FB pixel TP pixel
HBO získala práva na filmy Foxů. Disney s ní bude sdílet i nového Predátora © 20th Century Fox

HBO získala práva na filmy Foxů. Disney s ní bude sdílet i nového Predátora

Společnost Disney koupí studia Fox získala krom knihovny filmů a seriálů i závazky, které musí dodržet. Podle dohody uzavřené s Warnery se tak musí během příštího roku podělit o několik filmů, které tak budou k vidění na několika platformách zároveň.

26. 11. 2021 9:00 | Streaming novinky

V roce 2018 koupilo studio Disney společnost 21st Century Fox. Jednou z hlavních motivací společnosti s logem myšáka Mickeyho pro koupi Foxů bylo zvýšení počtu franšíz a obsahu pro své streamovací služby. A jak je pro fúze společností typické, k převodu mediálních práv nedošlo hned. Nyní se například konečně dořešila dohoda se studiem Warner Bros. To mělo s Foxem domluvenou spolupráci z roku 2012 na sdílení děl, která měla trvat dalších 10 let. Disney se tak nyní dohodlo s Warnery, které tituly od Foxů budou moci vysílat na své platformě HBO Max. Tato díla ovšem budou neobvykle k dispozici i na Disneyho online televizích Hulu a Disney+.

HBO získala práva na filmy Foxů. Disney s ní bude sdílet i nového Predátora © 20th Century Fox

Prvním filmem v rámci nové dohody, který bude streamován jak na Disney+, tak na HBO Max, bude animovaný rodinný film Rozbitý robot Ron a diváci jej na těchto platformách uvidí 15. prosince. Podobného osudu se dočká i další film ze série Predator pojmenovaný Prey, jenž režíruje Dan Trachtenberg, a bude rovněž dostupný na dvou různých online službách zároveň. Na Hulu a HBO Max bude tento sci-fi thriller k dispozici v roce 2022. Uvidíme, jakých dalších děl studia Fox se tato dohoda bude týkat, budeme o nich určitě informovat. Platnost dohody vyprší na konci příštího roku a očekává se, že na další roky obnovena nebude, protože Disney chce mít své filmy studia 21th Century exkluzivně pro své streamovací platformy.

 2 220 zobrazení   26 se líbí
Petr Kollár
Formovaly ho akčňáky, sci-fi a horory z osmdesátek a devadesátek. Posléze na VHS během dvou dnů bingewatchnul Twin Peaks a s ním se zrodila i láska k dlouhým vyprávěním, které s příchodem Netflixu získaly tu pravou platformu. Dnes se věnuje hollywoodské klasice, hongkongskému akčnímu filmu, japonskému anime i evropskému artu. Před pár lety se začetl do komiksových světů (a v poslední době mangy obzvláště). Rád se prochází po horách, miluje lesy a nepohrdne kvalitním pivem.
Netflix se směje kritikům. Jeho nejdražší film vůbec trhá rekordy sledovanosti
Netflix se směje kritikům. Jeho nejdražší film vůbec trhá rekordy sledovanosti
14.11.2021 10:00:00 | Streaming novinky

Akční flák Red Notice, který stál až 200 milionů dolarů, sice nezaujal kritiky, diváci si ho ale pouští v houfech.

Krásný dárek fandům Marvelu: Disney tasí Avengers a spol. v IMAX formátu
Krásný dárek fandům Marvelu: Disney tasí Avengers a spol. v IMAX formátu
12.11.2021 8:00:00 | Streaming novinky

V den druhého výročí uvedení své streamovací služby si Disney připravil pro své předplatitele malý bonus. Ti budou mít nyní možnost přehrát si několik vybraných titulů od Marvelu v luxusním IMAX formátu.

Kdy Disney Plus dožene Netflix? 2. narozeniny kazí malý růst předplatitelů
Kdy Disney Plus dožene Netflix? 2. narozeniny kazí malý růst předplatitelů
11.11.2021 14:20:00 | Streaming novinky

Společnost Disney včera oznámila výsledky za poslední kvartál a není to vůbec radostné čtení. Počet předplatitelů Disney+ rostl výrazně méně, než se čekal,o a také čísla celé skupiny nedělají akcionářům radost.

České televize zahajují boj proti Netflixu. Spojí se někdy do jedné služby?
České televize zahajují boj proti Netflixu. Spojí se někdy do jedné služby?
05.11.2021 13:00:00 | Streaming novinky

Většinou v novinkách píšeme pouze o tom, co chystají zahraniční streamingové platformy. Dnes se ale podíváme na to, co naopak v boji proti nim chystají české lokální televize, které v posledních dnech a týdnech oznámily velké plány.