FB pixel

Most!

Nenechte se oblafnout, nejde o remake skandinávské detektivky, ale o komediální seriál osvědčené dvojice Kolečko-Prušinovský. Děj se odehrává… no, v Mostě. Tématem jsou především typické české předsudky. Oproti nepříliš povedenému Lynči se končeně někdo zhostil rasismu a maloměšťáctví s vtipem a zdravým nadhledem. Ve vysílání ČT už od minulého týdne.

Zkáza Dejvického divadla

Dejvické divadlo je pojem. A z fetiše, který se kolem něj vytvořil si teď samo (respektive jeho dlouholetý umělecký ředitel Miroslav Krobot) dělá legraci v novém seriálu. Celý soubor, ve kterém herci hrají sami sebe, se ocitá před nelehkou výzvou - divadlo nedostalo grant na svůj další provoz. Očekávanou šestidílnou novinku uvede ČT na začátku března.

Strážmistr Topinka

Česká televize potřetí. Od minulého týdne mohou diváci sledovat spin-off oblíbeného Doktora Martina, kde se hlavní role ujímá přespříliš snaživý strážmistr Topinka (Robert Mikluš), který vyšetřuje sice neobratně, ale s o to větší vervou. Už v prvním díle patří mezi podezřelé dvojice jezevců, takže se máme na co těšit.

Terapie

Novou a poslední řadu oblíbeného převzatého seriálu letos po 6 letech připravilo pro diváky české HBO. V roli terapeuta se vrací postava Marka Pošty (Karel Roden), na kterého čekají hned v 26 epizodách noví klienti a jejich soukromí, problémy a konflikty. Vydrží vám to dlouho a je to levnější než docházet ke cvokaři osobně. Online na HBO už od minulého týdne.

Lajna

Pokračování se dočkal taky hokejový seriál Lajna, který se z videotéky Obbod přesouvá s novou řadou na Stream. Což primárně znamená, že bude zadarmo. Pokud jste fanoušci Jiřího Langmajera v roli nerudného trenéra Luboše Hrouzka nebo vám seděl Laviho humor ve Vyšehradu, asi budete spokojení. A i když ne, furt za to aspoň nemusíte platit. Od této neděle začíná Stream s opakováním první řady, na kterou posléze naváže nová druhá.

Dáma a Král

A ani o klasické kriminálky nebude nouze. Už čtvrtou řadu odstartuje na začátku února oblíbená „advokátní” detektivka Dáma a Král. A vzhledem k tomu, že poslední odvysílaný díl končil návratem Prokopa Krále, mají se fanoušci Matěje Hádka rozhodně na co těšit.

Vodník a Živé terče

Vrací se i detektivové od Nejsvětější trojice (Případ pro exorcistu, Modré stíny, Pět mrtvých psů) a to hned dvakrát - v případu nazvaném Vodník v režii Viktora Tauše a v další sérii s názvem Živé terče, jejíž režie se ujal Jan Hřebejk. Viktor Tauš už jednou pořádně rozťal stojaté veřejnoprávní vody s Modrými stíny, jednou z předchozích částí tohoto volného cyklu. Živými terči se pak dobrodružství vyšetřovacího týmu Marie Výrové (Klára Melíšková) definitivně uzavřou.

Nelegál

V posledních dvou bodech si dovolíme výhled do trochu vzdálenější budoucnosti. Ohlášená novinka Nelegál vzbuzuje očekávání hned na dvou frontách - za scénářem stojí Miro Šifra, který ke konci loňského roku sklidil zasloužený obdiv za minisérii Rédl. Druhým důvodem, proč je těšit, je neokoukané téma - vietnamská mafie a tuzemský trh s pikem. Čeká nás český Perníkový táta?

Bez vědomí

Bez vědomí

Hodně se čeká i od plánované novinky HBO. Zatím se toho moc neví, kromě názvu a toho, že se režie ujme Ivan Zachariáš (Pustina) a v hlavní roli se objeví Tatiana Pauhofová. Podle všeho by mělo uvedení proběhnout ještě letos, takže další podrobnosti netrpělivě vyhlížíme.

10 českých seriálových novinek roku 2019  |  České novinky  |   |  1181 přečtení  |  48 líbí se  |  1 komentář

Lotta Hlásecká

Profesionální chrlič slovní hmoty. Vzděláním novinář a filmař. Vkusový buran se zálibou v české kinematografii a Kubrickovi. Mistr Evropy v usínání uprostřed zajímavých filmů. Ve volném čase se věnuje svojí práci, kočkám a teorii humoru.


Komentáře k článku 10 českých seriálových novinek roku 2019

Pro přídávání komentářů se přihlas nebo registruj na Filmtoro.

Další články jako 10 českých seriálových novinek roku 2019

České novinky  |  před 2 dny  |  31

Konečně kvalita. Netflix ve středu přidá 5 českých filmových klasik

V posledních týdnech Netflix ze strany českých filmů příliš neohromoval a často přidával v podstatě cokoli mu přišlo pod ruku nehledě na nevalnou kvalitu. Ale nevadí. Čekání se vyplatilo a fanoušci českých filmových klasik se nyní také dočkají. Už ve středu nás čeká pětice titulů. A v plánu jsou i novější filmy. číst více

České novinky  |  před 4 dny  |  235

Králové videa: Nejočekávanější český dokument letoška je konečně hotový

Dokument mapující, pro mnohé dnes těžko představitelnou, dobu nelegálních videokazet, do níž se v domácích podmínkách přidával rychlodabing, vybral loni na startovači potřebné množství peněz a nyní zamíří do kin. Zajít si na něj můžeme již na podzim. číst více

České novinky  |  před 16 dny  |  317

Konečná! Na Netflix dorazí už i Troškovy Babovřesky

Jednou na ně dojít muselo. Vzhledem k tomu, že se má na Netflixu začátkem příštího roku pohybovat jíž přes 200 českých snímků, bylo vysoce pravděpodobné, že musí dojít na více filmů Zdeňka Trošky. Připoutejte se, protože v týdnu jedeme do Babovřesk. A dává to dokonalý smysl. číst více

České novinky  |  před 19 dny  |  45

Netflix pokračuje v přidávání českých filmů. Jen za měsíc doplnil 34 snímků

Netflix jen krátce po uzavření nových dohod s českými distributory doslova otevřel stavidla a každých pár dní přidává nové české filmy do své nabídky. Za poslední měsíc zvládl doplnit již 34 snímků, které dokonale naplňují označení žánrové všehochuti. číst více

České novinky  |  před 21 dny  |  1

Juniorfest se koronaviru nebojí. Listopadový festival bude i online

Na druhý listopadový týden je plánován již 13. ročník festivalu pro děti a mládež Juniorfest. A organizátoři chystají expanzi do online světa. číst více

TOPlist TOPlist TOPlist