FB pixel TP pixel
Scenáristé Zaklínače se pokusili seriál bránit. Fanoušci jim pořádně naložili © Netflix

Scenáristé Zaklínače se pokusili seriál bránit. Fanoušci jim pořádně naložili

Kombinace drbů, že scenáristé Zaklínače nemají rádi knižní předlohu a oblíbené videohry, a odchodu Henryho Cavilla z hlavní role po chystané třetí řadě vyústila u mnoha fanoušků slavné fantasy ságy v odevzdanost, případně zlost vůči Netflixu. A scenáristé si teď vůbec nepomohli.

7. 12. 2022 17:10 | Filmové novinky

Přeobsazení Henryho Cavilla Liamem Hemsworthem pro čtvrtou řadu seriálu Zaklínač bylo pro mnohé diváky poslední kapkou, po které nad fantasy adaptací zlomili hůl a tvrdí, že už nebudou ve sledování pokračovat. Kuloáry rovněž řádně zahýbalo vyjádření bývalého scenáristy série Beau DeMaya, který v jednom z rozhovorů uvedl, že byl šokován tím, jak se někteří členové scenáristického writers roomu vysmívají Sapkowského knihám a v lásce nemají ani výtečné videohry od CD Projekt Red. Nyní se k situaci pokusili vyjádřit i někteří scenáristé. Dost si ale naběhli.

Nejprve se na Twitteru vyjádřil scenárista Javier Grillo-Marxuach, který bránil showrunnerku Lauren S. Hissrich, které řada fanoušků Zaklínače nemůže hlavně po odklonu od předlohy ve druhé řadě přijít na jméno. Hissrich označil za jednu z nejlepších showrunnerek, které zná, přičemž scenáristé podle něj patří mezi ty nejodpovědnější a podporující lidi, s nimiž se setkal. Neopomněl ani dodat, že třetí řada bude skvělá a diváci se mají na co těšit. V podobném duchu se seriál pokusil bránit Matt D'Ambrosio, podle něhož není pravda, že by na seriálu pracovali lidé, kteří nemají rádi svět Zaklínače. Podle scenáristy dává štáb do seriálu všechno a sám na sociální síť umístil fotku se soškou Geralta a Sapkowského knižní sérií. V podobném duchu vyjádřil podporu i scenárista minisérie Zaklínač: Pokrevní pouto Troy Dangerfield.

Scenáristé se ale dost přepočítali a jejich reakce na nespokojenost fanoušků se výrazně minula účinkem. Především na Twitteru Grillo-Marxuacha se rozjela bouřlivá debata, v níž diváci seriálu vyjadřují svou výraznou nespokojenost s adaptováním Sapkowského díla a vyjadřují podporu Cavillovi, který dle jejich názoru jen opouští potápějící se loď před tím, než Netflix seriál kvůli nezájmu diváků zruší. Největším argumentem zůstává zpracování druhé řady, která byla knižní předloze pramálo věrná a změnila povahu řady oblíbených postav. Velké očekávání mezi fanoušky nevzbuzuje ani nová minisérie Pokrevní pouto, kterou navíc provází produkční problémy a jejíž délka byla ze šesti epizod zkrácena na pouhé čtyři. Podle dostupných informací byla důvodem právě nedostatečná kvalita natočeného materiálu.

Zdroj: CBR

Petr Semecký
Stresem prorostlý workoholik, který jednou rukou analyzuje festivalový art, druhou chystá preview nejžhavějšího blockbusteru a nohama sepisuje seznamy filmů a seriálů, které musí ve volném čase konečně „bingvočnout“. Milovník dobrého jídla, půlmaratonec, technologický nadšenec a sběratel všeho možného.
Avatar 2 je podle kritiků mistrovské dílo. Největší obavy se ale potvrdily
Avatar 2 je podle kritiků mistrovské dílo. Největší obavy se ale potvrdily
07.12.2022 16:45:00 | Filmové novinky

A je to tady! Avatar 2 s podtitulem The Way of Water konečně měli možnost vidět první diváci, mezi nimiž byli i mnozí zahraniční kritici. A zatímco na tuzemské recenze je zatím vypsané embargo, v zámoří se neubránili prvním dojmům. A hodnocení jsou dost jasná.

Nejambicióznější fantasy posledních let končí velkolepě. Kritici mluví o skvělém finále
Nejambicióznější fantasy posledních let končí velkolepě. Kritici mluví o skvělém finále
07.12.2022 15:25:00 | Filmové novinky

Po dvou letech se konečně na HBO Max dočkáme dovyprávění epického fantasy příběhu hrdinky Lyry ze seriálu Jeho temné esence. První reakce na celou řadu jsou venku a my si tak můžeme odpovědět na otázku, zda se dlouhé čekání vyplatilo.

Warneři právě přišli o tvůrce globálních megahitů. Jaká bude budoucnost Duny?
Warneři právě přišli o tvůrce globálních megahitů. Jaká bude budoucnost Duny?
07.12.2022 13:45:00 | Filmové novinky

Mezi studiem Warner Bros. a společností Legendary právě vypršela vzájemná distribuční a koprodukční smlouva. Neshody mezi těmito společnostmi, které vznikly během pandemie, donutily zástupce Legendary ve spolupráci nepokračovat a podepsat novou dohodu s jiným partnerem.

HBO se má brzy přejmenovat. Naznačované nové jméno zní kupodivu logicky
HBO se má brzy přejmenovat. Naznačované nové jméno zní kupodivu logicky
06.12.2022 12:00:00 | Filmové novinky

Se sloučením streamovacích služeb HBO Max a Discovery+ dojde kromě překopání obsahové nabídky a produkčního zázemí vývoje projektů i ke změně názvu. Té bychom se měli čekat již na jaře roku 2023, přičemž nová zpráva naznačuje vcelku logické jméno.