FB pixel
Zdroj:
Už jen pár dní probíhá hlasování o nejlepší weby českého internetu. Hlasujte pro Filmtoro v anketě Křišťálová Lupa!
Michelle – Alyson Hannigan

Michelle – Alyson Hannigan

Herečka známá pro většinu diváků jako Lily z amerického sitcomu Jak jsem poznal vaši matku nebyla v době natáčení Prci, prci, prcičky žádný nováček, když měla spoustu fanoušků díky seriálu Josse Whedona Buffy, přemožitelka upírů. Zde hrála lesbickou kamarádku ústřední hrdinky, která byla vždy po ruce, aby pomohla v rámci slavného „Scooby Gangu“. Postava Willow se stala natolik populární, že z ní tvůrci seriálu na čas udělali i záporačku a ve výsledku i jednu z nejzajímavějších televizních postav vůbec. U nás bohužel seriál dodnes zůstává silně nepochopený a je vysmíván jako pouhý pubertální předchůdce seriálů typu Riverdale. Chyba, velká chyba. Hannigan se objevila ve všech stěžejních dílech série Prci, prci, prcičky a její „kdysi na hudebním táboře jsem si strčila flétnu do...“ patří dodnes mezi kultovní hlášky. Dnes se především věnuje svým dvěma dětem, které má s manželem Alexisem Denisofem, s nímž se seznámila právě při natáčení Buffy.

Stifler – Seann William Scott

Stifler – Seann William Scott

U Seanna William Scotta platí, že je to svým způsobem oběť své nejslavnější role, kterou získal právě v Prcičkách. Šovinistický chlípník Stifler byl totiž natolik výraznou vedlejší postavou, že se zapsal do paměti diváků ještě mnohem víc než hlavní hrdina Jim, jenž byl vedle Stifmeistera vždycky strašně nudný. Scott se samozřejmě snažil napříč roky z prcičkovského odkazu vymanit, když hrál mimo jiné v komediích Mistři hazardu, Evoluce (mimochodem další nedoceněná věc!), nebo Road Trip. Anebo akční pecce Vítejte v džungli či méně peckovém akčňáku Neprůstřelný mnich. Žádná z rolí mu však nepřinesla obdobnou slávu jako Stifler. Snad jen s drobným záchvěvem v hokejové libovce Goon. Scott rovněž patří mezi herce, kteří se objevili ve všech hlavních částech série a popularita Stiflera dala vzniknout i celé řadě béčkových spin-offů se zbytkem povedené Stiflerovic rodinky. A ano, jsou to úplně stejní prasáci.

Oz – Chris Klein

Oz – Chris Klein

Ještě hůř si s úspěchem poradil představitel trochu nablblého sportovce Oze, Chris Klein, jenž byl po filmu obratem obsazován do velmi podobných rolí v oplzlých komediích a nezávislých filmech. Asi zlomový byl pro něj neúspěch filmu Rollerball, jenž se stal brutálním propadákem a čelil silné nenávisti kritiků. Ačkoli se Klein během let stále objevoval ve větších či menších rolích, většinou se jednalo o výrazně béčkové štace jako v případě spin-offu Street Fightera, kde byl – jako mnozí další – vysloveně tragický. V té době také propadl alkoholismu. V roce 2012 ho ke slávě znovu vytáhl čtvrtý díl prcičkovské série, od té doby však Klein opět pokračuje hlavně po méně výrazných štacích.

Vicky – Tara Reid

Vicky – Tara Reid

Po úspěchu prvních Prciček se pohledná Tara vrhla do mnoha modelkovských nabídek a objevila se i v dalších komediích podobného typu. Mnohem více než filmy však média zaujala její záliba ve večírcích, která postupně vedla i k její vlastní reality show Taraverse. Z filmového hlediska herečka sbírala spíše posměch, když se objevila například v příšerné herní adaptaci Uweho Bolla Alone in the Dark. Opětovnou „slávu“ získala svým způsobem až upsáním se „tak příšerné, až je to dobré“ sérii Sharknado, kde prchá před tornádem vyzbrojeným… no ano, žraloky.

Jessica – Natasha Lyonne

Jessica – Natasha Lyonne

Filmová nejlepší kámoška Tary Reid, Jessica, je v reálném životě její přesný opak. Herečce Natashe Lyonne se totiž podařilo překročit svůj prcičkovský stín a během let se objevila v celé řadě úspěšných komediálních seriálů jako Nová holka, Tráva či Girls. Lyonne se rozhodně nebála typecastování a doslova si užívala své vedlejší roličky vtipné kámošky. Opravdovým úspěchem se však stalo až její obsazení do netflixovského seriálu Orange Is the New Black a hlavně nedávný úspěch jejího projektu Russian Doll, jenž je rovněž ke zhlédnutí na Netflixu.

Kevin – Thomas Ian Nicholas

Kevin – Thomas Ian Nicholas

Představitel sympaťáka Kevina, který má na rozdíl od svých kámošů holku, ale ani tak se mu nedaří zasunout, si v posledních letech ozkoušel kromě herectví i režii a nijak závratně nepohořel. Zároveň se však ani nevyšvihl do první ligy, ale zůstává tak trochu pod radarem. Kromě filmu slaví úspěch hlavně se svou kapelou, která se inspirovala 90s kapelami populárními právě díky soundtracku k Prcičkám. Nicholas hraje při různých příležitostech jak nové písničky, tak covery fláků ze své nejslavnější frančízy. Někdo se holt umí přiživit.

MCBP – Jennifer Coolidge

MCBP – Jennifer Coolidge

Ještě než jsme se naučili anglicky a zjistili, že originální znění Stiflerovu mámu označilo jako MILF, byla pro nás doslovná zkratka MCBP (Matka Co Bych Píchal) něco jako mantrou, když se Jennifer Coolidge stala jakousi moderní verzí paní Robinsonové z filmové klasiky Absolvent. Coolidge se rozhodně nestala obětí své prcičkovské slávy, když dodnes dabuje řadu animovaných filmů a objevila se i v řadě úspěšných projektů. Tím nejlepším z poslední let jsou bezpochyby sitcomové 2 $ocky.

Jimův táta – Eugene Levy

Jimův táta – Eugene Levy

Ačkoli se může zdát, že představitel dobrosrdečného Jimova táty, Eugene Levy, patří mezi druhořadé herce, opak je pravdou. Levy měl kariéru dávno před Prcičkami a nikterak neupadla ani po nich. Levy je poměrně dost známý scénárista a z poslední doby namluvil například otce rybičky Dory z filmu Hledá se Dory. Napříč lety se pak objevil v řadě více či méně úspěšných komedií, přičemž platí, že pro Levyho nebyla žádná role malá. Jako jediný herec z hlavní série se pak objevil ve všech prcičkovských spin-offech a v roce 2008 byl zvolený nevtipnějším žijícím Kanaďanem.

Nadia – Shannon Elizabeth

Nadia – Shannon Elizabeth

Prcičky potvrdily i fakt, že nejhezčí holky pocházejí z České republiky. Čert vem, že v době vzniku panovalo přesvědčení, že ČR je něco jako Ukrajina, a tak dostala výměnná studentka jméno Nadia, které pro naši zemičku není úplně typické. Jimův vlhký sen se dočkal hned několika obdobných rolí, postupně však kariéra Elizabeth upadala až vesměs zemřela v roce 2006. Herečka se poté přeorientovala na hraní pokeru a v současnosti se věnuje své vlastní režijní a producentské kariéře, když svůj čas věnuje především videoklipům.

Heather - Mena Suvari

Heather - Mena Suvari

Pohledná Mena Suvari měla nakročeno stát se velkou hvězdou, když se ihned po Prcičkách objevila ve vedlejší roli Americké krásy v režii Sama Mendese, za kterou byla dokonce nominována na ceny BAFTA. Jenže Hollywood jako by si s něžnou herečkou nevěděl rady, a tak střídala role v thrillerech a komediích, ale nikde neudělala velkou díru do světa. Za poslední roky se hodně věnovala dabingu a bojuje za ženská práva.

MCBP týpek - John Cho

MCBP týpek - John Cho

Sympatický herec se v Prcičkách objevil jako jeden z dvojice tzv. MILF guyů, tedy kluků, kteří obdivovali Stiflerovu mámu a pohledné starší dámy obecně. Na rozdíl od většiny obsazení se však na jeho roličku zapomnělo a Cho si získal popularitu jinou pubertální komedií – Zahulíme, uvidíme, kde si zahrál vedle Kal Penna. Dále vystřídal role v nepříliš úspěšných seriálech jako FlashForward (nepříliš škoda) a Selfie (docela škoda), a tak se jeho dosud největší rolí stal Hikaru Sulu v nyní stagnující resuscitaci Star Treku z dílny J.J. Abramse.

Sherminátor - Chris Owen

Sherminátor - Chris Owen

Představitel legendárního Sherminátora, jenž předstírá, že je mezi ženskými bourák, aby se zjistilo, že to jen snůška lží, se před i po Prcičkách objevil v dalších vedlejších rolích podobného ražení, svou kariérou však dále nikterak nepovznesl. Jeho nejvýraznější rolí za poslední roky tak zůstává Norm z hororové bomby Franka Darabonta Mlha, jež je adaptací povídky Stephena Kinga. Owenova kariéra měla klesnout dokonce tak hluboko, že měl jeden čas pracovat v Kalifornii jako číšník. Aktuálně sbírá vedlejší role v televizních seriálech.

Finch - Eddie Kaye Thomas

Finch - Eddie Kaye Thomas

Představitel Paula Finche, který zaskóroval u Stiflerovy mámy, čímž se definitivně zapsal do dějin filmů pro pubescenty, s kariérou také nijak nezazářil a dlouhé roky mu trvalo, než se uvrtal do seriálů, které by obratem neskončily v propadlišti dějin. Dlouholetou jízdu zažil až se seriálem CBS Scorpion a v mezidobí se objevil i v Aktech X či Zákonu a pořádku. Krátce se objevil i v komediích Zahulíme, uvidíme a Freddyho úlet, ale asi nejzajímavější film jeho kariéry je indie klasika Rande na jednu noc s Michaelem Cerou a Kat Dennings.

Jim - Jason Biggs

Jim - Jason Biggs

Představitel hlavní prcičkovské role, sexuálně nezkušeného Jima, v uplynulých letech neměl o filmové nabídky nouzi. Žádná však nezaznamenala výraznější úspěch. Nejvýraznější je asi štěk v Jay a Mlčenlivej Bob vrací úder, anebo herecká štace u Woodyho Allena ve snímku Cokoliv. Po posledním návratu do role Jima v Prci, prci, prcičky: Školní sraz Biggs sice namluvil želváka Leonarda, pořádnou roli však získal až s Orange is the New Black, kde si zahrál Larryho Blooma, snoubence Piper, se kterou si v první řadě dokonce střihne tak trochu prcičkovský sex po telefonu.

Prcičky po 20 letech: Co se stalo s Jimem, MCBP nebo Sherminátorem?  |  Tipy na film  |   |  8 líbí se

Petr Semecký

Stresem prorostlý workoholik, který jednou rukou analyzuje festivalový art, druhou chystá preview nejžhavějšího blockbusteru a nohama sepisuje seznamy filmů a seriálů, které musí ve volném čase konečně „bingvočnout“. Milovník dobrého jídla, půlmaratonec, technologický nadšenec a sběratel všeho možného.


Další články jako Prcičky po 20 letech: Co se stalo s Jimem, MCBP nebo Sherminátorem?

Tipy na film  |  včera 14:00

10 nejlepších novinek (nejen) na Netflixu, které musíte vidět o víkendu

Další víkend a další porce novinek ze streamovacích služeb. Máme tu holandský válečný film či norský akční film na Netflixu, nový hororový seriál na Amazonu, dokument od Apple TV+ a menší novinky na HBO GO. Nejočekávanějším titulem je potom premiéra třetí řady seriálu TY. číst více

Tipy na film  |  před 2 dny

6 filmů a seriálů, které musíte vidět po Hře na oliheň

Nemůžete se nabažit skvělého korejského seriálu Hra na Oliheň? Máme pro vás pár tipů na strhující filmy a seriály z Asie, které jsou mu tematicky či žánrově podobné. Zabruste do neznámých vod filmů, které byste na Netflixu rozhodně nečekali a připravte se – bude to nářez! číst více

Tipy na film  |  před 3 dny

9 parádních filmů, které Netflix přidal a vy o nich vůbec netušíte

Ač je to pro nás nepochopitelné, Netflix stále rád přidává do nabídky filmy, které dopředu vůbec neanoncuje. Našemu zraku však neuniknou. číst více

Tipy na film  |  před 4 dny

8 nádherných a silných Bond girls, které agenta 007 pořádně potrápily

Poslední Bond v podání Daniela Craiga se čím dál více vyrovnával s bondovskou pověstí šovinistického frajera. Už v minulosti se ale tvůrci snažili Bond girls vštípit trochu ženské síly a nenabízet agentu 007 pouze nové bokovky. Pojďme se podívat na ty nejlepší. číst více

Tipy na film  |  před 5 dny

10 nejočekávanějších seriálů na Netflixu do konce roku

Nejenže si streamovací gigant schovává své největší filmové hity až na konec roku, i očekávanými seriálovými novinkami se to v posledním kvartálu jen hemží. Vybrali jsme pro vás desítku toho nejzajímavějšího, na co se můžete do konce roku těšit. číst více

Cache: TOPlist TOPlist TOPlist