FB pixel TP pixel
HBO čeká velká čistka. Zbaví se Westworldu a dalších populárních seriálů © HBO Max

HBO čeká velká čistka. Zbaví se Westworldu a dalších populárních seriálů

Krize společnosti Warner Bros. Discovery se nadále prohlubuje. Zatímco komiksová divize DC chystá restart celé franšízy se Supermanem a Batmanem, zásahy se dotýkají i HBO, které přijde o řadu seriálů, které dosud patřily ke stálicím nabídky streamovací služby.

16. 12. 2022 14:00 | Streaming novinky

Nově vzniklá společnost Warner Bros. Discovery na tom není ekonomicky vůbec dobře. Předchozí vedení se před spojením firem Warner Bros. a Discovery chovalo značně rozmařile a nasekalo dluhy přesahující 2 miliardy amerických dolarů. Podle šéfa společnosti Davida Zaslava, který proslul tím, že po nástupu do funkce začal okamžitě rušit řadu projektů v důsledku nutných úspor, je dokonce nutné ušetřit ještě o miliardu více, než se původně očekávalo. Z toho důvodu padnou za oběť i chválené a v některých případech i kultovní projekty z nabídky HBO Max. Kosa ale rovněž padne na projekty, které neslavily natolik velký úspěch, aby obhájily svou další existenci.

Z nabídky HBO Max již jsou, případně budou staženy následující původní projekty:

Odstranění se týká i některých dalších seriálů, na nichž HBO spolupracuje se studiovými partnery:

Odstranění a snahu dále licencovat uvedené projekty nám potvrdilo i české zastoupení HBO, které nemá jinou možnost, než se řídit rozhodnutím mateřské Warner Bros. Discovery. To podle vyjádření pokračuje ve strategickém vyhodnocování, jak navýšit počet předplatitelů a monetizovat svůj obsah. Společnost se tak nedávno rozhodla licencovat některé původní pořady HBO a HBO Max třetím stranám v rámci služeb FAST (víceméně prodloužená ruka televize, jež je dostupná zdarma s podporou reklam), aby se staly součástí balíčkové nabídky. Na podobné službě pracuje i samotná společně Warner Bros. Discovery, představit by ji pak měla v příštím roce. HBO nám v oficiálním vyjádření neposkytlo informace, kdy přesně k odstranění seriálů dojde, uvedlo však, že se ztrátou obsahu počítá v nejbližších dnech. Americké HBO přitom uvedlo datum odstranění 18. prosince, takže očekávejme tuzemský termín okolo tohoto data. Seriál Viktoriánky a reality show Amerika hledá striptéra nejsou v nabídce dostupné již nyní.

Zdroj: Variety

Petr Semecký
Stresem prorostlý workoholik, který jednou rukou analyzuje festivalový art, druhou chystá preview nejžhavějšího blockbusteru a nohama sepisuje seznamy filmů a seriálů, které musí ve volném čase konečně „bingvočnout“. Milovník dobrého jídla, půlmaratonec, technologický nadšenec a sběratel všeho možného.
Wednesday dál trhá rekordy. Megahit Netflixu překonal zlomovou hranici sledovanosti
Wednesday dál trhá rekordy. Megahit Netflixu překonal zlomovou hranici sledovanosti
14.12.2022 13:00:00 | Streaming novinky

Nový seriál z dílny Tima Burtona neskutečně válel i ve svém třetím týdnu po uvedení na Netflixu. A to takovým způsobem, že se dostal do vybraného klubu tří seriálů, kterým se podařilo překonat prestižní hranici sledovanosti.

Služba Disney Plus spouští tarif s reklamou a zdražuje. Uživatelsky novinka nedává smysl
Služba Disney Plus spouští tarif s reklamou a zdražuje. Uživatelsky novinka nedává smysl
12.12.2022 16:30:00 | Streaming novinky

Streamovací platforma Disney+ v USA konečně spustila očekávaný reklamami podpořený tarif Disney Plus Basic. Jaké jsou první uživatelské zkušenosti?

Novinka Netflixu přepisuje další rekord. Lepší sledovanost měl jen jediný seriál
Novinka Netflixu přepisuje další rekord. Lepší sledovanost měl jen jediný seriál
08.12.2022 16:00:00 | Streaming novinky

Krasojízda temně komediálního seriálového hitu Wednesday stále nekončí. Po prvním úchvatném týdnu přepisujícím žebříčky sledovanosti si seriál Tima Burtona připisuje další rekordní týden.

Startuje nová česká streamovací služba. Nabízí největší archiv českých filmů a milované pohádky
Startuje nová česká streamovací služba. Nabízí největší archiv českých filmů a milované pohádky
06.12.2022 20:00:00 | Streaming novinky

Bez velkých fanfár, ale v překvapivě slušném provedení a s hodně zajímavých archivem přichází na trh těsně před Vánoci nová česká půjčovna. Jmenuje se stylově České kino a za dočasných 99 Kč měsíčně tu najdete necelých 700 českých, slovenských i československých filmů z první republiky, socialismu, devadesátek i nové doby.