FB pixel
Zdroj:

Nechcete čekat na Disney+ další rok? Pojďme to společně změnit!

Já, robot
Zdroj: TMDB

Já, robot

Píše se rok 2035 a domácnosti po celém světě jsou osázeny robotickými služebníky. Venčí naše psy, pomáhají s nákupy a starají se o domácnost. Tedy až do momentu, kdy vyvstane podezření, že jeden z robotů zabil svého stvořitele, jenž je shodou okolností dobrým přítelem robo-rasistického detektiva Dela Spoonera, který hodlá násilnému činu přijít na kloub. A protože jsme v akční sci-fi v hlavní roli s Willem Smithem ve vrcholné formě, servíruje se na zlatém podnose libová vysokorozpočtová akce, slušná dávka zvratů, i po letech parádní trikové orgie a v závěru kupodivu i solidně vrstevnatá pointa. Ostatně režíroval talentovaný Alex Proyas, jemuž se v roce 2004 (po Vráně a Smrtihlavovi ) věštila velká kariéra. Což bohužel úplně nedopadlo, ale volné adaptaci povídkové sci-fi Isaaca Asimova to na kouzlu rozhodně neubírá.

Online na Google Play (titulky) (dabing), iTunes (titulky) (dabing), O2TV (dabing), Rakuten od 11. 4. 2016

Ghost in the Shell
Zdroj: TMDB

Ghost in the Shell

Jasně, fanoušci mangy a anime bezpochyby vsadí spíše na japonský originál, jenž výrazněji hnípe do filosofických podtónů, své fandy si však jistě najde i amerikanizovaná verze, v níž kyberpolicistku Major ztvárnila Scarlett Johansson. Ta nahání lumpy jako velitelka speciální jednotky, přičemž sama touží odhalit, kým vlastně je. Příběh se postupně zamotává, atmosféra houstne a jelikož za filmem stojí vizuální kouzelník Rupert Sanders, docela dobře se na výsledek kouká. Ghost in the Shell sice nedokáže nabídnout hlubokomyslnou psychologickou sondu jako předloha a nejednoho fandu nakrkne „vybělené“ obsazení. Pokud ale hledáte spíše akčnější a přímočařejší cyberpunk a nemáte žánr nakoukaný horem spodem, budete pravděpodobně uspokojeni.

Online na Filmbox+ (titulky) (dabing), Google Play (titulky), iTunes (titulky) (dabing) od 2. 2. 2021

Na hraně zítřka
Zdroj: TMDB

Na hraně zítřka

Na Hromnice o den více v asijském a zatraceně akčním sci-fi hávu v hlavní roli s Tomem Cruisem a sekundující Emily Blunt? Prodáno! Na hraně zítřka, adaptace románu All You Need Is Kill, si sice před pěti lety prošla zatraceně náročnou produkcí, kdy se hojně přepisoval scénář (například celé třetí dějství) a přetáčely hotové sekvence, výsledek však stále šlape nadmíru dobře. Tom Cruise je v roli podplukovníka Billa Cage, jenž se po smrti na bojišti neustále vrací na začátek svého dne, aby mohl zachránit svět před šmejdem z vesmíru, charismatický jako vždycky a režisér Doug Liman na něj sype tolik krásných vizuálních situací, že tuhle akční bejkovinu prostě nelze nemít – navzdory četným slabostem – rád.

Online na Google Play (titulky) (dabing), HBO (titulky) (dabing), Netflix, O2TV (titulky) (dabing), Rakuten (titulky) (dabing) od 12. 10. 2017

Chappie / Elysium
Zdroj: TMDB

Chappie / Elysium

Milovník jihoafrických slumů, Neill Blomkamp, miluje příběhy o společenských outsiderech a jejich boji proti zlotřilému kapitalismu a vrchnosti, jež jde často přes mrtvoly, a nejinak je tomu v jeho filmovém sci-fi diptychu Elysium a Chappie. Elysium sleduje Matta Damona, jenž se jako dělník Max pokouší svrhnout dosavadní garnituru, aby si zachránil vlastní kejhák a dopřál lidem ze slumů kvalitní lékařskou péči. Chappie je zase příběhem robota, který je mentálně možná něčím víc než jen seskupením šroubků a matek, což se samozřejmě nelíbí lidem na vyšších místech. A ačkoli ani jeden z filmů nehýří kdovíjakou originalitou, filosofickou hloubkou, ani inteligencí, Blomkamp stále oplývá nevídanou schopností dynamické akce zasazené do realistického, hollywoodsky nevyleštěného prostředí špinavých ulic spodiny.

Online na iTunes (titulky) (dabing), Netflix (titulky), Rakuten od 6. 12. 2015

TRON: Legacy
Zdroj: TMDB

TRON: Legacy

Pokud toužíte po ultimátním koncertu Daft Punk v neodolatelném vizuálním hávu a s příběhem, jenž si úspěšně půjčuje od všech možných sci-fi klasik několika dekád, jste na správném místě. TRON: Legacy nás vrací do reality Kevina Flynna, geniálního inženýra, jenž před lety objevil kouzlo digitálního světa a poté záhadně zmizel a zanechal za sebou malého syna. Ten nyní odrostl a vydává se za svým otcem, aby se z něj stal zachránce nejen světa z jedniček a nul, ale i světa z masa, kostí a hromady železobetonu. Během let, kdy Kevin Flynn zmizel, se totiž v jeho počítačové realitě, v níž v roce 1982 potkal bojovníka Trona a zabránil pohromě, stalo něco hodně špatného. Připravte se na audiovizuální pecku, která by si už jen za své neotřelé zpracování zasloužila další pokračování.

Online na iTunes, O2TV (dabing) od 13. 12. 2015

Rollerball
Zdroj: TMDB

Rollerball

Pokud jste hltali každý záběr šílené sportovní řežby, kterou v Alita: Bojový Anděl ovládá titulní hrdinka, a přáli byste si vidět o ní celý film, pak máme přesně něco pro vás. Rollerball sice dostal i své novodobé zpracování od režiséra Johna McTiernana, každý divák s rozumným vkusem však ví, že výrazně lepší verzí je Rollerball z roku 1975, v němž srší charismatem klasik James Caan. Ten se účastní brutálních závodů, jimiž nadnárodní korporace krmí po krvi lačnící davy podle starého dobrého hesla, že lidé potřebují ke spokojenosti jen dvě věci: Chléb a hry. Kdo vítězí, stává se celosvětovou ikonou, jež stoupá na společenském žebříčku. Kdo prohrává, anebo se znelíbí vedení, končí brzy na hřbitově. A v celé téhle akční polízanici se schovává i po letech velmi imponující zobrazení budoucnosti, které je reálnější a trefnější, než autor původní knihy William Harrison předvídal.

Není nikde online

A.I. - Umělá inteligence
Zdroj: TMDB

A.I. - Umělá inteligence

V budoucnosti si lidstvo plně zvyklo na asistenci ze strany robotů. Vše však změní nový model, jenž je jako první v historii schopný zdánlivě nedosažitelné lidské emoce – lásky. Tento historický počin však některým lidem začne ležet v žaludku, a tak se musí roztomiloučký Haley Joel Osment vydat na dlouhou cestu, v níž Steven Spielberg naplno zužitkovává své schopnosti výstavby světa budoucnosti a sentimentální filmařiny, která doluje emoce natolik upřímně, že kouzlu původně kubrickovské sci-fi nelze nepropadnout. Jen nesmíte čekat velké akční orgie. Spielberg tentokrát jede ve více zamyšleném a vrstevnatém módu, neboť chtěl složit holt zesnulému Stanley Kubrickovi, jenž na filmu pracoval dlouhé roky předtím, než Spielbergovi předal veškeré své materiály k dopracování. Připravte si kapesníky.

Online na iTunes (titulky), Rakuten (titulky) od 1. 6. 2017

Ready Player One: Hra začíná
Zdroj: TMDB

Ready Player One: Hra začíná

Steven Spielberg před dvěma měsíci oslavil 72. narozeniny, to ale neznamená, že by patřil do starého železa. Dostatečně to prokázal se svou poslední blockbusterovou peckou, Ready Player One: Hra začíná, která uhrančivě převedla na plátno milovanou popkulturní bibli od spisovatele Ernesta Clinea. Ta představuje svět, v němž jsou obyvatelé planety naplno pohlceni virtuální realitou Oasis, v níž kvůli zničenému reálnému prostředí tráví většinu svých životů, bojují v epických bitvách a snaží se nad svým „druhým domovem“ převzít kontrolu díky soutěži excentrického zakladatele Oasis Jamese Hallidaye. Tu vyhraje jen největší znalec popkultury, jenž dokáže prolomit Hallidayův osobní život. A protože režíruje sám "velký Štefan", film nabízí stejné množství vizuálních, emocionálních, romantických a filmařských laskomin. Co vám budu povídat. V kině jsem byl osmkrát a slzel jako želva.

Online na Google Play (titulky) (dabing), HBO (titulky) (dabing), iTunes (titulky) (dabing), Rakuten (dabing) od 26. 7. 2021

Ex Machina
Zdroj: TMDB

Ex Machina

Kdo by nechtěl vyhrát ve firemní soutěži víkend u svého milionářského zaměstnavatele. Calebovi se vítězstvím splnil sen, který se posune ještě o krok dál v momentě, kdy zjistí, že Nathan s tváří Oscara Isaaca touží po tom, aby jeho zaměstnanec otestoval jeho novou umělou inteligenci v těle sličné Alicie Vikander. Jenže z následných konverzací nad šálkem čerstvého motorového oleje brzy začnou vyplývat děsivá tajemství zdánlivě kamarádského génia a zápletka, jež často brousí romantickou tóninu, začne významně přidávat na temnotě. Pakliže máte rádi komorní konverzační sci-fi, vyjevený kukuč Domnhalla Gleesona a subtilní práci s počítačovými triky, Ex Machina je jasná volba.

Online na Google Play (titulky), HBO (titulky) (dabing), iTunes (titulky) (dabing), Netflix (titulky), O2TV (dabing), Rakuten od 26. 12. 2015

Lucy
Zdroj: TMDB

Lucy

Francouzský ďas Luc Besson má rád silné ženské hrdinky. Nejinak je tomu v případě Lucy, jejíž titulní hrdinka sdílí s Alitou nejen naivitu a „hloupost“, ale i schopnost efektně nakopávat zadky a prát se za lepší svět. Od Bessona v pozdní formě sice nesmíte čekat další Pátý element. Lucy, v níž zase jednou krutě řádí sex-appeal Scarlett Johansson, však plně uspokojuje poptávku po filmové kategorii „přímočará akční blbina“, u níž je přece jen radno příliš nemyslet. Film o tom, co se stane s nablblou blondýnou, když jí uložíte do břicha syntetickou drogu, která se jí postupně dostává do krevního oběhu a dodává jí superschopnosti, si pak užijete výrazně víc. Možná bodne i nějaký ten alkoholový frťan na posilnění.

Online na Amazon Prime (titulky), Google Play, iTunes (titulky) (dabing), O2TV (dabing), Rakuten od 1. 1. 2020

10 cyberpunkových bijáků pro ty, které nadchla Alita: Bojový Anděl  |  Tipy na film  |   |  60 líbí se  |  1 komentář

Petr Semecký

Stresem prorostlý workoholik, který jednou rukou analyzuje festivalový art, druhou chystá preview nejžhavějšího blockbusteru a nohama sepisuje seznamy filmů a seriálů, které musí ve volném čase konečně „bingvočnout“. Milovník dobrého jídla, půlmaratonec, technologický nadšenec a sběratel všeho možného.


Další články jako 10 cyberpunkových bijáků pro ty, které nadchla Alita: Bojový Anděl

Tipy na film  |  před 2 dny

11 nejlepších novinek (nejen) na Netflixu, které musíte vidět o víkendu

Polovina září je tady a s pořádným zápřahem školního roku se vrací i Sexuální výchova. Netflix ale chystá i sci-fi novinku, parádní dokument pro fandy sportu a poslední slovo neříká ani konkurence! číst více

Tipy na film  |  před 5 dny

7 filmů, které byste měli vidět po marvelovce Shang-Chi

Nová marvelovka Shang-chi nabízí příjemný fantasy eskapismus šmrncnutý východní kulturou a tradičním mustrem hrdinovy cesty. Pokud se vám nástup nového Avengera líbil, určitě byste si neměli nechat ujít tyto filmy, které s ním mají mnoho společného. číst více

Tipy na film  |  před 6 dny

24 nejnovějších filmů, které najdete na Netflixu s dabingem a titulky

Počet titulů na Netflixu v posledních dnech opět utěšeně narůstá. A nás těší, že se mezi nimi objevují i zajímavé archivní kousky. A kdo nechce němého Hitchcocka, najde si určitě něco jiného. číst více

Tipy na film  |  před 7 dny

Netflix v Česku: Streamovací gigant má za sebou jeden z nejslabších měsíců

Originální projekty z dílny Netflixu pravidelně vítězí v žebříčcích sledovanosti seriálů. Nejinak tomu bylo i v druhém prázdninovém měsíci, za který do top desítky proniklo sedm Netflix Originals. Pojďme se podívat, které to byly a jaká trojka jim dělala garde. číst více

Tipy na film  |  před 9 dny

10 nejlepších novinek (nejen) na Netflixu, které musíte vidět o víkendu

Před námi je další nabušený zářijový víkend. A zatímco HBO sází na sci-fi seriály, Netflix pumpuje do nabídky napětí a hlavně pekelnou zábavu. číst více

Cache: TOPlist TOPlist TOPlist