FB pixel
Zdroj:
James Franco - Spring Breakers Zdroj: TMDB

James Franco - Spring Breakers

Jestli si někdo umí vybírat bizarní role, je to James Franco. Hollywoodský Ferda Mravenec toho sice za poslední rok moc nezahrál (díky za nic, neprokázané obvinění #MeToo), ale během dvacetileté kariéry opravdu nelenil. Mezi nejvíce zapamatovatelnou roli tohoto všestranného umělce, který není jen hercem, ale také režisérem, scenáristou a spisovatelem, bezesporu patří rapper a drogový dealer Alien ve Spring Breakers. Film o tom, jak se můžou zvrtnout jarňáky na Floridě, je považován za kultovní nejen kvůli komentáři o současné mládeži a jejích sebedestruktivních sklonech, ale právě kvůli skvělému výkonu Jamese Franca. Ten si – ostatně jako každou jinou roli – Aliena nesmírně užívá. A jakékoliv přehrávání je v tomto případě k dobru. Až si příště budete broukat Everytime od Britney Spears, vzpomeňte si na tuhle geniální montáž

Online na Amazon Prime Video (dabing), Google Play, iTunes od 10. 11. 2018

Leonardo DiCaprio – Vlk z Wall Street Zdroj: TMDB

Leonardo DiCaprio – Vlk z Wall Street

Je s podivem, že za Vlka z Wall Street Leonardo DiCaprio nedostal Oscara, ale nedá se nic dělat. Bývají to právě ty nejlepší role herců, které zůstanou bez povšimnutí Akademiků. Což je jistě škoda. Film o tom, jak z vás touha po penězích a podnikání na burze může udělat zločince naháněného FBI, je jeden z nejzábavnějších snímků Martina Scorseseho. Může za to fakt, že Leonardo DiCaprio v něm šňupe kokain ze zadku prostitutky? Že se v něm zfetovaný pere s Jonahem Hillem na kuchyňské podlaze? Nebo že rozpoutá rvačku s palubním personálem v letadle? Kdo ví. Jedno je však jasné – takhle jste tohoto miláčka Hollywoodu ještě neviděli!

Online na Aerovod (titulky), Google Play (titulky) (dabing), Horizon GO, iTunes (titulky) (dabing), Kuki (dabing), Netflix (titulky), O2TV (dabing), Prima Videopůjčovna (dabing), Starmax, Vodafone TV (titulky) (dabing), Voyo (titulky) (dabing) od 3. 7. 2020

James Franco – The Disaster Artist Zdroj: TMDB

James Franco – The Disaster Artist

A zase ten James Franco... Jak už zmiňujeme výše, James Franco je takový Ferda Mravenec Hollywoodu. Zvládá práci všeho druhu, a zvládá ji nesmírně dobře. Pomyslnou korunku svému dosavadnímu hereckému umění nasadil rolí Tommyho Wiseaua ve filmu The Disaster Artist: Úžasný propadák, který si i sám zrežíroval (a zrežíroval ho tak, že byl celou dobu v roli!). Film na motivy nechvalně proslulého špatného filmu The Room sleduje, co předcházelo jeho vzniku a jak proboha tenhle úlet mohl někdo natočit. Je to ale taky výborný film o přátelství (s Gregem Sesterem, kterého hraje Jamesův bratr Dave Franco) a lásce k filmovému médiu. Je opět s podivem, že Franco za roli podivína Tommyho neshrábl všechny možné i nemožné akademické ocenění, ale holt ne vždycky jsou tato ocenění spravedlivá. My osobně bychom mu za jeho replikování slavných scén z Pokoje (Oh hi, Mark!) snesli modré z nebe, protože takovou zábavu jsme v kině nezažili už dlouho. Hrstka diváků, co film viděla na půlnoční premiéře na festivalu v Torontu, se v tomto případě může řadit mezi opravdové šťastlivce. Neuvěřitelný zážitek!

Online na Rakuten (dabing) od 27. 2. 2020

Jake Gyllenhaal - Slídil Zdroj: TMDB

Jake Gyllenhaal - Slídil

Není tajemstvím, že herci a herečky jsou pro dobrou roli schopni udělat cokoliv. Což občas znamená nejen „jít přes mrtvoly“ (nebo spíš přes agenty), ale především na počkání měnit svůj vzhled tak, aby co nejlépe odpovídal postavě, kterou budou hrát. Na tyhle přeměny je největším expertem Christian Bale (hubeňour z Mechanika nebo tlusťoch Dick Cheney z Vice), ale celkem solidně mu sekunduje i Jake Gyllenhaal ve Slídilovi. Pro roli reportéra, který se nebojí jít – a teď pozor – DOSLOVA přes mrtvoly, shodil herec asi 13 kg a natáčení s ním nebylo zrovna nejmilejší. Hlad prý zaháněl ochucenými žvýkačkami a hereckým kolegům se omlouval, že je nepříjemný, protože byl vyhladovělý. Už dávno víme, že Jake Gyllenhaal je skvělý herec, ale ve Slídilovi nám tahle jeho „creepy“ poloha až naháněla strach!

Online na Filmbox+ (titulky) (dabing) od 30. 1. 2021

Michael Fassbender - Frank Zdroj: TMDB

Michael Fassbender - Frank

Michael Fassbender bezpochyby patří mezi nejpohlednější herce v současném Hollywoodu. Bohužel zadaný sympaťák (zdravíme Alicii Vikander) se nejvíce proslavil rolí Magneta v nových X-Menech, ale znalci vědí, že nejlépe se stejně cítí v menších (nezávislých) filmech jako Fish tank nebo Stud. V takových rolích byste ho mnohdy ani nepoznali. A už vůbec ne v černé hudební komedii Frank, protože v ní má většinu filmu na hlavě obří umělou hlavu! Bizarní, ale zábavné.

Online na Aerovod (titulky), Edison od 15. 10. 2017

Tom Cruise - Tropická bouře Zdroj: TMDB

Tom Cruise - Tropická bouře

Tom Cruise asi není první, koho si představíte, když se řekne „hollywoodský krasavec“. Ale své kvality i přes svou víru ve scientologii a fakt, že už minimálně dvacet let vypadá pořád stejně (divné!) má. A upřít mu nemůžeme ani jistou star power. A přestože jeho role v Tropické bouři je opravdu malá, je přímo definicí slova „bizarní“. Když jsme před více než deseti lety tuhle bláznivou komedii viděli v kině poprvé (kdo se smál, když Jay Baruchel vysvětluje válku formátů, ať zvedne ruku!), nevěřili jsme vlastním očím, kdo se to pod pleší a v kšandách skrývá. A upřímně? O tom, že je to Tom Cruise nás stoprocentně utvrdily až závěrečné titulky. Epické závěrečné titulky!

Online na Amazon Prime Video (titulky), Google Play, iTunes (titulky) (dabing), Rakuten (titulky) (dabing) od 25. 8. 2021

Matthew McConaughey – The Beach Bum Zdroj: TMDB

Matthew McConaughey – The Beach Bum

Matthew McConaughey už dávno není jen herec z přiblblých romantických komedií. Teď je hercem z přiblblých ZHULENÝCH KOMEDÍÍ! The Beach Bum je dalším z floridských filmů Harmony Korinea (Spring Breakers), který je pro své příběhy s bizarními postavičkami známý. Na zoubek se tentokrát podíval povaleči, sluníčkáři a umělci Moondogovi, který zhulený pendluje mezi Miami a Key Westem a snaží se dopsat velké dílo, aby neskončil na dlažbě. Odvykačka mu při tom nehrozí, protože z té už dávno utekl. The Beach Bum je neskutečně zábavnou esencí barevného a nadopovaného života na Floridě a volnomyšlenkářský pohodář Moondog je bez přehánění McConaugheyho životní rolí. Ve vedlejší roli potěší i neméně fascinující Zac Efron, pro jehož účes bylo inspirací panini. Prostě úlet!

Online na Aerovod, Horizon GO, iTunes (titulky) (dabing), Kuki (dabing), Prima Videopůjčovna (dabing), Rakuten (dabing), Starmax, SupremeXP (titulky), Voyo (titulky) (dabing) od 1. 11. 2019

Ryan Reynolds - Hlasy Zdroj: TMDB

Ryan Reynolds - Hlasy

Že s Ryanem Reynoldsem musí být doma zábava (trochu závidíme Blake Lively, uznáváme!), je asi všem jasné. Pravidelně nám to dokazuje na Twitteru, v rozhovorech, ale i výběrem rolí. Deadpool, Detektiv Pikachu… To všechno je fajn, ale viděli jste Hlasy? To je teprve něco! Hlasy jsou opakem tuctových love story, protože v těch běžně hlavní hrdinové nejsou magoři na práškách, co mluví se zvířaty, a zároveň tak trochu vraždí lidi. Ano. Tahle černá romantická komedie z režie Marjane Satrapi (Persepolis) je opravdu bizarní. A Ryanu Reynoldsovi role Jerryho, vyšinutého pracovníka z továrny na vany, opravdu sedla.

Není nikde online

Ryan Gosling - Lars a jeho vážná známost Zdroj: TMDB

Ryan Gosling - Lars a jeho vážná známost

Když se řekne Ryan Gosling, zřejmě si představíte pohledného, sympatického a upraveného Kanaďana v kvádru. Nebo si ho představíte v jedné z jeho typických rolí – jako pohledného sympatického a upraveného AMERIČANA v kvádru. Jeho role v tragikomedii Lars a jeho vážná známost nemůže být odlišnější od reality. Lars je typický maloměstský lůzr. Nosí jednu a tu samou flanelovou košili, občas jí vystřídá za dědečkovský svetr, má knírek, a nemá holku. Alespoň do té doby, než si na internetu objedná nafukovací panu jménem Bianca, a nezačne s ní chodit. Nejde přitom ani tak o sex, jako o touhu po duchaplném vztahu a lásce. Bude pro tento páreček mít okolí pochopení? My pro výběr Goslingovy role v tomto snímku pochopení rozhodně máme. Bizár!

Není nikde online

Brad Pitt - Podfu(c)k Zdroj: TMDB

Brad Pitt - Podfu(c)k

Guyi Ritchiemu se v poslední době moc nedaří. Tedy… jeho filmy jsou stále fajn (zdravíme Krále Artuše), ale zrovna kasovní trháky to nejsou. Uvidíme, jak tuto kletbu na konci května pokoří (nebo ne) nový Aladin od Disneyho. A mezitím se podíváme na jednu z jeho nejlepších krimi komedií – Podfu(c)k. Film o jedné velké krádeži, zabijákovi Borisovi, ilegálním boxu a prasečí farmě. A taky Bradu Pittovi, cikánovi Mickeym, jehož přízvuku nerozumí ani samotní hlavní protagonisté filmu. Geniální!

Online na Google Play (titulky), iTunes, Netflix (titulky), Rakuten od 6. 8. 2019

10 bizarních rolí hollywoodských krasavců  |  Tipy na film  |   |  13 líbí se

Anna Kopecká

Absolventka filmové vědy, která miluje filmy Johna Hughese, klasický Hollywood i bizárky pro otrlce. Když zrovna nesedí před televizí a nesjíždí nejnovější seriály, jezdí po filmových festivalech, fotí celebrity na červeném koberci (sledujte @annalovesfilm na Instagramu a Twitteru!), cestuje po světě (no dobře, spíš jen po Evropě a Americe), nebo je naopak zalezlá doma s dobrou knížkou. Zkoušela kritiku, kompars, lokační, dramaturgii i produkci. Prostě holka, která do filmu fušuje ze všech stran. A přes hluboké deprese jí to i po mnoha letech pořád baví. Je totiž už příliš stará na to být milenkou Leonarda DiCapria, tak nemá na vybranou. Její nejpřehrávanější VHSkou je Pocahontas.


Další články jako 10 bizarních rolí hollywoodských krasavců

Tipy na film  |  dnes 12:00  |  6

10 nejlepších historických seriálů posledních let

Neustálá starost o budoucnost a stres z přítomnosti mohou být vyčerpávající. Při takovém přetížení vás nic neuklidní víc, než si pustit autentický historický seriál: ať už kvůli odpočinkové, anebo přidané vzdělávací hodnotě. číst více

Tipy na film  |  včera 10:30  |  16

15 nejlepších českých krimi, které by měl vidět každý

Na Voyo odstartoval očekávaný Případ Roubal, který se zaměřuje na proces s nechvalně proslulým sériovým vrahem z let devadesátých. Dobrých kriminálek podle skutečnosti je ale dostupných více. Představme si ty nejlepší za posledních deset let. číst více

Tipy na film  |  před 3 dny  |  80

10 nejlepších novinek (nejen) na Netflixu, které musíte vidět o víkendu

S prvním adventním víkendem tasí Netflix i HBO svá vánoční želízka. Dočkají se ale i fanoušci kriminálek, nebo hororů. Časově omezeně je pak ke zhlédnutí i vydařené sportovní drama. číst více

Tipy na film  |  před 4 dny  |  8

15 zahraničních a 4 české filmy, které zmizí z Netflixu na konci listopadu

Měsíc listopad se chýlí ke konci, což znamená větší odliv především zahraničních filmů z Netflixu, který bude svou nabídku jako každý měsíc výrazněji obměňovat. Streamovací službu ale opustí i pár českých snímků. číst více

Tipy na film  |  před 9 dny  |  2

Rychlé hlášení: 6 skvělých filmů zítra zmizí z Netflixu

Neuběhlo ani pár dní a z Netflixu se chystá odejít dalších několik výtečných filmů. A téhle šestice bude opravdu škoda. číst více

Cache: TOPlist TOPlist TOPlist