FB pixel TP pixel
Válečný doják roku je konečně online. Nadšené recenze tentokrát nelžou © MGM

Válečný doják roku je konečně online. Nadšené recenze tentokrát nelžou

Režisér Guy Ritchie je ve skvělé formě a po gangsterce Gentlemani, akčňáku Rozhněvaný muž a stylové špionážní komedii Operace Fortune servíruje luxusní válečnou podívanou, která dojme i kdejakého chlapáka. Novinka The Covenant je nyní konečně dostupná online.

Filmové novinky

Guy Ritchie si už několik let drží neskutečnou režijní formu a ve velmi rychlém sledu dokáže servírovat vysoce nadprůměrné filmy napříč různými žánry. Parádně mu sedla gangsterka Gentlemani, solidní zábavu doručil v akčním thrilleru Rozhněvaný muž a letos nás bavil i jednoduchou, ale vesměs velmi zábavnou variací na Mission: Impossible Operace Fortune: Ruse de guerre, ve které znovu spojil síly s Jasonem Stathamem. Letos ale stihl do kin uvést ještě snímek The Covenant s Jakem Gyllenhaalem, bohužel to ale neplatilo pro tuzemské kinosály, jimž se film nakonec vyhnul. Teď už nám to ale vadit nemusí, protože tahle válečná pecka z Afghánistánu konečně dorazila online díky Amazonu a jeho službě Amazon Prime Video. Zde je snímek aktuálně exkluzivně.

Proč právě na Amazonu? Je to prosté, milý Watsone. Za filmem totiž stojí studio MGM, které spadá právě pod Bezosův konglomerát. Dává tudíž dokonale smysl, že online distribuci The Covenant zahajuje právě na platformě, která chystá do budoucna reality show ze světa Jamese Bonda nebo nové projekty Hvězdné brány. V Ritchieho novince Jake Gyllenhaal ztvárňuje amerického vojáka v Afghánistánu, který začne během své mise spolupracovat s místním překladatelem. Po napadení teroristy se však Gyllenhaal dostane do ohrožení života a zdánlivě nenápadný afghánský muž ho dostane vší silou do bezpečí, za což se mu americký rodák touží za každou cenu odvděčit. O to víc poté, když zjistí, že se jeho zachránce s rodinou nedostal v bezpečí ze země a jde mu pravděpodobně o život.

Válečné drama se středním rozpočtem

Ritchie film pořídil za pouhých 55 milionů dolarů, takže rozhodně nečekejte válečný spektákl. Jak se ale kritici od premiéry v kinech shodují, Ritchie doručil strhující a soustředěné válečné drama, které po akční stránce nezklame, mnohem více si ale užívá příběh dvou chlapů v nelehké situaci, jež je nosnou půdou pro napětí a silné herecké výkony nejen Gyllenhaala, ale i Dar Salima, který amerického kolegu dle mnohých dokonce překonává. Snímek má na serveru Rotten Tomatoes 84 procent pozitivních recenzí od 113 kritiků s průměrným hodnocením 6,8 z 10. Zcela nadšeně je pak přijat u diváků, kteří filmu nadělují známku 4,8 bodů z 5 při 98 procentech spokojených reakcí. A my potvrzujeme, že redakčně před Guyem Ritchiem v tomhle případě smekáme klobouk. Podobné filmy se středním rozpočtem nám totiž zatraceně chybí. O to víc zamrzí, že šlo v kinech o propadák. Na Amazonu je film každopádně dostupný ve 4K rozlišení a s českými titulky.

Zdroj: Rotten Tomatoes / MGM

Reklama
Fantasy sága Kolo času se vrací. Následník Tolkiena v traileru odhalil brzké datum premiéry
Fantasy sága Kolo času se vrací. Následník Tolkiena v traileru odhalil brzké datum premiéry
21.07.2023 16:40:00 | Filmové novinky

Po téměř dvou letech čekání se fanoušci epického fantasy Kolo času mohou těšit na nové epizody. Amazon v právě vydaném traileru láká na nová dobrodružství party hrdinů, charismatickou čarodějku Rosamund Pike a výraznou trikovou podívanou.

Vesmírná novinka Marvelu ve velkolepém traileru. Láká na záměny těl a tři superhrdinky
Vesmírná novinka Marvelu ve velkolepém traileru. Láká na záměny těl a tři superhrdinky
21.07.2023 11:15:00 | Filmové novinky

Marvel představil novou upoutávku na svou podzimní sci-fi novinku Marvels, která láká nikoli na jednu, ale rovnou tři superhrdinky, jež spojí síly proti rase Kree. Odkládaný snímek naváže na snímek Captain Marvel a seriál Tajná invaze.

Kam se hrabe Rychle a zběsile. Trailer Gran Turisma vám napumpuje adrenalin do žil
Kam se hrabe Rychle a zběsile. Trailer Gran Turisma vám napumpuje adrenalin do žil
20.07.2023 17:10:00 | Filmové novinky

Zatímco série Rychle a zběsile už dávno překonala hranici čiré absurdity, novinka Gran Turismo podle světoznámé videohry přichází s opravdovými závody, které pumpují adrenalin do žil. Navíc podle skutečného příběhu.

Netflix konečně natočil skvělý film? Nové stylové sci-fi recenzenti milují
Netflix konečně natočil skvělý film? Nové stylové sci-fi recenzenti milují
20.07.2023 16:30:00 | Filmové novinky

Po delší době se na Netflixu objeví filmová novinka, která sbírá převážně kladná až nadšená hodnocení. Absurdní sci-fi s hvězdným obsazením Oni naklonovali Tyrona je podle kritiků filmem léta.