FB pixel TP pixel
Seriálový Pán prstenů našel svou Galadriel, přišel však o hlavního herce © TMDB

Seriálový Pán prstenů našel svou Galadriel, přišel však o hlavního herce

Amazon konečně našel herečku, která v jeho chystané seriálové vlajkové lodi ze Středozemě ztvární mladou Galadriel, údajně jednu z hlavních postav. Dosavadní potvrzené obsazení však zároveň utrpělo ztrátu.

19. 12. 2019 12:00 | Filmové novinky

Postavu mladé elfky z Lórienu by si měla zahrát Morfydd Clark, o níž prý tvůrci seriálu ze světa Pána prstenů projevili vážný zájem. Velšskou herečku, která se letos představila například v seriálu Jeho temné esence jakožto sestra Clara z Bolvangaru, čeká nelehký úkol. Navázat na výkon, který ve filmových trilogiích Pán prstenů a Hobit zanechala Cate Blanchett. Ze strany Amazonu (který samozřejmě informaci odmítl jakkoli komentovat) by šlo o obsazení první role, kterou už fanoušci z knih či filmů znají.

Seriálový Pán prstenů našel svou Galadriel, přišel však o hlavního herce © TMDB

Oznámení o možném nalezení nové Galadriel přichází jen pár dní poté, co jednání o roli v seriálu musel opustit Will Poulter (Revenant Zmrtvýchvstání, Black Mirror: Bandersnatch). Poulter měl ztvárnit blíže nespecifikovanou roli postavy jménem Beldor. Nakonec však nechal nabídku Amazonu plavat, neboť by termín natáčení seriálu podle všeho kolidoval s jeho další již nasmlouvanou prací. Mezi další známé členy obsazení patří Merkella Kavenagh (The Cry, Piknik u Hanging Rock) a Joseph Mawle (Hra o trůny).

Reklama  2 121 zobrazení   24 se líbí
Tomáš Durčák
Dumavý samotář se zájmem o vše, co ještě neví. Původně chtěl z dlouhé chvíle jenom trochu psát o GoT, načež se z něj přes noc stal někdo, kdo už si sem musel napsat svůj medailonek. Nepohrdne dobrým filmem, seriálem, knihou, hudbou ani divadlem (zkrátka kulturní člověk každým coulem). Jako šéfredaktor už vedl pár projektů, kterým se dařilo i nedařilo, a pár lidí, kterým psaní šlo i nešlo. Jeho 46 chromozomů mu mimo jiné do vínku dalo nevypnutelný a mimořádně citlivý Grammar Nazi radar, díky kterému je sice nejlepším korektorem českého jazyka široko daleko, ale internetové diskuze bez prožití slabšího infarktu číst nemůže.
Bitvy, vtipy a princezna: Netflix odhalil finální trailer Zaklínače!
Bitvy, vtipy a princezna: Netflix odhalil finální trailer Zaklínače!
12.12.2019 16:00:00 | Filmové novinky

Do premiéry dlouho očekávaného fantasy zbývá už jen několik dní a Netflix se konečně vytasil s finálním trailerem, který má na sledování Zaklínače zlákat i poslední nevěřící. A prozrazuje se už téměř celý děj.

Mandalorian překonal Stranger Things a je nejžádanějším seriálem na světě
Mandalorian překonal Stranger Things a je nejžádanějším seriálem na světě
11.12.2019 | Filmové novinky

Jen tři týdny po spuštění streamingové služby Disney Plus se její nejočekávanější seriál The Mandalorian stal nejen nejsledovanějším seriálem v USA, ale také nejžádanějším napříč celým světem. Seriál je podle Parrot Analytics nejvyhledávanější napříč všemi platformami a překonal veškerou konkurenci.

Netflix boduje v nominacích na Zlaté glóby Irčanem i Manželskou historií
Netflix boduje v nominacích na Zlaté glóby Irčanem i Manželskou historií
09.12.2019 16:00:00 | Filmové novinky

Nebýt Netflixu, neměli bychom na co koukat a kritici dávat do nominací. Alespoň takový je výstup z nominací na Zlaté glóby, kde velmi silně rezonuje Netflix hned s několika tituly. Zaujaly filmy Irčan, Manželská historie i Dva papežové. A ani v seriálech se Netflix neztratil.

Zaklínač měl být původně jen filmem. Jak by se lišil od seriálu?
Zaklínač měl být původně jen filmem. Jak by se lišil od seriálu?
29.11.2019 15:00:00 | Filmové novinky

Do premiéry netflixovského Zaklínače zbývá necelý měsíc, a tak pomalu startuje PR kolečko okolo očekávaného projektu, jenž má být pro streamovací službu její vlastní Hrou o trůny.