FB pixel

Most!

Nenechte se oblafnout, nejde o remake skandinávské detektivky, ale o komediální seriál osvědčené dvojice Kolečko-Prušinovský. Děj se odehrává… no, v Mostě. Tématem jsou především typické české předsudky. Oproti nepříliš povedenému Lynči se končeně někdo zhostil rasismu a maloměšťáctví s vtipem a zdravým nadhledem. Ve vysílání ČT už od minulého týdne.

Zkáza Dejvického divadla

Dejvické divadlo je pojem. A z fetiše, který se kolem něj vytvořil si teď samo (respektive jeho dlouholetý umělecký ředitel Miroslav Krobot) dělá legraci v novém seriálu. Celý soubor, ve kterém herci hrají sami sebe, se ocitá před nelehkou výzvou - divadlo nedostalo grant na svůj další provoz. Očekávanou šestidílnou novinku uvede ČT na začátku března.

Strážmistr Topinka

Česká televize potřetí. Od minulého týdne mohou diváci sledovat spin-off oblíbeného Doktora Martina, kde se hlavní role ujímá přespříliš snaživý strážmistr Topinka (Robert Mikluš), který vyšetřuje sice neobratně, ale s o to větší vervou. Už v prvním díle patří mezi podezřelé dvojice jezevců, takže se máme na co těšit.

Terapie

Novou a poslední řadu oblíbeného převzatého seriálu letos po 6 letech připravilo pro diváky české HBO. V roli terapeuta se vrací postava Marka Pošty (Karel Roden), na kterého čekají hned v 26 epizodách noví klienti a jejich soukromí, problémy a konflikty. Vydrží vám to dlouho a je to levnější než docházet ke cvokaři osobně. Online na HBO už od minulého týdne.

Lajna

Pokračování se dočkal taky hokejový seriál Lajna, který se z videotéky Obbod přesouvá s novou řadou na Stream. Což primárně znamená, že bude zadarmo. Pokud jste fanoušci Jiřího Langmajera v roli nerudného trenéra Luboše Hrouzka nebo vám seděl Laviho humor ve Vyšehradu, asi budete spokojení. A i když ne, furt za to aspoň nemusíte platit. Od této neděle začíná Stream s opakováním první řady, na kterou posléze naváže nová druhá.

Dáma a Král

A ani o klasické kriminálky nebude nouze. Už čtvrtou řadu odstartuje na začátku února oblíbená „advokátní” detektivka Dáma a Král. A vzhledem k tomu, že poslední odvysílaný díl končil návratem Prokopa Krále, mají se fanoušci Matěje Hádka rozhodně na co těšit.

Vodník a Živé terče

Vrací se i detektivové od Nejsvětější trojice (Případ pro exorcistu, Modré stíny, Pět mrtvých psů) a to hned dvakrát - v případu nazvaném Vodník v režii Viktora Tauše a v další sérii s názvem Živé terče, jejíž režie se ujal Jan Hřebejk. Viktor Tauš už jednou pořádně rozťal stojaté veřejnoprávní vody s Modrými stíny, jednou z předchozích částí tohoto volného cyklu. Živými terči se pak dobrodružství vyšetřovacího týmu Marie Výrové (Klára Melíšková) definitivně uzavřou.

Nelegál

V posledních dvou bodech si dovolíme výhled do trochu vzdálenější budoucnosti. Ohlášená novinka Nelegál vzbuzuje očekávání hned na dvou frontách - za scénářem stojí Miro Šifra, který ke konci loňského roku sklidil zasloužený obdiv za minisérii Rédl. Druhým důvodem, proč je těšit, je neokoukané téma - vietnamská mafie a tuzemský trh s pikem. Čeká nás český Perníkový táta?

Bez vědomí

Bez vědomí

Hodně se čeká i od plánované novinky HBO. Zatím se toho moc neví, kromě názvu a toho, že se režie ujme Ivan Zachariáš (Pustina) a v hlavní roli se objeví Tatiana Pauhofová. Podle všeho by mělo uvedení proběhnout ještě letos, takže další podrobnosti netrpělivě vyhlížíme.

10 českých seriálových novinek roku 2019  |  České novinky  |   |  48 líbí se  |  1 komentář

Lotta Hlásecká

Profesionální chrlič slovní hmoty. Vzděláním novinář a filmař. Vkusový buran se zálibou v české kinematografii a Kubrickovi. Mistr Evropy v usínání uprostřed zajímavých filmů. Ve volném čase se věnuje svojí práci, kočkám a teorii humoru.


Komentáře k článku 10 českých seriálových novinek roku 2019

Pro přídávání komentářů se přihlas nebo registruj na Filmtoro.

Další články jako 10 českých seriálových novinek roku 2019

České novinky  |  před 5 dny  |  84

5 povedených českých filmů, které jsou nově dostupné na Netflixu

Netflix ani v novém roce nehodlá zastavovat v přidávání českých filmů do své nabídky. Nově přidal hned 5 snímků, které patří mezi to zajímavější, co se v posledních letech urodilo. číst více

České novinky  |  před 6 dny  |  79

9 nejlepších českých filmů, které se v poslední době objevily na Netflixu

Jelikož Netflix přidává české filmy s téměř železnou pravidelností, je lehké ztratit přehled o tom, jaké novinky se na streamovací službě objevily. A protože je pravidelně přidávaná žánrová všehochuť, je o to těžší vědět, čemu má cenu věnovat pozornost. číst více

České novinky  |  před 12 dny  |  2

Šanci na Cenu české filmové kritiky má díky fenoménu V síti poprvé dokument

Sdružení českých filmových kritiků odtajnilo nominace na 11. ročník výročních cen, které se navzdory pandemii budou konat již 6. února v pražském divadle Archa. Souboj o hlavní sošku za nejlepší film svedou Krajina ve stínu, Šarlatán a poprvé i dokument díky fenoménu V síti. číst více

České novinky  |  před 22 dny  |  60

Známe 15 nejsledovanějších českých filmů na Netflixu v roce 2020

Netflix v roce 2020 pořádně šlápl do přidávání českých filmů do své nabídky a zahrnul nás desítkami nových i starších snímků. Zajímá vás, které z nich slavily mezi diváky největší úspěch? číst více

České novinky  |  před 29 dny  |  45

5 českých filmů, které budou do konce roku 2020 nově dostupné na Netflixu

Poslední dny roku 2020 jsou tady, pro Netflix to ale neznamená zpomalení nově přidávaných filmů na svou streamovací službu. Ještě než tento nepříliš povedený rok konečně necháme v minulosti, čeká nás pár nových přírůstků i z ranku českých filmů. číst více

TOPlist TOPlist TOPlist