FB pixel TP pixel
Veleúspěšné čínské sci-fi The Wandering Earth bude na Netflixu © TMDB

Veleúspěšné čínské sci-fi The Wandering Earth bude na Netflixu

Netflix zakoupil mezinárodní práva k překvapivému čínskému sci-fi hitu The Wandering Earth, který je nyní v tamních tabulkách nejvýdělečnějších filmů na druhém místě.

Filmové novinky

Film, který měl v Číně premiéru 5. února a svůj první víkend zahajoval až na čtvrtém místě tržebních tabulek, se během dvou týdnů vyšplhal k výdělku v přepočtu přes 600 milionů dolarů, s tím, že přítok peněz ještě není zdaleka u konce. Tato vysokorozpočtová rozmáchlá katastrofická sci-fi s výtečnými triky vypráví příběh o uskutečňování troufalého plánu, kdy vědci kvůli rozpínajícímu a umírajícímu slunci vytvořili soustavu tisíců obřích motorů, které jim pomůžou vydat se na 2 500 let dlouhou cestu, a přemístit Zemi k 4,5 světelných let blízké hvězdě.

Snímek je adaptací stejnojmenného románu slavného čínského autora Lioua Cch’-sina, který je i u nás znám především pro svou trilogii Vzpomínka na zemi a která se stala velmi nečekaným světovým hitem. Tuto trilogii už stihl koupit Amazon, který pro ni chystá vysokorozpočtovou seriálovou adaptaci. Cch’-sin obdržel nesčetně literárních čínských cen a byl také prvním Číňanem, který získal i prestižní americkou cenu pro sci-fi a fantasy literaturu Hugo. Je autorem hard science-fiction a je ceněn pro svou představivost a vykreslování působivé atmosféry. Datum, kdy bude snímek dostupný pro streamování Netflix dosud neoznámil.

 725 zobrazení   61 se líbí
Kevin Costner a Woody Harrelson budou na Netflixu chytat Bonnie a Clydea
Kevin Costner a Woody Harrelson budou na Netflixu chytat Bonnie a Clydea
20.02.2019 20:00:00 | Filmové novinky

Dvě hollywoodské legendy se sejdou na Netflixu ve filmu Highwaymen, ve kterém se budou snažit dopadnout nechvalně proslulou zločineckou dvojici Bonnie Parkerovou a Clydea Barrowa.

Tvůrci Hry o trůny přiznali, že Cersei zabila jednu z milovaných postav
Tvůrci Hry o trůny přiznali, že Cersei zabila jednu z milovaných postav
19.02.2019 17:00:00 | Filmové novinky

Ne, úmrtí v seriálů Hra o trůny není nikdy dost, obzvláště způsobených zápornými postavami. Cersei Lannister při své cestě na Železný trůn provedla řadu neslýchaných věcí. Jedna z nich však podle tvůrců byla přes čáru tak moc, že ji nebylo možné odvysílat na televizních obrazovkách.

Pán prstenů pod taktovkou Amazonu nabídl fanouškům první teaser, zve na průzkum Středozemě
Pán prstenů pod taktovkou Amazonu nabídl fanouškům první teaser, zve na průzkum Středozemě
19.02.2019 9:00:00 | Filmové novinky

Amazon se konečně rozhodl pošťouchnout fanoušky Pána prstenů, kteří pravděpodobně umírají touhou dozvědět a něco víc o chystaném seriálu. Tvůrci toho moc neodhalili, ale je to dost na to, aby internet zaplavily desítky různorodých teorií a domněnek.

Potvrzeno: Na Netflixu končí Punisher i Jessica Jones
Potvrzeno: Na Netflixu končí Punisher i Jessica Jones
18.02.2019 19:00:00 | Filmové novinky

Nastalo to, čeho jsme se všichni báli, ale víceméně jsme už nějaký ten pátek očekávali. Netflix dnes potvrdil, že ruší poslední marvelácké seriály, Punishera a Jessicu Jones. Už minulý rok zrušil Luka Cagea, Iron Fista a Daredevila. Fanoušci těchto sérií teď napjatě očekávají, zda se jich ujme někdo jiný.