlepší Spider-Man se vrací! Trailer bombastického pokračování vám vytře zrak
14.12.2022 14:30:00 | Filmové novinky

Spider-Man: Paralelní světy je mnoha kritiky i diváky považován za vůbec nejlepší pavoučí dobrodružství. které dokonce inspirovalo snímek Spider-Man: Bez domova. Nyní tento trhák konečně dostává své pokračování a už v traileru ukazuje, že bude ještě šílenější než posledně.