FB pixel TP pixel
Nejdražší film Netflixu je pohroma. Tvůrci Avengers podle recenzí selhali © Netflix

Nejdražší film Netflixu je pohroma. Tvůrci Avengers podle recenzí selhali

Pokud jste doufali, že Netflix konečně zlomí prokletí a natočí skvělý vysokorozpočtový akční biják, připravte se na zklamání. Podle zámořských recenzentů nás prý čeká průměrná špionážní podívaná.

15. 7. 2022 16:00 | Filmové novinky

Tak to zase nevyšlo. Dle reakcí kritiků je nejdražší biják Netflixu, který měl stát přes 200 milionů dolarů a natáčel se mimo jiné i v České republice, prý sotva průměrným špionážním thrillerem. Film v hlavní roli s Ryanem Goslingem a Chrisem Evansem vypráví o bývalém agentovi CIA, který odhalí tajemství, které může agenturu zničit, a najednou se ocitá uprostřed obrovského spiknutí, ve kterém si nemůže být jistý vůbec ničím. Slavná herecká hollywoodská jména a režisérské duo bratří Russoových měly být zárukou kvality, vždyť jejich Návrat prvního Avengera ukázal, že žánr špionážního thrilleru je jim blízký. Bohužel netflixovská volná ruka a chybějící dramaturgie opět zaúčinkovaly a vznikl prý předražený a nevýrazný projekt bez vlastní tváře.

Agregátory recenzí Metacritic a RottenTomatoes shodně hlásí 50% spokojenost. Negativní reakce si převážně stěžují na absurdní zápletku vršící jedno klišé za druhým, chybějící napětí či překvapivě nepřehledný střih akčních scén. The Gray Man není vyloženě špatný film, ale o to více u něj zamrzí nenaplněný potenciál, snímek pak ve výsledku působí monotónně a bezkrevně. Na druhou stranu se můžeme těšit na několik vysokooktanových a napínavých akčních sekvencí – vyzdvihována je ta v pražské tramvaji - a několik stylově choreograficky zvládnutých soubojů. Dvě hodiny s Goslingem i slizkým Evansem utečou jako nic a pokud nečekáte vybroušený a napínavý thriller, zábavný The Gray Man určitě je. Ale pravděpodobně si jej více než jednou nepustíte. Na Netflixu bude snímek k dispozici od 22. července.

Zdroj: Rotten Tomatoes

 77 zobrazení  
Petr Kollár
Formovaly ho akčňáky, sci-fi a horory z osmdesátek a devadesátek. Posléze na VHS během dvou dnů bingewatchnul Twin Peaks a s ním se zrodila i láska k dlouhým vyprávěním, které s příchodem Netflixu získaly tu pravou platformu. Dnes se věnuje hollywoodské klasice, hongkongskému akčnímu filmu, japonskému anime i evropskému artu. Před pár lety se začetl do komiksových světů (a v poslední době mangy obzvláště). Rád se prochází po horách, miluje lesy a nepohrdne kvalitním pivem.
Hra o trůny nakonec dostane jiný konec. Umírat budou jiní
Hra o trůny nakonec dostane jiný konec. Umírat budou jiní
15.07.2022 9:00:00 | Filmové novinky

George R. R. Martin, autor literární předlohy seriálu HBO Hry o trůny, prozradil svým fanouškům, že konec jeho knižní ságy bude naprosto odlišný od té seriálové.

Pořádný trailer Pána prstenů je tady! Vypadá naprosto fantasticky
Pořádný trailer Pána prstenů je tady! Vypadá naprosto fantasticky
14.07.2022 15:15:00 | Filmové novinky

Amazon konečně představil hutný trailer na svou seriálovou verzi Pána prstenů, která si dává za cíl být největší událostí posledních let. A zdá se, že by se to mohlo podařit.

Nové fotky z Pána prstenů odhalují známé postavy. Vrací se i Isildur
Nové fotky z Pána prstenů odhalují známé postavy. Vrací se i Isildur
14.07.2022 14:00:00 | Filmové novinky

Pán prstenů od Amazonu se představuje na nové sérii fotografií, které ukazují klíčové osazenstvo lidského království Númenor. Nechybí ani ikonické postavy jako Isildur a Elendil.

Nejlepší Resident Evil? Nový seriál Netflixu podle recenzí spoustu věcí tajil
Nejlepší Resident Evil? Nový seriál Netflixu podle recenzí spoustu věcí tajil
13.07.2022 18:45:00 | Filmové novinky

Po nepříliš úspěšném filmovém rebootu série Resident Evil dorazí už 14. července na Netflix nový seriál. A první recenze mluví dost jasně. Nejenže seriál nabízí spoustu překvapení, má nakročeno k tomu být nejoblíbenější adaptací populárních zombie videoher.