FB pixel TP pixel
Proč George R.R. Martin odmítl cameo v 8. řadě Hry o trůny? © TMDB

Proč George R.R. Martin odmítl cameo v 8. řadě Hry o trůny?

Otec Hry o trůny se rozhodl nejít ve šlépějích Eda Sheerana a držet se raději dál od zasněženého Westerosu i kamer štábu. Pozvání objevit se v poslední řadě seriálu přitom od jeho tvůrců Davida Benioffa a Dana Weisse dostal. Není to škoda? Pro fanoušky netrpělivě očekávající zpožděnou knihu The Winds of Winter určitě ne.

Filmové novinky 1. 3. 2019 12:00 | Filmové novinky

Martin pro Entertainment Weekly potvrdil, že od tvůrců seriálu dostal pozvánku přímo na plac do Belfastu, aby se mohl v závěrečné řadě Hry o trůny na chvíli objevit. A byť se autorovi tento nápad velmi zamlouval, nakonec se z časových důvodů rozhodl raději věnovat své šesté knize ze série Píseň ledu a ohně s podtitulem The Winds of Winter, v jejíž dokončení už někteří knižní fanoušci, kteří pátou knihu dostali v roce 2011, ani nedoufají.

Proč George R.R. Martin odmítl cameo v 8. řadě Hry o trůny? © TMDB

„David a Dan mě pozvali na cameo v jednom z posledních dílů, což mě opravdu lákalo. Ale nakonec jsem usoudil, že si nemůžu dovolit vrátit se do Belfastu jenom kvůli cameu.“ Je fakt, že pokud zrovna píšete knihu a někdo vám navrhne, jestli byste si nechtěli udělat vyjížďku z Nového Mexika až do Belfastu na jednu scénu a zpět, nezní to jako časově efektivní výlet. Martin už si navíc v seriálu jedno cameo střihl. Jen ho teda nikdo neviděl, protože se objevilo jen v originálním pilotu seriálu, který nechvalně proslul svou příšerností a málem celý projekt pohřbil ještě před tím, než vůbec začal. Malá rolička ze svatby Daenerys, kterou tehdy ještě hrála Tamzin Merchant, však po změně obsazení a příchodu Emilie Clarke i s celou scénou skončila v koši.

 187 zobrazení  
V sequelu Penny Dreadful si zahrají Natalie Dormer a Nathan Lane
V sequelu Penny Dreadful si zahrají Natalie Dormer a Nathan Lane
28.02.2019 17:00:00 | Filmové novinky

Po třech výborných řadách se romantický hororový seriál z viktoriánské Anglie v roce 2016 náhle rozloučil. Nyní se však chystá americký sequel s podtitulem City of Angels, pro který nově tvůrcům na spolupráci kývli Natalie Dormer (Hra o trůny, Tudorovci) a Nathan Lane (American Crime Story).

Poslední řada Hry o trůny bude podle Emilie Clarke šokující
Poslední řada Hry o trůny bude podle Emilie Clarke šokující
27.02.2019 13:00:00 | Filmové novinky

„Bude to velké, jsou tam věci, které lidi šokují!“ Tak mimo jiné popsala Clarke, představitelka Daenerys Targaryen, obsah posledních 6 dílů Hry o trůny, které nám HBO naservíruje již za měsíc a půl.

Netflixovský duchařský horor The Haunting of Hill House dostane druhou řadu
Netflixovský duchařský horor The Haunting of Hill House dostane druhou řadu
22.02.2019 | Filmové novinky

Pro mnohé seriálové diváky se adaptace románu Shirley Jackson o strašidelném domě překvapivě stala jedním z nejlepších seriálů loňského roku. Čísla sledovanosti to Netflixu potvrdila, protože se s režisérem Flanaganem domluvila na pokračování.

Veleúspěšné čínské sci-fi The Wandering Earth bude na Netflixu
Veleúspěšné čínské sci-fi The Wandering Earth bude na Netflixu
21.02.2019 19:00:00 | Filmové novinky

Netflix zakoupil mezinárodní práva k překvapivému čínskému sci-fi hitu The Wandering Earth, který je nyní v tamních tabulkách nejvýdělečnějších filmů na druhém místě.