FB pixel

deti.filmtoro.cz

je adresa, kterou si zapamatujte a příště se už rovnou dostanete do sekce, kde budete moci dále vybírat. Můžete začít teď hned a nebo si přečíst, jak jsme tituly vybíraly a která služba je pro děti nejlepší. Pod nadpisem každého bloku najdete odkaz přímo do podkategorie, kde můžete vybírat z bohaté nabídky tipů.

Filmy pro nejmenší

Filmy pro nejmenší

S čím začít, když váš prcek začne vnímat televizi? Nic dlouhého, nic náročného a nic násilného. Ideální jsou krátké animované seriály jako Mickeyho klubík, Doktorka Plyšáková, Bořek stavitel, Dora průzkumnice či Prasátko Peppa. Je k nim spoustu dílů a dají se točit prakticky dokola. Pokud opravdu začínáte pomalu, tak jsou tu pořád i dobře známí Teletubbies a nebo ne až tak známí, ale velmi krátcí a vtipní Mrňousci. Na filmy to zatím nebude, takže doporučujeme opravdu jen seriály.


Večerníčky

Večerníčky

Samostatnou kapitolou jsou české večerníčky, na kterých jsme vyrostli všichni a někteří po desítkách let mají pořád co nabídnout. Absolutní klasikou je Krtek (i novější série Krtek a panda je slušná), a dál samozřejmě hity jako Bob a Bobek, Hurvínek, Pat a Mat, Káťa a Škubánek či Mikeš. Z novějších můžete zkusit Bertu a Ufo či loutkovou pohádku Chaloupka na vršku. Pozor na Krkonošské pohádky, vystupující Krakonoš z mlhy a mraků dokáže pěkně postrašit.


Filmy pro malé holky

Filmy pro malé holky

Co si budeme povídat, malým holkám se musíte strefit do vkusu. Co ale funguje prakticky vždy jsou všechny hlavní “princezny” od Disneho - ať už starší jako Sněhurka či Popelka, tak ty novější jako je Elsa z Ledového království nebo Odvážná Vaiana. Holkám se líbí i animáky se zvířaty, takže kousky jako Tajný život mazlíčků, Zpívej, Rio, ale třeba i Včelka Mája jsou povinností. Tajnou zbraní jsou ne příliš známé, ale prakticky nekonečné série jako Zvonilka, Monster High, Barbie či LEGO Friends.


Filmy pro malé kluky

Filmy pro malé kluky

Jak zaujmout kluka, co by nejraději jen běhal venku a podnikal různá dobrodružství? Naštěstí dobrodružných animáků je celá řada, takže můžete nabídnout Lego filmy, Kung Fu Pandy, Jak vycvičit draka a samozřejmě pixarovské klasiky jako Auta nebo Úžasňákovi. Neváhejte zkusit ale i starší a méně známé disneyovky jako Atlantidači Tarzan. Ze seriálů stojí rozhodně za pozornost Phineas & Ferb nebo SpongeBob v kalhotách.


České pohádky

České pohádky

Nejen o vánocích je jich plná televize, ale české pohádky mají v postupném vývoji a sledování ještě jednu výhodu. Hodí se jako dobrý přechod mezi animovanými a hranými filmy. Jejich atmosféra je v naprosté většině vždy bezstarostná a pohodová, snad kromě pár pekelných záběrů (S čerty nejsou žerty) se není čeho bát. Výhodou také je, že na tyto pohádky se rádi podívají i dospělí a dětem se vždy dobře sledují filmy, když u toho mají i rodiče.


Filmy pro starší děti

Filmy pro starší děti

Nudí se vám vaši čerství školáci u animáků a chtějí lepší zážitek? Můžete zkusit už hrané či napůl animované filmy a zajít s nimi do kina. Série Harry Potter dokáže být pěkně strašidelná a od pátého dílu pro děti do 10 let i zdlouhává, takže je to na vyzkoušení. Sázka na jistotu jsou hrané verze původních disneyovek (Popelka, Kráska a zvíře, Alenka) či jiné klasiky jako Karlík a továrna na čokoládu či Obr Dobr. Můžete zkusit i náročnější animáky ( Kubo a kouzelný meč) či zábavnější fantasy typu Letopisy Narnie.


Rodinné filmy

Rodinné filmy

Chtěli byste si pustit film, u kterého se nebude nudit žádný člen rodinny, ať už je mladší či starší, kluk nebo holka? U většiny filmů a seriálů to bude problém zavděčit se všem, ale přeci jen pár hezkých titulů si můžete užít společnou zábavu. V poslední době takhle skvěle fungoval třeba Králíček Petr nebo Paddington, prostě kdekoliv se objevují opravdoví herci a animovaná zvířátka, nešlápnete vedle - viz Myšák Stuart Little či Alvin a Chipmunkové.


České rodinné filmy

České rodinné filmy

Samostatnou kapitolou jsou české dětské resp rodinné filmy, které byly kdysi naším exportním klenotem. Takže si můžete znova užít i klasiky typu Jak dostat tatínka do polepšovny, Páni kluci nebo Přijela k nám pouť či z novější doby Macha a Šebestovovu či Kuky se vrací.


Přestup dál?

Přestup dál?

Máte děti starší deseti let a řešíte, na co se má koukat? Odtud už je cesta rozvětvěná a může se vydat hned několika odlišnými směry. Dobrodružné filmy jsou dobrým mezistupněm do zajímavější dospělácké zábavy, osvědčenou klasikou jsou Fantasy filmy fantasy filmy. Kluci většinou přestoupí také do sci-fi či komiksových filmů. Pokud si šetříte pro svého potomka své oblíbené filmy a chcete, aby sdílel vaše nadšení pro Star Wars či Pána prstenů, doporučujeme schovat si tyto filmy až do doby od 10-11 let výše, kdy se často formuje budoucí filmový vkus a máte tak možnost ho ovlivnit.

Kde sledovat dětské filmy?

Když pomineme do jisté míry omezenou nabídku kin a naopak velmi bohatou (ale časově specifickou) paletu televizních stanic, lze si vybírat online z několika nabídek. Suverénně největší nabídka filmů a seriálů pro děti má archív České televize, kde najdete stovky původních českých pořadů od večerníčků, pohádek či seriálů. Archiv Primy je naopak velmi omezený, Nova ve svém placeném Voyo pár převzatých dětských filmů má. Speciální dětskou sekci má i Stream, alespoň včetně klasik jako Krtek či Jen počkej, zajíci. Pořád se pohybujeme v nabídce pořadů které jsou zdarma, na Youtube lze legálně vidět na kanálech jako KoukeYTe či Filmy česky a zadarmo dalších pár seriálů.

Půjčovny, které prodávají či půjčují filmy jednotlivě, tedy iTunes či Google Play mají sice solidní nabídku titulů pro děti, ale narazíte na tři problémy. První - žádné seriály. Druhý - na Google není tolik titulů s dabinem či titulky, na iTunes jen cca dvě třetiny a česká podpora chybí i u klasik typu Lví král. Třetí - platíte za každý kus, což vás může při budování dětské knihovny vyjít docela draho. iTunes sice dělá často slevy a klasické disneyovky tam dokážete koupit i za 90 Kč, ale musíte hlídat českou podporu. V dalších online prodejnách jako O2TV, Alza či Banaxi je nabídka dětských titulů minimální.

Logickou volbou jsou poté půjčovny, které nabízejí sice omezené množství titulů, ale za měsíční předplatné. Hezkou dětskou sekci má český Obbod (filmy i seriály s dabingem), dost českých titulů nabízí i My Prime od UPC. Naopak Filmbox prakticky žádné dětské filmy nemá. Z hlavní zahraniční trojice je na tom nejhůře Amazon Prime - skoro žádné dětské filmy a navíc prakticky nulová česká podpora. Netflix má sice obrovskou speciální dětskou sekci, která je zásobena novými i starými filmy či pořady, pro našince je však nepoužitelná, skoro nic není s dabingem či titulky. Vítězem je tak české HBO, které má velmi slušnou nabídku dětských titulů v samostatné sekci a navíc vždy opatřené českým dabingem.

deti.filmtoro.cz

Spouštíme novou sekci pro děti a rodiče  |  Tipy na film  |  před 5 měsíci  |  268 přečtení  |  6 líbí se

Tomáš Vyskočil

Svůj první filmový web spustil už v roce 1999. Od té doby si uvědomil, že nebude dělat nic jiného než psát o filmech na internet. A tak založil a spustil FilmPub, první velký filmový magazín. O pár let později přešel na seriály a pro pár fanoušků spustil Lost.cz. Protože těch fandů bylo najednou dost, rozhodl se spustit i další weby a tak vznikla Edna.cz. Mezitím pracoval a psal třeba pro Premiere, DiViDi a další filmové časopisy. Když mu kamarádi před pár lety říkali, že stahují pirátské filmy, protože u nás není nabídka, tak si jeden víkend sedl, naprogramoval skript, který stáhl všechny dostupné nabídky u nás a tak vzniklo Filmtoro. Filmy a seriály už neopustí, protože filmy a seriály nikdy neopustily jeho.

Komentáře k článku Spouštíme novou sekci pro děti a rodiče

Další články jako Spouštíme novou sekci pro děti a rodiče

Tipy na film  |  před 4 dny  |  3

Dostala vás Favoritka? Známe 10 historických filmů, které budete milovat

Favoritka okouzluje nejen diváky, ale zabodovala i na britských filmových cenách, kde proměnila rovných 7 nominací a ovládla tak udílení. Ale režisér Lanthimos není první, kdo se rozhodl s historií naložit po svém. Podívejte se na 10 filmů, které mají k Favoritce blíž, než se na první pohled zdá. číst více

Tipy na film  |  před 5 dny  |  44

10 nových seriálů, ke kterým Netflix konečně přidává české titulky

Netflix se v posledních týdnech konečně probudil ze zimního spánku a začal ve slušném tempu dávat titulky i ke svým původním seriálům. Konečně si tak můžete vychutnat i pecky k největším trhákům posledních měsíců. A zdá se, že nás čekají ještě lepší časy. číst více

Tipy na film  |  před 6 dny  |  62

10 dalších seriálů od tvůrců aktuální pecky Most!

Televizní seriál Most! si v posledních týdnech podmanil diváky a znovu prokázal, že nejlepší komediální seriály u nás vždy nachystá sehraná dvojice Petr Kolečko a Jan Prušinovský. Pojďme si připomenout jejich dřívější spolupráci a podívejme se i, co oba dva muži dokázali sami za sebe. číst více

Tipy na film  |  před 9 dny  |  14

7 nových dokumentů na Netflixu, které musíte vidět

Ačkoli Netflix v poslední době slízává smetanu především za svou hranou tvorbu, i v dokumentech si streamovací gigant vede nadmíru dobře. Vy si díky tomu můžete užít vrstevnaté portréty masových vrahů, komicky nepovedených hudebních festivalů či krušné chvíle celebrit a náboženských kultů. číst více

Tipy na film  |  před 12 dny  |  7

10 nejbizarnějších reality show na Netflixu

Netflix nejsou jen původní filmy, profláknuté seriály a katalogovky. Pokud večer občas projíždíte netflixovskou nabídku, je šance, že už jste narazili na nejednu reality show nebo pořad, o jehož existenci jste doteď netušili, a který vypadá zajímavě. Nebo divně. Nebo tak nějak obojí dohromady. A my jsme přesně takových našli rovnou desítku. číst více

TOPlist TOPlist TOPlist