FB pixel TP pixel
Král Artuš ve stylu drsných Vikingů? Nové fantasy se v traileru nebojí krve a kouzel © MGM+

Král Artuš ve stylu drsných Vikingů? Nové fantasy se v traileru nebojí krve a kouzel

Ačkoli snímek Král Artuš: Legenda o meči nebyl v kině kdovíjakým hitem a zájem a obdiv diváků sklízel až v průběhu let díky online distribuci a fyzickým nosičům, streamovací služba MGM+ chystá novou verzi, jež estetikou z filmu Guye Ritchieho očividně silně vychází. A první trailer vypadá rozhodně zajímavě.

Filmové novinky

Nový příběh legendárního bojovníka a vladaře Artuše bude v nové seriálové verzi s názvem The Winter King (Zimní král) vyprávěn bývalým válečníkem, který se stal po ukončení bojů mnichem. Ten se bude ohlížet za Artušovou cestou k moci, která bude rozhodně trnitá, když bude muset v 5. století spojit znepřátelené frakce a kmeny, získat si jejich respekt a proměnit se z upoceného a nemytého vyvrhela ve zkušeného válečníka a vůdce Anglie. Kromě Artuše uvidíme i další legendární postavy, jež si s jeho příběhem spojujeme. Ať už je to jeho otec král Uther, Merlin, Guinevera či paní jezera Nimue.

Seriál si odbude svou premiéru již 20. srpna na streamovací službě MGM+, která v Česku prozatím není dostupná. Je tedy otázkou, zda se nový artušovský příběh neobjeví například na Amazon Prime Video v rámci licencování titulu. Za režií a temným tónem seriálu každopádně stojí režisér Otto Bathurst, který se zapsal do filmových kronik dosti špatným snímkem Robin Hood z roku 2018, v minulosti ale také točil epizody výtečných seriálů jako Jeho temné esence, Peaky Blinders – Gangy z Birminghamu nebo Černé zrcadlo. Bathurst měl natočit úvodní dvě epizody, za dalšími pak stojí tvůrci počinů jako Čas čarodějnic nebo Na mušce. Minimálně řemeslně by tedy měl seriál vypadat k světu. V hlavní roli se představí Ian De Caestecker, kterého si diváci nejvíce pamatují jako Lea Fitze ze seriálu Agenti S.H.I.E.L.D., a celkem uvidíme 10 epizod. Seriál je adaptací série Kronika válečníkova od Bernarda Cornwella, která čítá celkem 4 knihy.

Zdroj: THR

Vánoce budou magické! Trailer Wonky srší atmosférou, která tu nebyla od Harryho Pottera
Vánoce budou magické! Trailer Wonky srší atmosférou, která tu nebyla od Harryho Pottera
12.07.2023 18:00:00 | Filmové novinky

Slavný příběh o Willy Wonkovi z pera Roalda Dahla dostává novou podobu v podobě prequelu o počátcích slavného výrobce čokolády. A režisér ultimátního rodinného dojáku Paddington opět dokazuje, že kouzelnou atmosféru vykouzlí jako málokdo.

Dokonalá filmařina, která vám rozštípne mozek. Nolanův Oppenheimer sbírá chválu ze všech stran
Dokonalá filmařina, která vám rozštípne mozek. Nolanův Oppenheimer sbírá chválu ze všech stran
12.07.2023 17:00:00 | Filmové novinky

Epické historické drama Oppenheimer v režii Christophera Nolana se již brzy objeví v našich kinech. Kritici již snímek viděli a jsou veskrze nadšení, když mluví o odvážné a komplexní podívané, která se okamžitě řadí mezi nejlepší režisérovy snímky.

Indiana Jones 5 mohl mít zcela jiný konec. Režisér odhalil, proč ho nepoužil
Indiana Jones 5 mohl mít zcela jiný konec. Režisér odhalil, proč ho nepoužil
11.07.2023 18:00:00 | Filmové novinky

Režisér snímku Indiana Jones a nástroj osudu, James Mangold, pracoval během psaní posledního dobrodružství slavného archeologa s různými verzemi příběhu. Nyní odhalil, kam jsme se mohli s Jonesem vydat v alternativním finále série.

Šílený Max na krvavých steroidech. Tvůrci Deadpoola baví trailerem zvráceného akčního seriálu
Šílený Max na krvavých steroidech. Tvůrci Deadpoola baví trailerem zvráceného akčního seriálu
11.07.2023 17:30:00 | Filmové novinky

Adaptace videohry, která je víceméně variací na destrukční derby, se může jevit jako velmi špatný nápad. Tvůrci ujeté komiksové komedie Deadpool se však nezalekli a přichází s post-apokalyptickým akčňákem, ve kterém řádí psychopatický klaun a lidstvo je na pokraji zkázy.