FB pixel TP pixel
Nová fantasy Netflixu nás zavede do říše snů. Trailer láká na triky a Jasona Momou © Netflix

Nová fantasy Netflixu nás zavede do říše snů. Trailer láká na triky a Jasona Momou

Akční fantasy Snivokraj s Jasonem Momou v hlavní roli bude na Netflixu určitě patřit k těm největším podzimním tahákům. A protože se datum uvedení blíží, streamovací gigant se rozhodl přijít po teaseru s výživnou plnohodnotnou ukázkou.

10. 10. 2022 13:20 | Filmové novinky

Po krátké ukázce z konce srpna přichází Netflix s novou bezmála tříminutovou upoutávkou, kterou hodlá své předplatitele nalákat na své vysokorozpočtové fantasy Snivokraj, ve které si hlavní roli střihl sympaťák Jason Momoa (Aquaman). Jak trailer naznačuje, těšit se můžeme na spektakulární výtvarnou a trikovou podívanou, v níž nakoukneme do nejroztodivnějších snových světů. V nové ukázce také hlouběji nahlédneme na dějové směřování Snivokraje, ve kterém se seznámíme s mladou dívkou Nemo (Marlow Barkley), která se vyrovnává se smrtí svého otce a je nešťastná z toho, že musí poprvé nastoupit do školy.

Shodou náhod se jí ale podaří vstoupit do světa snů známého pod jménem Snivokraj a s pomocí excentrického psance Flipa (Momoa) cestuje po snech a utíká před nočními můrami s nadějí, že se jí podaří znovu spatřit svého zesnulého otce (Kyle Chandler). Režie snímku, jenž je moderní adaptací komiksu Little Nemo in Slumberland od Winsora McCaye napsaného na počátku 20. století, se ujal zkušený Francis Lawrence (Constantine, Hunger Games). Populární komiks se již dočkal vícero adaptací, zmiňme například snímek Nemo z roku 1984, v němž se hlavní role zhostil Harvey Keitel, a opomenout bychom neměli ani populární anime z roku 1992 Malý Nemo: Dobrodružství v Dřímkově. Trikové fantasy Snivokraj bude na Netflixu dostupné od 18. listopadu.

Petr Kollár
Formovaly ho akčňáky, sci-fi a horory z osmdesátek a devadesátek. Posléze na VHS během dvou dnů bingewatchnul Twin Peaks a s ním se zrodila i láska k dlouhým vyprávěním, které s příchodem Netflixu získaly tu pravou platformu. Dnes se věnuje hollywoodské klasice, hongkongskému akčnímu filmu, japonskému anime i evropskému artu. Před pár lety se začetl do komiksových světů (a v poslední době mangy obzvláště). Rád se prochází po horách, miluje lesy a nepohrdne kvalitním pivem.
Jeden z nejslavnějších seriálů všech dob je konečně dostupný i v Česku
Jeden z nejslavnějších seriálů všech dob je konečně dostupný i v Česku
09.10.2022 12:00:00 | Filmové novinky

Lars von Trier už toho kvůli své Parkinsonově nemoci možná mnoho nenatočí. Navzdory svému zdravotnímu stavu však stále odmítá ztratit svůj provokativní smysl pro humor. Do online prostoru nyní uvádí finále svého seriálového mistrovského díla.

Seriál Pán prstenů mohl vypadat úplně jinak. Nápady HBO a Netflixu byly příšerné
Seriál Pán prstenů mohl vypadat úplně jinak. Nápady HBO a Netflixu byly příšerné
09.10.2022 11:30:00 | Filmové novinky

O práva na zpracování Pána prstenů bojovali největší streamovací giganti současnosti. Nakonec je získal logistický obr Amazon. Své verze však museli představit i HBO a Netflix. Nyní víme, co se ságou J.R.R. Tolkiena plánovali. A ruku na srdce, plány to byly opravdu tristní.

Prsteny moci chystají velkolepé finále 1. řady. Trailer slibuje odhalení Saurona
Prsteny moci chystají velkolepé finále 1. řady. Trailer slibuje odhalení Saurona
09.10.2022 11:00:00 | Filmové novinky

Amazon už příští pátek završí první řadu svého stamilionového projektu s názvem Pán prstenů: Prsteny moci. Nejnovější upoutávka rekapituluje dosavadní události a slibuje, že odhaleno bude naprosto vše. Dokonce i vládce zla Sauron.

Nejkrvavější film Vánoc uvidíme i v Česku. Skvělý trailer láká na vraždícího Santu
Nejkrvavější film Vánoc uvidíme i v Česku. Skvělý trailer láká na vraždícího Santu
09.10.2022 10:30:00 | Filmové novinky

Hvězda Stranger Things David Harbour v předvánočním čase vstoupí do kin s drsnou komediálně akční podívanou Violent Night, v níž bude jako Santa Claus bez lítosti a ve velkém počtu kosit teroristy.