FB pixel TP pixel
Nejlepší seriál roku vyvolal extrémní zájem diváků. HBO spadly servery © HBO Max

Nejlepší seriál roku vyvolal extrémní zájem diváků. HBO spadly servery

Loňský rok se na HBO nesl ve znamení finančních problémů a enormní divácký zájem o premiéru videoherní adaptace The Last of Us může znamenat pro tuto streamovací platformu důležité nakopnutí. Obří zájem ovšem způsobil také přetížení serverů a mnozí frustrovaní fanoušci si nemohli úvodní díl pustit.

17. 1. 2023 16:00 | Streaming novinky

Poklidné seriálové hladiny rozčeřil hned v úvodu roku 2023 vysokorozpočtový projekt The Last of Us, jehož první díl je k vidění na HBO Max. Za jednou z nejočekávanějších letošních sérií adaptující nesmírně populární videohru stojí hvězdná jména - tvůrce seriálu Černobyl Craig Mazin, otec herní předlohy Neil Druckmann a herecky zde září Pedro Pascal. Všechny tyto atributy navíc podpořila kritická obec, která na seriál pěla nezměrnou chválu a většina recenzentů mluvila o nejlepší videoherní adaptaci vůbec. Takže není divu, že hype okolo The Last of Us vyvolal v divácích enormní zájem a očekávání, které způsobily přetížení serverů, kvůli nimž se mnozí předplatitelé nemohli na první díl podívat.

Ihned po premiéře, která proběhla v USA v neděli 15. ledna (v Česku až o den později 16. ledna), se na sociálních sítích začaly hojně objevovat zprávy o tom, že uživatelé měli problém dostat se do aplikace HBO Max, jiní se potýkali s chybami, jakmile se na platformu dostali. Zájem o seriál ze strany fanoušků byl prostě tak velký, že došlo k ochromení serverů a mnozí předplatitelé HBO se nemohli dostat do své HBO Max aplikace v telefonech, televizích ani na počítačích. I když to nepochybně řadu diváků rozčarovalo, situace se během několika hodin zklidnila a nyní dochází k výpadkům jen výjimečně.

Zdroj: MovieWeb

Petr Kollár
Formovaly ho akčňáky, sci-fi a horory z osmdesátek a devadesátek. Posléze na VHS během dvou dnů bingewatchnul Twin Peaks a s ním se zrodila i láska k dlouhým vyprávěním, které s příchodem Netflixu získaly tu pravou platformu. Dnes se věnuje hollywoodské klasice, hongkongskému akčnímu filmu, japonskému anime i evropskému artu. Před pár lety se začetl do komiksových světů (a v poslední době mangy obzvláště). Rád se prochází po horách, miluje lesy a nepohrdne kvalitním pivem.
Nová detektivka Netflixu dál láme rekordy. Zlomí i historickou tabulku sledovanosti?
Nová detektivka Netflixu dál láme rekordy. Zlomí i historickou tabulku sledovanosti?
15.01.2023 15:30:00 | Streaming novinky

Režisér Rian Johnson pokračuje se svým pokračováním detektivního hitu Na nože v krasojízdě a i v uplynulém týdnu nasbíral další desítky hodin sledovanosti. Má dokonce šanci vyšplhat až mezi trojici nejsledovanějších filmů v historii streamovací služby.

Nový hit Netflixu sestřelil Wednesday. Překonává sledovanost i jiných velkých seriálů
Nový hit Netflixu sestřelil Wednesday. Překonává sledovanost i jiných velkých seriálů
15.01.2023 13:00:00 | Streaming novinky

Trvalo to sedm týdnů, ale seriálový megahit Wednesday konečně našel přemožitele. Kupodivu ho ale z piedestalu nesesadila žádná očekávaná akční či kriminální novinka, nýbrž zdánlivě nenápadné drama o matce a dceři.

Ohromné překvapení! Odstraněné seriály HBO přebírá konkurence, včetně české novinky
Ohromné překvapení! Odstraněné seriály HBO přebírá konkurence, včetně české novinky
10.01.2023 15:30:00 | Streaming novinky

Překvapivou zprávu nejvyšší kvality dnes odeslali z centrály SkyShowtime. Po dohodě s HBO nová streamovací služba přebere celkem 21 nedávno stažených, dokončených či nikdy neodvysílaných seriálů. Chybět nebudou ani české seriály.

IMAX konečně míří naplno online. Špičkový zvuk si ale neužijí všichni
IMAX konečně míří naplno online. Špičkový zvuk si ale neužijí všichni
06.01.2023 14:30:00 | Streaming novinky

Od letošního roku nabídne Disney+ svým předplatitelům malý bonus, který potěší především audiofilní nadšence. U vybraných filmů bude k dispozici bombastičtější zvuk v IMAX formátu.