FB pixel TP pixel
PODCAST: Co nám dalo a vzalo počeštění Netflixu? Dočkají se i Slováci? © TMDB

PODCAST: Co nám dalo a vzalo počeštění Netflixu? Dočkají se i Slováci?

Od pátku 11. října je tuzemský Netflix oficiálně počeštěný, když bylo přeloženo uživatelské prostředí aplikace a začaly přibývat české filmy i české titulky a dabing u zahraničních filmů. V sestavě rekordních 4 redaktorů jsme se nové podobě Netflixu podívali na zoubek.

Rozhovor

Co přinesl český Netflix a co nás čeká dál?

České prostředí aplikace Netflixu již máme skoro týden a každým dnem na Netflixu přibývá nový český obsah. Ať už to znamená české filmy, anebo lokalizaci zahraniční tvorby, kde má Netflix stále spoustu velkých restů. Napříč redakcí jsme tentokrát usedli k mikrofonu, abychom rozebrali, co český překlad Netflixu znamená pro naše diváky, co jsme dostali či dostaneme a o co naopak přišli. A podívali jsme se i na to, co nás čeká v případě Netflixu do budoucna i ve vztahu k českému filmovému průmyslu či sousedům ze Slovenska. V závěru se pak dostalo i na lehké zhodnocení Scorseseho Irčana, jehož recenzi si již nyní můžete přečíst na webu, a kterého si v budoucím podcastu rozebereme podrobněji.

Kde si podcast přehrát?

Jak můžete vidět, přímo z článku si můžete podcast přehrát skrze SoundCloud. Tím jsme ale neskončili. Najdete nás i u prověřených podcastových stálic jako jsou - kromě zmíněného SoundCloudu - Apple Podcasts, Spotify či Google Podcasts a dalších. Samozřejmostí je implementace ve vašich RSS aplikacích. Podcast vychází pravidelně obvykle ve středu. Nicméně chystáme i nepravidelné speciály, na které by vás vaše aplikace měly vždy upozornit. A pokud ne, uděláme to my sami.

 310 zobrazení   10 se líbí
PODCAST: S režisérem Jiřím Sádkem o dabingu pro Netflix a českém filmu
PODCAST: S režisérem Jiřím Sádkem o dabingu pro Netflix a českém filmu
13.10.2019 12:00:00 | Rozhovor

V prvním speciálovém podcastu jsme si pozvali do studia dabingového režiséra Jiřího Sádka, který se rozpovídal o své práci (nejen) pro Netflix.

PODCAST: Zastaralost HBO GO a inovace Aerovodu
PODCAST: Zastaralost HBO GO a inovace Aerovodu
09.10.2019 15:00:00 | Rozhovor

Aplikace HBO GO konečně přinesla možnost stahování obsahu do zařízení a Aerovod inovoval nejen svou nabídku, ale i uživatelské prostředí. Podívali jsme se tedy na zoubek populárním streamovacím službám dneška a rozpitvali jsme je opravdu dopodrobna.

PODCAST: Nostalgičtí Králové videa a česká lokalizace Netflixu
PODCAST: Nostalgičtí Králové videa a česká lokalizace Netflixu
03.10.2019 14:00:00 | Rozhovor

V nejnovější epizodě našeho mezinárodního podcastu jsme se vrhli na žhavou novinku posledních dní, a to přípravy Netflixu na kompletní český překlad uživatelského prostředí a změny, které tento krok přinese. Zároveň jsme se ale nadchli i pro chystaný dokument Králové videa o éře ilegálních VHS.

PODCAST: Čím zaujala Apple TV+ a jaký je stav pirátství v ČR?
PODCAST: Čím zaujala Apple TV+ a jaký je stav pirátství v ČR?
25.09.2019 15:00:00 | Rozhovor

Apple má za sebou poslední Keynote a oznámení detailů své nové streamovací služby Apple TV+. A nebyli bychom to my, abychom se jí nepodívali pořádně na zoubek. V druhé polovině jsme se pak pustili do stále žhavého tématu ilegálního stahování obsahu v Česku i na Slovensku.