FB pixel TP pixel
Nový film s Baby Yodou dorazil online. Diváci neskrývají velké zklamání © Lucasfilm

Nový film s Baby Yodou dorazil online. Diváci neskrývají velké zklamání

Studia Lucasfilm a Ghibli spojila síly a vytvořila nový krátký snímek s rozkošným Baby Yodou. Grogu se v něm oddává meditaci, jeho snahy jsou však narušeny nečekaným návštěvníkem. Řada fanoušků Star Wars opět dokázala, že neocení už vůbec nic.

13. 11. 2022 12:30 | Filmové novinky

Je to jen pár dní, co studia Lucasfilm a Ghibli oznámila spolupráci, což řadu lidí vedlo k domněnkám, že studio proslavené Hajao Mijazakim chystá velkolepé celovečerní Star Wars nebo alespoň nový příspěvek do série Star Wars: Vize. Ghibli následně odhalilo figurku Grogu alias Baby Yody, čímž jasně naznačilo, kdo bude hlavním protagonistou. Během víkendu se pak snímek Zen – Grogu a černočerňáci skutečně dočkal uvedení na streamovací službě Disney Plus, řadu diváků ale zklamala stopáž, která se zastavila na pouhých 3 minutách.

Kraťoučký snímek vypráví o tom, jak se Grogu během své snahy o meditaci setkal s černočerňáky, které si skalní fanoušci Ghibli jistě pamatují z kultovního snímku Můj soused Totoro. Je očividné, že se jedná o jakýsi „zamilovaný dopis“ mezi tvůrci a potenciální signál další budoucí spolupráce. Krátký film zaujme nejen krásnou animací, jež je pro Ghibli typická, ale i uklidňující atmosférou vycházející do velké míry ze skvělého soundtracku Ludwiga Göranssona, který Grogův motiv představil již v Mandalorianovi.

Nebyli by to ale fanoušci Star Wars, aby se neofrňovali. Twitter Ghibli a Lucasfilmu je tak plný nenávistných příspěvků mluvících o tom, že je snímek o ničem a že ani nemusel vůbec vzniknout. Na serveru Rotten Tomatoes má pak film od diváků pouhých 50 procent pozitivních reakcí. Protože proč si neužít hezkou a dobře zpracovanou hříčku určenou primárně pro děti, když mohu brečet nad tím, že Ghibli nevytvořilo epickou sci-fi, ve které se lidé řežou světelnými meči.

Zdroj: Engadget

Přidejte se do skupiny Disney+ Česko na Facebooku pro další novinky ze světa Disney.
Reklama
Petr Semecký
Stresem prorostlý workoholik, který jednou rukou analyzuje festivalový art, druhou chystá preview nejžhavějšího blockbusteru a nohama sepisuje seznamy filmů a seriálů, které musí ve volném čase konečně „bingvočnout“. Milovník dobrého jídla, půlmaratonec, technologický nadšenec a sběratel všeho možného.
Nejočekávanější rodinný film Vánoc dorazí před Avatarem. Z traileru vám ukápne slza nostalgie
Nejočekávanější rodinný film Vánoc dorazí před Avatarem. Z traileru vám ukápne slza nostalgie
13.11.2022 12:00:00 | Filmové novinky

Jste už unaveni všudypřítomnou 3D animací, která vypadá jako přes kopírák? Letošní advent vstoupí do kin animák pro celou rodinu, který se naprosto vymyká americké produkci a hraje na skvělou nostalgickou notu.

Netflix neměl s přeobsazením Zaklínače žádný problém. Vše šlo snadno a rychle
Netflix neměl s přeobsazením Zaklínače žádný problém. Vše šlo snadno a rychle
11.11.2022 16:20:00 | Filmové novinky

Přestože si dnes mnozí fanoušci Zaklínače nedovedou jako Geralta představit nikoho jiného než Henryho Cavilla, nechybělo mnoho a jeho roli hrál od začátku jeho nyní nenáviděný nástupce.

John Wick 4 totálně válí v akcí narvaném traileru. Z přestřelek jde hlava kolem
John Wick 4 totálně válí v akcí narvaném traileru. Z přestřelek jde hlava kolem
10.11.2022 18:00:00 | Filmové novinky

V době, kdy jsou synonymem akčních filmů především komiksové spektákly, působí série John Wick jako balzám na duši. A nejinak by tomu mělo být v případě čtvrtého dílu, který vstoupí do kin již na jaře roku 2023. Akce totiž vypadá stále špičkově a dojde i na charismatické padouchy.

Nový Zaklínač v traileru ukazuje krvavá jatka. Tihle hrdinové letos nahradí Geralta
Nový Zaklínač v traileru ukazuje krvavá jatka. Tihle hrdinové letos nahradí Geralta
10.11.2022 17:30:00 | Filmové novinky

Netflix se měsíc a půl před premiérou svého nového Zaklínače konečně vytasil s novým trailerem. Potvrzuje v něm výrazné zkrácení komplikovaného projektu, který nás zavede dále do historie populárního fantasy světa.