FB pixel
Michelle – Alyson Hannigan

Michelle – Alyson Hannigan

Herečka známá pro většinu diváků jako Lily z amerického sitcomu Jak jsem poznal vaši matku nebyla v době natáčení Prci, prci, prcičky žádný nováček, když měla spoustu fanoušků díky seriálu Josse Whedona Buffy, přemožitelka upírů. Zde hrála lesbickou kamarádku ústřední hrdinky, která byla vždy po ruce, aby pomohla v rámci slavného „Scooby Gangu“. Postava Willow se stala natolik populární, že z ní tvůrci seriálu na čas udělali i záporačku a ve výsledku i jednu z nejzajímavějších televizních postav vůbec. U nás bohužel seriál dodnes zůstává silně nepochopený a je vysmíván jako pouhý pubertální předchůdce seriálů typu Riverdale. Chyba, velká chyba. Hannigan se objevila ve všech stěžejních dílech série Prci, prci, prcičky a její „kdysi na hudebním táboře jsem si strčila flétnu do...“ patří dodnes mezi kultovní hlášky. Dnes se především věnuje svým dvěma dětem, které má s manželem Alexisem Denisofem, s nímž se seznámila právě při natáčení Buffy.

Stifler – Seann William Scott

Stifler – Seann William Scott

U Seanna William Scotta platí, že je to svým způsobem oběť své nejslavnější role, kterou získal právě v Prcičkách. Šovinistický chlípník Stifler byl totiž natolik výraznou vedlejší postavou, že se zapsal do paměti diváků ještě mnohem víc než hlavní hrdina Jim, jenž byl vedle Stifmeistera vždycky strašně nudný. Scott se samozřejmě snažil napříč roky z prcičkovského odkazu vymanit, když hrál mimo jiné v komediích Mistři hazardu, Evoluce (mimochodem další nedoceněná věc!), nebo Road Trip. Anebo akční pecce Vítejte v džungli či méně peckovém akčňáku Neprůstřelný mnich. Žádná z rolí mu však nepřinesla obdobnou slávu jako Stifler. Snad jen s drobným záchvěvem v hokejové libovce Goon. Scott rovněž patří mezi herce, kteří se objevili ve všech hlavních částech série a popularita Stiflera dala vzniknout i celé řadě béčkových spin-offů se zbytkem povedené Stiflerovic rodinky. A ano, jsou to úplně stejní prasáci.

Oz – Chris Klein

Oz – Chris Klein

Ještě hůř si s úspěchem poradil představitel trochu nablblého sportovce Oze, Chris Klein, jenž byl po filmu obratem obsazován do velmi podobných rolí v oplzlých komediích a nezávislých filmech. Asi zlomový byl pro něj neúspěch filmu Rollerball, jenž se stal brutálním propadákem a čelil silné nenávisti kritiků. Ačkoli se Klein během let stále objevoval ve větších či menších rolích, většinou se jednalo o výrazně béčkové štace jako v případě spin-offu Street Fightera, kde byl – jako mnozí další – vysloveně tragický. V té době také propadl alkoholismu. V roce 2012 ho ke slávě znovu vytáhl čtvrtý díl prcičkovské série, od té doby však Klein opět pokračuje hlavně po méně výrazných štacích.

Vicky – Tara Reid

Vicky – Tara Reid

Po úspěchu prvních Prciček se pohledná Tara vrhla do mnoha modelkovských nabídek a objevila se i v dalších komediích podobného typu. Mnohem více než filmy však média zaujala její záliba ve večírcích, která postupně vedla i k její vlastní reality show Taraverse. Z filmového hlediska herečka sbírala spíše posměch, když se objevila například v příšerné herní adaptaci Uweho Bolla Alone in the Dark. Opětovnou „slávu“ získala svým způsobem až upsáním se „tak příšerné, až je to dobré“ sérii Sharknado, kde prchá před tornádem vyzbrojeným… no ano, žraloky.

Jessica – Natasha Lyonne

Jessica – Natasha Lyonne

Filmová nejlepší kámoška Tary Reid, Jessica, je v reálném životě její přesný opak. Herečce Natashe Lyonne se totiž podařilo překročit svůj prcičkovský stín a během let se objevila v celé řadě úspěšných komediálních seriálů jako Nová holka, Tráva či Girls. Lyonne se rozhodně nebála typecastování a doslova si užívala své vedlejší roličky vtipné kámošky. Opravdovým úspěchem se však stalo až její obsazení do netflixovského seriálu Orange Is the New Black a hlavně nedávný úspěch jejího projektu Russian Doll, jenž je rovněž ke zhlédnutí na Netflixu.

Kevin – Thomas Ian Nicholas

Kevin – Thomas Ian Nicholas

Představitel sympaťáka Kevina, který má na rozdíl od svých kámošů holku, ale ani tak se mu nedaří zasunout, si v posledních letech ozkoušel kromě herectví i režii a nijak závratně nepohořel. Zároveň se však ani nevyšvihl do první ligy, ale zůstává tak trochu pod radarem. Kromě filmu slaví úspěch hlavně se svou kapelou, která se inspirovala 90s kapelami populárními právě díky soundtracku k Prcičkám. Nicholas hraje při různých příležitostech jak nové písničky, tak covery fláků ze své nejslavnější frančízy. Někdo se holt umí přiživit.

MCBP – Jennifer Coolidge

MCBP – Jennifer Coolidge

Ještě než jsme se naučili anglicky a zjistili, že originální znění Stiflerovu mámu označilo jako MILF, byla pro nás doslovná zkratka MCBP (Matka Co Bych Píchal) něco jako mantrou, když se Jennifer Coolidge stala jakousi moderní verzí paní Robinsonové z filmové klasiky Absolvent. Coolidge se rozhodně nestala obětí své prcičkovské slávy, když dodnes dabuje řadu animovaných filmů a objevila se i v řadě úspěšných projektů. Tím nejlepším z poslední let jsou bezpochyby sitcomové 2 $ocky.

Jimův táta – Eugene Levy

Jimův táta – Eugene Levy

Ačkoli se může zdát, že představitel dobrosrdečného Jimova táty, Eugene Levy, patří mezi druhořadé herce, opak je pravdou. Levy měl kariéru dávno před Prcičkami a nikterak neupadla ani po nich. Levy je poměrně dost známý scénárista a z poslední doby namluvil například otce rybičky Dory z filmu Hledá se Dory. Napříč lety se pak objevil v řadě více či méně úspěšných komedií, přičemž platí, že pro Levyho nebyla žádná role malá. Jako jediný herec z hlavní série se pak objevil ve všech prcičkovských spin-offech a v roce 2008 byl zvolený nevtipnějším žijícím Kanaďanem.

Nadia – Shannon Elizabeth

Nadia – Shannon Elizabeth

Prcičky potvrdily i fakt, že nejhezčí holky pocházejí z České republiky. Čert vem, že v době vzniku panovalo přesvědčení, že ČR je něco jako Ukrajina, a tak dostala výměnná studentka jméno Nadia, které pro naši zemičku není úplně typické. Jimův vlhký sen se dočkal hned několika obdobných rolí, postupně však kariéra Elizabeth upadala až vesměs zemřela v roce 2006. Herečka se poté přeorientovala na hraní pokeru a v současnosti se věnuje své vlastní režijní a producentské kariéře, když svůj čas věnuje především videoklipům.

Heather - Mena Suvari

Heather - Mena Suvari

Pohledná Mena Suvari měla nakročeno stát se velkou hvězdou, když se ihned po Prcičkách objevila ve vedlejší roli Americké krásy v režii Sama Mendese, za kterou byla dokonce nominována na ceny BAFTA. Jenže Hollywood jako by si s něžnou herečkou nevěděl rady, a tak střídala role v thrillerech a komediích, ale nikde neudělala velkou díru do světa. Za poslední roky se hodně věnovala dabingu a bojuje za ženská práva.

MCBP týpek - John Cho

MCBP týpek - John Cho

Sympatický herec se v Prcičkách objevil jako jeden z dvojice tzv. MILF guyů, tedy kluků, kteří obdivovali Stiflerovu mámu a pohledné starší dámy obecně. Na rozdíl od většiny obsazení se však na jeho roličku zapomnělo a Cho si získal popularitu jinou pubertální komedií – Zahulíme, uvidíme, kde si zahrál vedle Kal Penna. Dále vystřídal role v nepříliš úspěšných seriálech jako FlashForward (nepříliš škoda) a Selfie (docela škoda), a tak se jeho dosud největší rolí stal Hikaru Sulu v nyní stagnující resuscitaci Star Treku z dílny J.J. Abramse.

Sherminátor - Chris Owen

Sherminátor - Chris Owen

Představitel legendárního Sherminátora, jenž předstírá, že je mezi ženskými bourák, aby se zjistilo, že to jen snůška lží, se před i po Prcičkách objevil v dalších vedlejších rolích podobného ražení, svou kariérou však dále nikterak nepovznesl. Jeho nejvýraznější rolí za poslední roky tak zůstává Norm z hororové bomby Franka Darabonta Mlha, jež je adaptací povídky Stephena Kinga. Owenova kariéra měla klesnout dokonce tak hluboko, že měl jeden čas pracovat v Kalifornii jako číšník. Aktuálně sbírá vedlejší role v televizních seriálech.

Finch - Eddie Kaye Thomas

Finch - Eddie Kaye Thomas

Představitel Paula Finche, který zaskóroval u Stiflerovy mámy, čímž se definitivně zapsal do dějin filmů pro pubescenty, s kariérou také nijak nezazářil a dlouhé roky mu trvalo, než se uvrtal do seriálů, které by obratem neskončily v propadlišti dějin. Dlouholetou jízdu zažil až se seriálem CBS Scorpion a v mezidobí se objevil i v Aktech X či Zákonu a pořádku. Krátce se objevil i v komediích Zahulíme, uvidíme a Freddyho úlet, ale asi nejzajímavější film jeho kariéry je indie klasika Rande na jednu noc s Michaelem Cerou a Kat Dennings.

Jim - Jason Biggs

Jim - Jason Biggs

Představitel hlavní prcičkovské role, sexuálně nezkušeného Jima, v uplynulých letech neměl o filmové nabídky nouzi. Žádná však nezaznamenala výraznější úspěch. Nejvýraznější je asi štěk v Jay a Mlčenlivej Bob vrací úder, anebo herecká štace u Woodyho Allena ve snímku Cokoliv. Po posledním návratu do role Jima v Prci, prci, prcičky: Školní sraz Biggs sice namluvil želváka Leonarda, pořádnou roli však získal až s Orange is the New Black, kde si zahrál Larryho Blooma, snoubence Piper, se kterou si v první řadě dokonce střihne tak trochu prcičkovský sex po telefonu.

Prcičky po 20 letech: Co se stalo s Jimem, MCBP nebo Sherminátorem?  |  Tipy na film  |   |  8 líbí se

Petr Semecký

Stresem prorostlý workoholik, který jednou rukou analyzuje festivalový art, druhou chystá preview nejžhavějšího blockbusteru a nohama sepisuje seznamy filmů a seriálů, které musí ve volném čase konečně „bingvočnout“. Milovník dobrého jídla, půlmaratonec, technologický nadšenec a sběratel všeho možného.


Komentáře k článku Prcičky po 20 letech: Co se stalo s Jimem, MCBP nebo Sherminátorem?

Michal Kolla

Michal Kolla 2019

Klein byl záporák v poslední řadě Flashe a byl příšerný. :D

Pro přídávání komentářů se přihlas nebo registruj na Filmtoro.

Další články jako Prcičky po 20 letech: Co se stalo s Jimem, MCBP nebo Sherminátorem?

Tipy na film  |  dnes 0:00  |  1

10 nejočekávanějších nových seriálů Netflixu, které nás čekají v roce 2021

Rok 2021 je stále ještě na začátku a ani Netflix ještě nezačal tahat z rukávu své největší seriálové trumfy. Kromě pokračování svých velkých hitů chystá na letošek i řadu původních novinek. Pojďme se na ty nejočekávanější společně podívat. číst více

Tipy na film  |  včera 16:00  |  77

30 aktuálně nejlepších seriálů na Netflixu s českým dabingem

Netflix aktuálně nabízí přes stovku seriálů s českým dabingem. Vybrali jsme pro vás třicítku těch nejlepších seriálů, které by rozhodně neměly ujít nikomu, kdo chce být na seriálovém poli v obraze. číst více

Tipy na film  |  včera 15:00  |  17

6 důvodů, proč se (někdy) koukat na marvelovku WandaVision

Co původně vypadalo jako prostý superhrdinský sitcom, se ukázalo být totální peckou, přesahující většinu toho, co pod hlavičkou tohoto giganta vzniklo. Hledáte důvod, proč si seriál zapnout? Tady jich máte hned šest. číst více

Tipy na film  |  před 2 dny  |  15

Velká čistka! Těchto 52 filmů opustí na konci února nabídku Netflixu

Blíží se konec února, což znamená, že Netflixu opět vyprší licence na řadu snímků. Tento měsíc bude v tomto směru opravdu výživný, neboť Netflix přijde o více než 50 áčkových titulů ze svého katalogu. číst více

Tipy na film  |  před 5 dny  |  64

10 povedených novinek (nejen) na Netflixu, které musíte vidět o víkendu

Sněhová kalamita je už sice pryč, streamovací služby ale nabízí dost důvodů, proč i nadále zůstat zabalení pod dekou a usrkávat doušky teplého čaje. Chystejte se na záplavu akce, napětí, sci-fi i romantiky! číst více

TOPlist TOPlist TOPlist