FB pixel TP pixel
Kolik řad bude mít Rod draka? Autor Hry o trůny odhalil naprosto nutný počet © HBO Max

Kolik řad bude mít Rod draka? Autor Hry o trůny odhalil naprosto nutný počet

Nový seriál Rod draka, který začíná 173 let před narozením Daenerys Targaryen, je u diváků obrovský hit! Seriál je úspěšný i co se týče čísel. Jednu epizodu sleduje průměrně 29 miliónů diváků. Co však bude dál?

18. 10. 2022 18:30 | Filmové novinky

Seriál příští týden čeká desátá, tedy finální epizoda, první řady. Již v tuto chvíli je jisté, že se dočkáme druhé série, na té už se koneckonců začalo pracovat. Natáčení by však nemělo skončit dříve než v létě příští roku, tudíž je pravděpodobné, že nové řady se dočkáme až v roce 2024. Nemusíte se však bát, že by druhá řada byla poslední.

Martin chce aspoň 4 řady

Autor knižní předlohy Hry o trůny George R. R. Martin je ze seriálu doslova nadšený, a tak se k němu před pár dny vyjádřil také na svém osobním blogu. Na rozdíl od posledních sérií Hry o trůny může autor k Rodu draka říct své. V minulosti byl totiž zklamaný, že seriál na motivy jeho nejúspěšnější knižní série Píseň ledu a ohně tvůrci David Benioff a D.B. Weiss tak uspěchali a konec působil příliš nuceně.

Vše je teď jinak a na Rodu draka má Martin daleko větší podíl než na předchozím seriálu. V první řadě je spokojený z desetidílných řad, na kterých trval i v případě Hry o trůny. Tehdy byl však jeho návrh zamítnut, neboť si zmíněná dvojice tvůrců stála zatím, že osm dílů je dostačujících. Podle Martina je deset dílů nutnost. Zároveň autor zmínil, že Rod draka by potřeboval nejméně čtyři řady, aby odvyprávěl svůj příběh.

Pochvala pro Viseryse

Kromě délky seriálu komentoval Martin také postavu krále Viseryse Targaryena v podání britského herce Paddyho Considina. „Chválím scenáristku Eileen Shim a Geetu Patel, režisérku našeho úžasného hereckého obsazení… a samozřejmě Paddyho Considina za jeho ztvárnění krále Viseryse, prvního svého jména,“ napsal Martin a dodal: „Postava, kterou v seriálu ztvárnil, je o tolik silnější a tragičtější než ta v mé knižní verzi Ohně a krve, že začínám mít chuť vrátit se zpět, roztrhat své kapitoly a přepsat jeho historii vlády. Paddy si za svou poslední epizodu zaslouží Emmy. Pokud ji nedostane, pak neexistuje spravedlnost.“

Je zjevné, že HBO po kontroverzním závěru Hry o trůny našlapuje s novým spin-offem velmi opatrně. V Rodu draka vidíme recyklaci toho, co diváky táhlo na Hře o trůny. Seriál ale přichází také se spoustou novinek, mezi které patří například i o poznání větší melodramatické pojetí seriálu, anebo velké časové skoky napříč epizodami. Zda budou přání George R. R. Martina vyslyšena, to je zatím ve hvězdách. Jisté je však to, že se HBO Rodu draka nebude chtít jen tak zbavit, ba naopak, do budoucna má s tímto fantasy světem ještě velké plány.

Zdroj: MovieWeb

Vojtěch Balák
Filmový a seriálový nadšenec, který se rád pohybuje v audiovizuálním světě a ještě raději o něm píše. Milovník hororů a sci-fi všeho druhu. Rád nahlédne i do komiksového světa, zvláště pak do toho plného živých mrtvých. Když zrovna nekouká na film, cestuje, fotí a dělá grafiku.
Henry Cavill se vrací jako Superman! Uvidíte ho dřív, než byste čekali
Henry Cavill se vrací jako Superman! Uvidíte ho dřív, než byste čekali
18.10.2022 18:00:00 | Filmové novinky

Nejdříve nenáviděný, pak milovaný. Takový je osud Henryho Cavilla, kterého nejdříve řada fanoušků odmítala přijmout jako Muže z oceli, aby nakonec plakali a volali po jeho návratu. Minulé vedení WB tomu nevyhovělo, intervence Dwayna Johnsona ale vrací hrdinu zpátky do hry. A nejsou to jediné novinky v rámci DC.

Draci už tančí! Trailer na finále Rodu draka ukazuje Rhaeneřinu odplatu
Draci už tančí! Trailer na finále Rodu draka ukazuje Rhaeneřinu odplatu
18.10.2022 12:15:00 | Filmové novinky

HBO předvedlo velkolepý trailer na finále první řady svého chváleného seriálu Rod draka. Zatímco se devátý díl věnoval výhradně pletichám Hightowerů, finální epizoda ukáže druhou stranu konfliktu. A Rhaenyra rozhodně nezůstane se svou rodinou jen u slov.

Harrison Ford je klíčovým mužem Marvelu. Má nakročeno stát se dalším Hulkem
Harrison Ford je klíčovým mužem Marvelu. Má nakročeno stát se dalším Hulkem
18.10.2022 12:00:00 | Filmové novinky

Po tragickém skonu Williama Hurta zůstala klíčová postava dalších fází MCU, proslulý generál Thaddeus Ross, neobsazena. Po sérii spekulací nyní Marvel potvrdil herce, který Hurta nahradí. A jedná se o pořádně hvězdné jméno!

Tom Cruise se chystá točit ve vesmíru. Provede tam věc, kterou přepíše historii
Tom Cruise se chystá točit ve vesmíru. Provede tam věc, kterou přepíše historii
17.10.2022 14:30:00 | Filmové novinky

Režisér Doug Liman a herecká hvězda Tom Cruise plánují společný snímek, jenž se bude z části natáčet na Mezinárodní vesmírné stanici. Cruise by pak měl jako první civilista uskutečnit i výstup do vesmíru.