FB pixel

Most!

Nenechte se oblafnout, nejde o remake skandinávské detektivky, ale o komediální seriál osvědčené dvojice Kolečko-Prušinovský. Děj se odehrává… no, v Mostě. Tématem jsou především typické české předsudky. Oproti nepříliš povedenému Lynči se končeně někdo zhostil rasismu a maloměšťáctví s vtipem a zdravým nadhledem. Ve vysílání ČT už od minulého týdne.

Zkáza Dejvického divadla

Dejvické divadlo je pojem. A z fetiše, který se kolem něj vytvořil si teď samo (respektive jeho dlouholetý umělecký ředitel Miroslav Krobot) dělá legraci v novém seriálu. Celý soubor, ve kterém herci hrají sami sebe, se ocitá před nelehkou výzvou - divadlo nedostalo grant na svůj další provoz. Očekávanou šestidílnou novinku uvede ČT na začátku března.

Strážmistr Topinka

Česká televize potřetí. Od minulého týdne mohou diváci sledovat spin-off oblíbeného Doktora Martina, kde se hlavní role ujímá přespříliš snaživý strážmistr Topinka (Robert Mikluš), který vyšetřuje sice neobratně, ale s o to větší vervou. Už v prvním díle patří mezi podezřelé dvojice jezevců, takže se máme na co těšit.

Terapie

Novou a poslední řadu oblíbeného převzatého seriálu letos po 6 letech připravilo pro diváky české HBO. V roli terapeuta se vrací postava Marka Pošty (Karel Roden), na kterého čekají hned v 26 epizodách noví klienti a jejich soukromí, problémy a konflikty. Vydrží vám to dlouho a je to levnější než docházet ke cvokaři osobně. Online na HBO už od minulého týdne.

Lajna

Pokračování se dočkal taky hokejový seriál Lajna, který se z videotéky Obbod přesouvá s novou řadou na Stream. Což primárně znamená, že bude zadarmo. Pokud jste fanoušci Jiřího Langmajera v roli nerudného trenéra Luboše Hrouzka nebo vám seděl Laviho humor ve Vyšehradu, asi budete spokojení. A i když ne, furt za to aspoň nemusíte platit. Od této neděle začíná Stream s opakováním první řady, na kterou posléze naváže nová druhá.

Dáma a Král

A ani o klasické kriminálky nebude nouze. Už čtvrtou řadu odstartuje na začátku února oblíbená „advokátní” detektivka Dáma a Král. A vzhledem k tomu, že poslední odvysílaný díl končil návratem Prokopa Krále, mají se fanoušci Matěje Hádka rozhodně na co těšit.

Vodník a Živé terče

Vrací se i detektivové od Nejsvětější trojice (Případ pro exorcistu, Modré stíny, Pět mrtvých psů) a to hned dvakrát - v případu nazvaném Vodník v režii Viktora Tauše a v další sérii s názvem Živé terče, jejíž režie se ujal Jan Hřebejk. Viktor Tauš už jednou pořádně rozťal stojaté veřejnoprávní vody s Modrými stíny, jednou z předchozích částí tohoto volného cyklu. Živými terči se pak dobrodružství vyšetřovacího týmu Marie Výrové (Klára Melíšková) definitivně uzavřou.

Nelegál

V posledních dvou bodech si dovolíme výhled do trochu vzdálenější budoucnosti. Ohlášená novinka Nelegál vzbuzuje očekávání hned na dvou frontách - za scénářem stojí Miro Šifra, který ke konci loňského roku sklidil zasloužený obdiv za minisérii Rédl. Druhým důvodem, proč je těšit, je neokoukané téma - vietnamská mafie a tuzemský trh s pikem. Čeká nás český Perníkový táta?

Bez vědomí

Bez vědomí

Hodně se čeká i od plánované novinky HBO. Zatím se toho moc neví, kromě názvu a toho, že se režie ujme Ivan Zachariáš (Pustina) a v hlavní roli se objeví Tatiana Pauhofová. Podle všeho by mělo uvedení proběhnout ještě letos, takže další podrobnosti netrpělivě vyhlížíme.

10 českých seriálových novinek roku 2019  |  České novinky  |  před 4 měsíci  |  1181 přečtení  |  48 líbí se  |  1 komentář

Lotta Hlásecká

Profesionální chrlič slovní hmoty. Vzděláním novinář a filmař. Vkusový buran se zálibou v české kinematografii a Kubrickovi. Mistr Evropy v usínání uprostřed zajímavých filmů. Ve volném čase se věnuje svojí práci, kočkám a teorii humoru.

Komentáře k článku 10 českých seriálových novinek roku 2019

Další články jako 10 českých seriálových novinek roku 2019

České novinky  |  před 1 měsíci

Podívejte se na filmy Chvilky a Hastrman přímo online na Filmtoro!

Díky spolupráci s portálem DaFilms vám můžeme nabídnout zajímavou možnost. Přehrát si dvojici českých novinek, filmy Hastrman a Chvilky, přímo na našich stránkách. Zamiřte přímo do detailů filmů a můžete si zakoupit jednotlivé filmy a poté je hned sledovat, aniž byste opustili naše stránky. číst více

České novinky  |  před 2 měsíci

Česká televize představila novinky. Sází na historické náměty a krimi

Veřejnoprávní televize odtajnila ve středu 27. 3. na tiskové konferenci několik připravovaných projektů. Jako obvykle mají převahu kriminální seriály a témata z bližší nebo vzdálenější české minulosti. Navíc se tentokrát mezi novinkami najdou i dva (zajímavé!) celovečerní filmy. číst více

České novinky  |  před 2 měsíci  |  1

10 nových českých dokumentů, které musíte vidět

Když se řekne český dokument, většina diváků si vzpomene na jméno jeho čelní představitelky Heleny Třeštíkové. Zajímavá je nicméně i generace mladších filmařů, kteří mají talent najít a dobře zpracovat velmi zajímavá témata. číst více

České novinky  |  před 2 měsíci  |  25

Kde vidět online všechny filmy nominované na Českého lva?

Již tuto sobotu se budou rozdávat ocenění pro nejlepší české tituly loňského roku. Ať už vyhraje Akademií favorizovaný Toman nebo kritiky ceněný Všechno bude, vy si můžete udělat svojí vlastní představu a pustit si naprostou většinu nominovaných online. Vytvořili jsme pro vás přehled, kde a za kolik je můžete vidět online. číst více

České novinky  |  před 2 měsíci

10 nejlepších filmů hvězd Zkázy Dejvického divadla

Nový seriál ČT Zkáza Dejvického divadla to sice jako nástupce Mostu! nemá jednoduché, ale čím se rozhodně může chlubit, je špičkové herecké obsazení. Herci Dejvického divadla, kteří v seriálu hrají sami sebe, patří mezi českou špičku nejen v divadle, ale i ve filmu a v televizi. číst více

TOPlist TOPlist TOPlist