FB pixel TP pixel
Natáčení 3. řady Zaklínače skončilo. Kdy se Geralt vrátí na Netflix? © Netflix

Natáčení 3. řady Zaklínače skončilo. Kdy se Geralt vrátí na Netflix?

Po náročných pěti měsících je třetí řada Zaklínače natočena a připravena na postprodukci. Které lokace filmový štáb navštívil a kdy se konečně Geralt vratí na obrazovky Netflixu?

14. 9. 2022 13:30 | Filmové novinky

Po 23 intenzivních týdnech je natáčení třetí řady oblíbeného fantasy Zaklínač konečně u konce. Filmový štáb se podíval mimo jiné k ledovým jezerům Laghi di Fusine na severu Itálie, navštívil Predjamský hrad ve Slovinsku, odskočil si do přímořských lokací v Chorvatsku či do marockých pouští. Produkce se posléze vydala do Walesu, kde se natáčela jedna z nejpodstatnějších scén 3. série s Geraltem a Vilgefortzem a také nečekané setkání s ohnivým mágem Riencem, který byl pro 3. řadu přeobsazen. Interiérové scény se pak natočily ve studiu Longcross v Anglii. Mezi nimi byla i jedna zásadní událost zaklínačské ságy – převrat na ostrově Thanedd. Tato fáze byla dosud filmařsky nejambicióznější a nejnáročnější, její natáčení trvalo téměř měsíc.

Kromě malého zdržení, které zapříčinil pozitivní covidový test Henryho Cavilla, se natáčení obešlo bez větších komplikací. Alespoň co se týče srovnání s druhou řadou, jejíž produkce se kvůli pandemii musela několikrát pozastavit. Nakonec sympaťák Henry Cavill symbolicky ukončil natáčení děkovným vzkazem hercům a celému štábu: „To byla ale sezóna! Chtěl bych vám všem poděkovat za vaše odhodlání a nasazení během náročného natáčení. Doufám, že si všichni dopřejete zasloužený odpočinek.“ A kdy se vlastně dostane 3. řada na Netflix? U 1. série trvala postprodukce 6 měsíců, u 2. série 7 měsíců, můžeme tedy očekávat, že 3. řada bude připravena v dubnu či květnu 2023. Uvidíme, jestli bude připravovaná série vypuštěna celá najednou či bude rozdělena na dvě části jako Stranger Things.

Zdroj: Redanian Intelligence

Petr Kollár
Formovaly ho akčňáky, sci-fi a horory z osmdesátek a devadesátek. Posléze na VHS během dvou dnů bingewatchnul Twin Peaks a s ním se zrodila i láska k dlouhým vyprávěním, které s příchodem Netflixu získaly tu pravou platformu. Dnes se věnuje hollywoodské klasice, hongkongskému akčnímu filmu, japonskému anime i evropskému artu. Před pár lety se začetl do komiksových světů (a v poslední době mangy obzvláště). Rád se prochází po horách, miluje lesy a nepohrdne kvalitním pivem.
Nová fantasy Netflixu chce být novým Harry Potterem. Trailer je velkolepý
Nová fantasy Netflixu chce být novým Harry Potterem. Trailer je velkolepý
13.09.2022 17:00:00 | Filmové novinky

Režisér Paul Feig představil plnohodnotný trailer na novou velkolepou fantasy od Netflixu. Streamovací gigant se snaží vytvořit novou obří franšízu ze světa plného pohádkových bytostí.

Trailer 5. dílu Rodu draka slibuje velkou vzpouru. Seriál čeká i herecká rošáda
Trailer 5. dílu Rodu draka slibuje velkou vzpouru. Seriál čeká i herecká rošáda
13.09.2022 14:00:00 | Filmové novinky

HBO po konci 4. dílu Rodu draka uvedlo upoutávku na další epizodu, která bude první řadu seriálového hitu lámat do jeho druhé poloviny. Diváky čekají i velké změny v obsazení stěžejních rolí.

Žižka kina nedrtí a česká návštěvnost ho nespasí. V USA jde o propadák
Žižka kina nedrtí a česká návštěvnost ho nespasí. V USA jde o propadák
12.09.2022 18:45:00 | Filmové novinky

Jan Žižka měl s rekordním rozpočtem okolo půl miliardy českých korun jasně dominovat kinům a měl ambice zlákat i zahraniční publikum. Bohužel se mu však nedaří dle očekávání. V zahraničí jde pak o regulérní průšvih a ukázku toho, jak lze producentsky neodhadnout trh.

Marvel ukázal náhradu Avengers. Thora nebo Hulka nečekejte
Marvel ukázal náhradu Avengers. Thora nebo Hulka nečekejte
12.09.2022 16:50:00 | Filmové novinky

Marvel na D23 Expo odhalil tým, který nahradí milované Avengers. Zároveň potvrdil, že původní uskupení bylo po snímku Avengers: Endgame zcela rozpuštěno a ve vesmíru MCU neexistuje.