FB pixel TP pixel
Nejlepší sci-fi seriál současnosti zlomil historický rekord v nárůstu sledovanosti © HBO Max

Nejlepší sci-fi seriál současnosti zlomil historický rekord v nárůstu sledovanosti

Pozitivní šeptanda kolem zombie thrilleru The Last of Us se mezi diváky šíří opravdu závratně. Už sledovanost prvního dílu byla parádní, ale teprve druhá epizoda, která zaznamenala nový rekord pro HBO, ukazuje, že zde máme velkou seriálovou událost.

24. 1. 2023 14:40 | Streaming novinky

Minulý týden jsme na našem webu informovali o parádních číslech sledovanosti, kterých dosáhla první epizoda videoherní adaptace The Last of Us. V neděli večer 15. ledna se na ni dle agentury Nielsen dívalo 4,7 milionu diváků, čímž se tento zombie thriller stal druhým nejúspěšnějším debutem stanice od roku 2010, kdy tuto novinku překonala jen loňská premiéra Rodu draka. V neděli 22. ledna se vysílala druhá epizoda této adaptace slavné videohry a opět to byla pro HBO nádhera, protože hype vzniklý kolem seriálu nabaluje diváky ve velkém. Druhý díl nakonec dokázal přilákat ještě větší publikum než úvodní epizoda, navíc seriál zdolal nový divácký rekord pro HBO.

Dle společnosti Nielsen a dodaných dat od Warner Bros. Discovery přilákal druhý díl v neděli večer dohromady 5,7 milionů diváků. To představuje 22% nárůst oproti první epizodě, přičemž Warner Bros. Discovery posléze uvedla, že tato sledovanost po dvou dnech od premiéry překonala hranici 10 milionů diváků. Podle HBO je tento divácký vzestup mezi prvním a druhým dílem „největším nárůstem sledovanosti ve 2. týdnu od premiéry u původního dramatického seriálu HBO v historii platformy". Ohromující divácká čísla The Last of Us potvrdila HBO i aktualizací dat sledovanosti prvního dílu, když odhalila, že týden od premiéry ji vidělo více než 18 milionů diváků, což je téměř čtyřnásobný nárůst oproti premiérovému večeru.

Zdroj: Variety

Petr Kollár
Formovaly ho akčňáky, sci-fi a horory z osmdesátek a devadesátek. Posléze na VHS během dvou dnů bingewatchnul Twin Peaks a s ním se zrodila i láska k dlouhým vyprávěním, které s příchodem Netflixu získaly tu pravou platformu. Dnes se věnuje hollywoodské klasice, hongkongskému akčnímu filmu, japonskému anime i evropskému artu. Před pár lety se začetl do komiksových světů (a v poslední době mangy obzvláště). Rád se prochází po horách, miluje lesy a nepohrdne kvalitním pivem.
Konec jedné éry. Netflix oznámil odchod vizionáře, došlápne si na příživníky
Konec jedné éry. Netflix oznámil odchod vizionáře, došlápne si na příživníky
20.01.2023 16:10:00 | Streaming novinky

Netflix si při oznamování ekonomických výsledků za čtvrtý kvartál loňského roku dovolil ještě jednu velkou bombu. Kromě nad očekávání dobrých výsledků při nabírání předplatitelů byl zveřejněn oficiální odchod zakladatele Reeda Hastingse.

Netflix tlačí nové předplatné na sílu. Začal používat nekalou praktiku
Netflix tlačí nové předplatné na sílu. Začal používat nekalou praktiku
19.01.2023 16:20:00 | Streaming novinky

Ve vybraných regionech začal Netflix od loňského listopadu nabízet nové předplatné podporované reklamou. Protože se tato nabídka dosud nesetkala s velkým úspěchem, rozhodl se streamer navzdory slibům netransparentně tlačit tento tarif na úkor jiné nabídky.

Skvělé sci-fi The Last of Us už láme rekordy sledovanosti. Trumfl ho jen jeden trhák
Skvělé sci-fi The Last of Us už láme rekordy sledovanosti. Trumfl ho jen jeden trhák
18.01.2023 14:20:00 | Streaming novinky

Už nedělní výpadky serverů HBO, kdy očekávaný zombie thriller The Last of US debutoval, naznačovaly, že sledovanost této novinky bude parádní. To nyní potvrdily i první dodaná čísla sledovanosti.

Nejlepší seriál roku vyvolal extrémní zájem diváků. HBO spadly servery
Nejlepší seriál roku vyvolal extrémní zájem diváků. HBO spadly servery
17.01.2023 16:00:00 | Streaming novinky

Loňský rok se na HBO nesl ve znamení finančních problémů a enormní divácký zájem o premiéru videoherní adaptace The Last of Us může znamenat pro tuto streamovací platformu důležité nakopnutí. Obří zájem ovšem způsobil také přetížení serverů a mnozí frustrovaní fanoušci si nemohli úvodní díl pustit.