FB pixel TP pixel
Pán prstenů je větší průšvih, než se myslelo. Seriál podle statistik dokoukal málokdo © Amazon Studios

Pán prstenů je větší průšvih, než se myslelo. Seriál podle statistik dokoukal málokdo

Seriálová adaptace fantasy opusu J. R. R. Tolkiena Pán prstenů byla bezesporu jednou z nejočekávanějších streamovacích událostí minulého roku. Pán prstenů: Prsteny moci, nakonec ale nebyl takovým hitem, jak se očekávalo, a poslední čísla mluví dost jasně. Desetidílnou sérii z produkce Amazon Prime provází už od premiéry poměrně dost průšvihů.

7. 4. 2023 16:00 | Filmové novinky

Nejdříve je tu nespokojenost fanoušků. Snad u každého velkého projektu si toxičtí fanoušci najdou nějaký aspekt, kvůli kterému budou dílo ještě před premiérou odsuzovat, a nejinak tomu bylo i zde. Rasové námitky rasistických fanoušků ale pomiňme. Bohužel ani u běžných diváků se série nesetkala s příliš vřelým přijetím. Fanoušci vyčítají seriálu logické lapsy, prapodivné chování postav i zvláštní motivace a časové skoky. Na serveru Rotten Tomatoes, sdružujícím profesionální recenze i fanouškovská hodnocení, mají Prsteny moci přes poměrně vřelé přijetí kritikou (83%) tzv. audience score pouhých 38%, což je s vyhlídkami na další řady docela tristní.

Pak tu máme ocenění. Šéfové Amazon Studios nesporně mířili se svými ambicemi vysoko a mimo masivních čísel sledovanosti určitě toužili o po nějakých oceněních, která by jejich seriálové produkci dodala více prestiže a kredibility. Ale ani tady se fantasy sáze nedařilo a mimo minoritních ocenění série absolutně prošuměla. Na nejprestižnější sošky Emmy a Zlatý glóbus dokonce neměla ani jedinou nominaci.

Zdá se, že se Pánovi prstenů zkrátka lepí smůla na paty… a nebo, že se někdo v Amazonu trochu sekl při počítání. Nejnovější informace zveřejněné magazínem The Hollywood Reporter ukazují na prozatím největší průšvih, který seriálovou Středozemi potkal. Zatímco u konkurenta HBO a jeho velkých projektů jako Rod draka či The Last of Us sledovanost s přibývajícími díly rostla, u Amazonu je tomu zcela opačně. Pouhých 37 % diváků dokonce celé Prsteny moci dokoukalo. V takovém případě většina velkých streamovacích hráčů své série ruší, Amazon si to však nemůže dovolit. Do první série nalil již téměř půl miliardy dolarů s vidinou investice do budoucích řad, které by již měli být levnější. Kompletní seriál by měl stát celkem miliardu dolarů a pro společnost by tak bylo nesmírně komplikované a vlastně i potupné celý projekt odpískat. S napětím lze tedy čekat, jestli se budou v týmu Prstenů moci dít nějaké velké změny, protože jde o ukázkový příklad toho, jak si proti sobě poštvat cílovou skupinu diváků v širším měřítku, ne jen v rámci největších lotrofilů. Konkurence by v tuto chvíli možná už měnila showrunnery, Amazon těm svým zatím dává šanci a tvůrci samotní po premiéře první řady alespoň slíbili, že na reakce publika budou v dalších řadách adekvátně reagovat. O budoucnosti Pána prstenů na Amazonu ale možná rozhodne už druhá řada. Respektive její sledovanost.

Zdroj: Forbes

Reklama
Beata Mrazíková
Filmový vkus má pokřivený aktivním pohybem ve filmovém průmyslu, radost tak navzdory špatným marketingovým kampaním a hrozně nasazeným postsynchronům přináší především nekonečný přival reality shows a festivalové lahůdky. Kdyby se ztratily peníze ze světa, stále jí můžete platit v arašídových košíčcích a batátových hranolkách.
Indiana Jones 5 ukazuje v traileru největší akční scény a ještě víc omlazeného Forda
Indiana Jones 5 ukazuje v traileru největší akční scény a ještě víc omlazeného Forda
07.04.2023 14:50:00 | Filmové novinky

Už 29. června vstoupí do českých kin závěrečný film ze série o Indiana Jonesovi. Nebo alespoň poslední film, v němž se objeví v hlavní roli Harrison Ford. Ten bude v závěrečném filmu s podtitulem Nástroj osudu bojovat znovu proti mocichtivým nacistům.

Nový Star Wars seriál konečně splní sny všech fanoušků! Trailer je naprosto úžasný
Nový Star Wars seriál konečně splní sny všech fanoušků! Trailer je naprosto úžasný
07.04.2023 14:15:00 | Filmové novinky

V rámci Star Wars Celebration jsme se konečně dočkali první upoutávky na chystaný seriál Ahsoka, který bude vyprávět o dalších osudech bývalé rytířky Jedi. Nový trailer přitom potvrzuje, že v podstatě půjde o velký mix toho nejpopulárnějšího ze Star Wars za poslední roky a fanoušky čeká tuna milých odkazů, které je dostanou do varu.

V novém sci-fi seriálu je lidstvo na hraně zániku. Trailer je strhující podívanou
V novém sci-fi seriálu je lidstvo na hraně zániku. Trailer je strhující podívanou
06.04.2023 18:00:00 | Filmové novinky

Už 5. května čeká fanoušky nepříjemných vizí budoucnosti čerstvá dávka deprese. Přiřítí se totiž nový seriál Silo, který zobrazuje lidstvo na pokraji smrti. Zdá se však, že existuje i šance na lepší život.

Netflix je vysmátý. Nová komedie drtí sledovanost a pomohla i staršímu hitu
Netflix je vysmátý. Nová komedie drtí sledovanost a pomohla i staršímu hitu
06.04.2023 17:00:00 | Filmové novinky

Netflix může slavit, jeho komediální novinka s Adamem Sandlerem zaznamenala úchvatnou sledovanost, která patří vůbec mezi nejlepší výsledky Netflixu v rámci daného žánru. Nenávist kritiků tak streamera i hlavní hvězdu rozhodně trápit nemusí.