FB pixel TP pixel
Kam se hrabe Rychle a zběsile. Trailer Gran Turisma vám napumpuje adrenalin do žil © Sony Pictures

Kam se hrabe Rychle a zběsile. Trailer Gran Turisma vám napumpuje adrenalin do žil

Zatímco série Rychle a zběsile už dávno překonala hranici čiré absurdity, novinka Gran Turismo podle světoznámé videohry přichází s opravdovými závody, které pumpují adrenalin do žil. Navíc podle skutečného příběhu.

Filmové novinky

V Sony se do herních adaptací pustili ve velkém a po úspěšném Uncharted a megahitu The Last of Us přichází i s filmovou verzí své nejoblíbenější závodní hry Gran Turismo. Závodní biják se inspiroval skutečnými událostmi, kdy se zdatný hráč videoher dostal až za skutečný volant závodního vozu, a přináší adrenalinovou jízdu, v níž se parta gamerů pokusí dokázat, že i v realitě obstojí proti nejlepším závodníkům planety. Zadarmo to ale nebude, když je čeká tvrdý trénink a hlavně cesta za nalezením sebevědomí a respektu ostatních.

Za filmem stojí režisér Neill Blomkamp, který se nejvíce proslavil sci-fi filmy District 9, Elysium a Chappie. Kvůli komerčním neúspěchům svých posledních filmů se Blomkamp na čas stáhl do ústraní, aby se nyní pokusil vrátit do Hollywoodu závodnickým spektáklem, který baví nejen dravými závody, ale do jisté míry i archetypálním příběhem o klukovi, který to ze dna dotáhne až na vrchol. Premiéra je aktuálně stanovena na 10. srpna 2023 a my se hodně těšíme. Závodnických filmů, které se alespoň trochu opírají o realitu, totiž stále nevzniká dost. A po Le Mans '66 je potřeba zase doplnit palivo.

Zdroj: Sony Pictures

Netflix konečně natočil skvělý film? Nové stylové sci-fi recenzenti milují
Netflix konečně natočil skvělý film? Nové stylové sci-fi recenzenti milují
20.07.2023 16:30:00 | Filmové novinky

Po delší době se na Netflixu objeví filmová novinka, která sbírá převážně kladná až nadšená hodnocení. Absurdní sci-fi s hvězdným obsazením Oni naklonovali Tyrona je podle kritiků filmem léta.

Divácký výprask Zaklínače pokračuje. Už ho drtí i neznámý seriál z Afriky
Divácký výprask Zaklínače pokračuje. Už ho drtí i neznámý seriál z Afriky
19.07.2023 15:00:00 | Filmové novinky

Jestli tvůrci Zaklínače doufali, že třetí řada přinese nová rekordní čísla a Netflix s jejich prací bude i nadále spokojen, pak se šeredně zmýlili. Netflix by měl naopak zapřemýšlet, jestli má vůbec cenu s Geraltem z Rivie v této podobě pokračovat, protože sledovanost je týden co týden hrozná. Seriálu konkurují už i méně známé či neznámé novinky.

Jaké platy mají šéfové Hollywoodu? Nová odhalení ukazují snobárnu a pokrytectví vůči stávkujícím
Jaké platy mají šéfové Hollywoodu? Nová odhalení ukazují snobárnu a pokrytectví vůči stávkujícím
19.07.2023 10:00:00 | Filmové novinky

Hollywoodští scenáristé a herci vyrazili do ulici a zahájili největší stávku odborů za posledních 60 let. Studioví bossové se brání, že stávkující mají nereálné představy o svých výdělcích. Jeden z nich přitom za 5 let vydělal 384krát více než průměrný scenárista.

Nejchválenější kriminálka současnosti nakonec bude i v Česku. Dorazí v září
Nejchválenější kriminálka současnosti nakonec bude i v Česku. Dorazí v září
18.07.2023 17:30:00 | Filmové novinky

Milovali jste legendární kriminálku Columbo? Pak by vám určitě neměl uniknout nový seriál režiséra Riana Johnsona, který se půl roku od americké premiéry konečně dočká uvedení i v České republice.