FB pixel TP pixel
První reakce: Pecka, či zklamání? Nový Avenger Shang-Chi prý útočí na solar © Marvel Studios

První reakce: Pecka, či zklamání? Nový Avenger Shang-Chi prý útočí na solar

Zanedlouho vstoupí do kin druhá letošní marvelovka. Ta nese název Shang-Chi a legenda o deseti prstenech a vybraní publicisté ji měli možnost vidět. Co na ni říkají?

Filmové novinky

Již 2. září vstupuje do kin nový komiksový akčňák Shang-Chi a legenda o deseti prstenech ze stáje MCU. A jak bývá zvykem, rozhodli se jej u Marvelu pustit prvním divákům. Než se podíváme na jejich reakce, zopakujme, že se jedná o druhý celovečerní film čtvrté fáze a vypráví o hrdinovi Shang-Chim (Simu Liu). Ten je v mladém věku vycvičen svým otcem, aby se stal zkušeným zabijákem. Později se ale rozhodne vzdát se své výchovy v tajemné organizaci Deseti prstenů a začne žít normální život v San Franciscu. Nakonec ale své minulosti neuteče a bude nucen jí čelit. Hlavním záporákem mu pak bude skutečný Mandarin v podání Tony Leunga Chiu-Waie. Po kontroverzním uvedení poslední Marvelovky Black Widow na streamovací kanál Disney+ a vyvolaném soudním sporu se Scarlett Johansson se u Disneyho rozhodli vrátit k exkluzivnímu uvedení v kinech, které bude nyní trvat 45 dní.

A jakého přijetí se tedy nová marvelovka dočkala u prvních diváků? Nechybí obligátní chvála na skvělou akci – kamera a choreografie jsou prý parádní, akční scény postupně gradují a soundtrack má být kulervoucí. Snímek byste si rozhodně neměli nechat ujít na velkém plátně s parádním zvukem. Unisono je chválen představitel hlavní role Simu Liu, který má potřebnou dávku šarmu a energie a plně se vžívá do role marvelovského superhrdiny, kterého si okamžitě zamilujete. Shang-Chi je živelný, vtipný a vytváří si svou vlastní atmosféru, díky které snímek nepůsobí jako tradiční origin. Výrazné jsou i asijské superstar Tony Leung a Michelle Yeoh, kteří umí dodat filmu patřičnou hloubku. Shang-Chi je zkrátka úžasně zábavný filmový trhák, je mnohem lepší, než co nabízely trailery a nebojí se být divný, což mu je jen ku prospěchu. Z prvních reakcí to vypadá jako další vítězství pro Marvel.

 1 912 zobrazení  
Které seriály Netflix letos předčasně zrušil a které končí podle plánu?
Které seriály Netflix letos předčasně zrušil a které končí podle plánu?
17.08.2021 7:00:00 | Filmové novinky

Už jsme si zvykli, že Netflix své seriály nekompromisně ruší, pokud nenaplní vkládaný potenciál. Pro pořádek jsme se rozhodli vydat seznam projektů, které po tomto roce již další epizody nedostanou.

Katastrofické sci-fi Netflixu se vrací s prvním trailerem a datem premiéry
Katastrofické sci-fi Netflixu se vrací s prvním trailerem a datem premiéry
16.08.2021 9:00:00 | Filmové novinky

Sci-fi seriál Za stínem noci se stal v loňském roce jedním z příjemných překvapení Netflixu. Nyní se belgický seriál vrací s očekávanou druhou řadou.

Reboot Sám doma se blíží. Známe datum premiéry
Reboot Sám doma se blíží. Známe datum premiéry
16.08.2021 7:00:00 | Filmové novinky

Disney se po převzetí studia Fox rozhodl oživit rodinný vánoční hit Sám doma novou verzí. Na svých sociálních sítích nyní představil jméno filmu i datum premiéry.

Pán prstenů už se nebude točit na Zélandu. Místní pláčou
Pán prstenů už se nebude točit na Zélandu. Místní pláčou
15.08.2021 7:00:00 | Filmové novinky

Druhá nejlidnatější země Oceánie pláče. Ztratila totiž možnost podílet se na patrně nejdražším seriálu všech dob a přišla i o svou pýchu, o samotnou Středozemi. Produkce seriálu Pán prstenů se přesouvá do Británie, kde již vznikala i druhá řada jiného fantasy hitu, Sapkowského Zaklínače.