FB pixel TP pixel
Oppenheimer zničil Toma Cruise. IMAX přidá Nolanovu megahitu exkluzivní projekce © Universal Pictures

Oppenheimer zničil Toma Cruise. IMAX přidá Nolanovu megahitu exkluzivní projekce

Nečekanému tržebnímu úspěchu Oppenheimera výrazně pomáhá i nebývalý zájem diváků vidět snímek v IMAX kinech. Protože jsou tyto sály na několik dnů dopředu beznadějně vyprodané, vedení kin se rozhodlo exkluzivitu snímku prodloužit. A Tom Cruise z toho nemá radost.

Filmové novinky

Letošní letní superhity Barbie a Oppenheimer navrátily kinařům svým společným tažením napříč světovými temnými sály trochu radosti a optimismu po období, kdy zklamával jeden blockbuster za druhým (Indiana Jones a nástroj osudu, Flash). Po deseti dnech v kinech přepočítává Barbie globálních 774 milionů, Oppenheimer pak neočekávaných 400 milionů. Životopisné drama Christophera Nolana navíc ve velkém drtí IMAXy, ve kterých jsou jeho sály na několik dnů dopředu vyprodány. V Česku máme dokonce tu výhodu, že si můžeme jako jediní v kontinentální Evropě pustit Oppenheimera ze 70mm IMAX pásu, tedy přesně v tom formátu, jaký je dle Nolana pro vychutnání jeho snímku nejlepší.

Obří úspěch Oppenheimera v IMAXech nakonec donutil stejnojmennou společnost vlastnící tato kina prodloužit exkluzivitu snímku ze tří týdnů na čtyři: „Vzhledem k mimořádnému zájmu prodlužuje IMAX promítání filmu OPPENHEIMER o další týden do 16. a 17. srpna.“ Toto rozhodnutí patrně nejvíce leží v žaludku Tomu Cruiseovi, protože postihne jeho akční spektákl Mission: Impossible Odplata - První část. Tento snímek se totiž v IMAXech ohřál pouze jeden týden, než musel vyklidit obří plátna konkurenčnímu Oppenheimerovi, a patrně doufal, že se do nich po vypršení exkluzivity brzy vrátí. A s ním i lukrativnější ceny vstupenek. Zatímco loni byl Cruise oslavován za pohádkový kasovní výkon druhého Top Gunu, který vydělal téměř 1,5 miliardy dolarů, letos je naopak kritizován za nevhodně zvolený slot pro první část Odplaty. Ostatně IMAX měl dokonce navrhnout studiu a Cruiseovi, aby premiéru Odplaty odsunuli a kolizi s Oppenheimerem se vyhnuli. Studio si však vyklidit pole nepřálo.

Zdroj: Slashfilm

Loki chce spasit svět Marvelu! Trailer na 2. řadu ukazuje šílené cestování časem
Loki chce spasit svět Marvelu! Trailer na 2. řadu ukazuje šílené cestování časem
31.07.2023 16:10:00 | Filmové novinky

Jen necelý týden po konci seriálu Tajná invaze odhalil Marvel své čerstvé karty, když odhalil první trailer na očekávanou druhou řadu seriálu Loki. V té se opět vrátí Tom Hiddleston jako lstivý asgardský (respektive jotunský) bůh.

Kinaři nebudou mít co hrát. Kvůli stávce herců už se odkládají blockbustery
Kinaři nebudou mít co hrát. Kvůli stávce herců už se odkládají blockbustery
30.07.2023 13:40:00 | Filmové novinky

Hollywoodská studia začínají kvůli stávce herců panikařit a odsouvají velké premiéry, jež jsou závislé na propagaci ze strany jejich největších hvězd.

Saw se vrací ke kořenům série. Trailer slibuje ponaučení skrze krutá muka
Saw se vrací ke kořenům série. Trailer slibuje ponaučení skrze krutá muka
30.07.2023 12:50:00 | Filmové novinky

Po nevydařeném pokusu o restart se Saw vrací do své původní podoby a znovu uvádí na scénu Johna Kramera, který si hraje s lidmi, kteří podle něho udělali mnoho životních přešlapů. Tentokrát má dosud nejosobnější pohnutky k hrůzným činům.

Nová česká krimi podle skutečného případu už je online. Znamenala pád Matematika zločinu
Nová česká krimi podle skutečného případu už je online. Znamenala pád Matematika zločinu
28.07.2023 17:00:00 | Filmové novinky

Voyo úspěšně pokračuje ve své sérii kriminálních projektů a po úspěchu Případu Roubal a Jitřní záře představuje novinku, která vznikla na motivy oceňovaného podcastu.