FB pixel

Most!

Nenechte se oblafnout, nejde o remake skandinávské detektivky, ale o komediální seriál osvědčené dvojice Kolečko-Prušinovský. Děj se odehrává… no, v Mostě. Tématem jsou především typické české předsudky. Oproti nepříliš povedenému Lynči se končeně někdo zhostil rasismu a maloměšťáctví s vtipem a zdravým nadhledem. Ve vysílání ČT už od minulého týdne.

Zkáza Dejvického divadla

Dejvické divadlo je pojem. A z fetiše, který se kolem něj vytvořil si teď samo (respektive jeho dlouholetý umělecký ředitel Miroslav Krobot) dělá legraci v novém seriálu. Celý soubor, ve kterém herci hrají sami sebe, se ocitá před nelehkou výzvou - divadlo nedostalo grant na svůj další provoz. Očekávanou šestidílnou novinku uvede ČT na začátku března.

Strážmistr Topinka

Česká televize potřetí. Od minulého týdne mohou diváci sledovat spin-off oblíbeného Doktora Martina, kde se hlavní role ujímá přespříliš snaživý strážmistr Topinka (Robert Mikluš), který vyšetřuje sice neobratně, ale s o to větší vervou. Už v prvním díle patří mezi podezřelé dvojice jezevců, takže se máme na co těšit.

Terapie

Novou a poslední řadu oblíbeného převzatého seriálu letos po 6 letech připravilo pro diváky české HBO. V roli terapeuta se vrací postava Marka Pošty (Karel Roden), na kterého čekají hned v 26 epizodách noví klienti a jejich soukromí, problémy a konflikty. Vydrží vám to dlouho a je to levnější než docházet ke cvokaři osobně. Online na HBO už od minulého týdne.

Lajna

Pokračování se dočkal taky hokejový seriál Lajna, který se z videotéky Obbod přesouvá s novou řadou na Stream. Což primárně znamená, že bude zadarmo. Pokud jste fanoušci Jiřího Langmajera v roli nerudného trenéra Luboše Hrouzka nebo vám seděl Laviho humor ve Vyšehradu, asi budete spokojení. A i když ne, furt za to aspoň nemusíte platit. Od této neděle začíná Stream s opakováním první řady, na kterou posléze naváže nová druhá.

Dáma a Král

A ani o klasické kriminálky nebude nouze. Už čtvrtou řadu odstartuje na začátku února oblíbená „advokátní” detektivka Dáma a Král. A vzhledem k tomu, že poslední odvysílaný díl končil návratem Prokopa Krále, mají se fanoušci Matěje Hádka rozhodně na co těšit.

Vodník a Živé terče

Vrací se i detektivové od Nejsvětější trojice (Případ pro exorcistu, Modré stíny, Pět mrtvých psů) a to hned dvakrát - v případu nazvaném Vodník v režii Viktora Tauše a v další sérii s názvem Živé terče, jejíž režie se ujal Jan Hřebejk. Viktor Tauš už jednou pořádně rozťal stojaté veřejnoprávní vody s Modrými stíny, jednou z předchozích částí tohoto volného cyklu. Živými terči se pak dobrodružství vyšetřovacího týmu Marie Výrové (Klára Melíšková) definitivně uzavřou.

Nelegál

V posledních dvou bodech si dovolíme výhled do trochu vzdálenější budoucnosti. Ohlášená novinka Nelegál vzbuzuje očekávání hned na dvou frontách - za scénářem stojí Miro Šifra, který ke konci loňského roku sklidil zasloužený obdiv za minisérii Rédl. Druhým důvodem, proč je těšit, je neokoukané téma - vietnamská mafie a tuzemský trh s pikem. Čeká nás český Perníkový táta?

Bez vědomí

Bez vědomí

Hodně se čeká i od plánované novinky HBO. Zatím se toho moc neví, kromě názvu a toho, že se režie ujme Ivan Zachariáš (Pustina) a v hlavní roli se objeví Tatiana Pauhofová. Podle všeho by mělo uvedení proběhnout ještě letos, takže další podrobnosti netrpělivě vyhlížíme.

10 českých seriálových novinek roku 2019  |  České novinky  |  před 1 měsíci  |  939 přečtení  |  48 líbí se  |  1 komentář

Lotta Hlásecká

Profesionální chrlič slovní hmoty. Vzděláním novinář a filmař. Vkusový buran se zálibou v české kinematografii a Kubrickovi. Mistr Evropy v usínání uprostřed zajímavých filmů. Ve volném čase se věnuje svojí práci, kočkám a teorii humoru.

Komentáře k článku 10 českých seriálových novinek roku 2019

Další články jako 10 českých seriálových novinek roku 2019

České novinky  |  včera 0:00

10 pohodových českých filmů, pro ty, kterým se líbily Ženy v běhu

Česká kina zase po nějaké době ovládají české filmy. Upřímně - ono bylo na čase, aby Freddyho Mercuryho někdo sundal z trůnu. Čert tomu chtěl a momentálně vládnou Ženy v běhu a za poslední týden se k nim přidal nový film Jirky Mádla Na střeše. Vybrali jsme na valentýnský víkend desítku podobných kousků s českou značkou. číst více

České novinky  |  před 10 dny  |  8

10 nejlepších filmů a seriálů Václava Vorlíčka

Ve věku nedožitých 89 let nás opustila legenda českého filmu Václav Vorlíček. Absolvent pražské FAMU, uznávaný režisér a scénárista, se nejvíce proslavil vánoční pohádkou Tři oříšky pro Popelku. Z jeho mysli ale vzniklo mnoho dalších skvělých filmů a televizních seriálů. Vybrali jsme pro vás desítku těch nejlepších. číst více

České novinky  |  před 12 dny  |  10

Nejslavnější česká režisérka: Věra Chytilová

Své devadesáté narozeniny by 2. února oslavila jedna z největších osobností československé nové vlny, režisérka Věra Chytilová. Pojďme si připomenout celou její kariéru a vytyčme její hlavní milníky. číst více

České novinky  |  před 13 dny  |  25

Čeští kritici rozhodli: nejlepším filmem roku 2018 je Jan Palach

Historické drama Jan Palach ovšem podle kritiků nemá nejlepší scénář a ani ho nerežíroval nejlepší režisér. Favorita mezi diváky i kritiky v těchto kategoriích porazila humorná Chata na prodej a režisér Olmo Omerzu a jeho zimní road movie Všechno bude. číst více

České novinky  |  před 17 dny  |  197

Sledovanost seriálu Most! roste každým dílem

Výtečnými čísly sledovanosti se může pyšnit nový seriál tvůrčí dvojice Petr Kolečko o Jan Prušinovský. Každý díl zaznamená vyšší sledovanost a ta odložená je dokonce rekordní. číst více

TOPlist TOPlist TOPlist