FB pixel

LEGO příběh

Očekávaná a přesto zásadní volba. Původní LEGO příběh, v němž kostičkový dělník Emmet zjistí, že stavět podle plánků dánských vývojářů rozhodně není taková zábava jako když popustíte uzdu fantazii a vyhrajete srdce dívky proti Batmanovi, patří i po 5 letech mezi žánrové tutovky. Phil Lord a Christopher Miller zase jednou ukázali, že ze zdánlivě stupidního a nesmírně povrchního nápadu (vydělejme na filmu o LEGU) lze vydestilovat vrstevnatý a po čertu zábavný biják pro celou rodinu, jenž dokáže pobavit intelektuály i exploze milující publikum. Koncentrace nápadů je u tohoto filmu natolik velká, že vám k prohlédnutí všech odkazů, nápadů a pomrknutí nepomohou ani desítky zhlédnutí. Ozkoušeno.

Zataženo, občas trakaře

U režijně-scenáristické dvojky Lord-Miller ještě zůstaneme. Svou otevřenou mysl totiž prokázala již v roce 2009 s příběhem o ztřeštěném vynálezci Flintu Lockwoodovi, jemuž se podaří vymyslet přístroj na proměnu vody v jídlo. Jenže jak už to u podobných filmů bývá, výtvor se obrátí proti stvořiteli a Flint se se svými kamarády musí prohnat asteroidovým hejnem masových kuliček, poprat se se zombie kuřaty a nakopat želatinová pozadí gumových medvídků. To vše ve ztřeštěné a nápady znovu prošpikované zábavě pro každého, kdo chtěl někdy sáňkovat v kopečcích zmrzliny. P.S.: Pokračování však raději vynechte.

Buchty a klobásy

Kdo nebude mít animovaného jídla dost, může si dopřát i svou necenzurovanou dávku pro odrostlejší. Přesně na ty totiž cílí komedie Buchty a klobásy z choré mysli komedianta Seth Rogena , jenž se s věrnými kumpány rozhodl ukázat, co se stane, když si jídlo uvědomí, co ho čeká po opuštění supermarketu. Hlasově hvězdně obsazený a animačně perfektně ošetřený biják nabízí morbidní, politicky nekorektní a sexuálně značně otevřenou alternativu běžným rodinným animákům, přesto ovšem nepostrádá správný morální kompas. Závěrečnou scénu z hlavy nedostanete hodně dlouho.

LEGO Batman film

Rodinný biják o věčně zachmuřeném nositeli černé, nebo hodně tmavě šedé? Jde to! První LEGO spin-off dokázal zkombinovat letitou historii netopýřího hrdiny a naservíroval ji ve velezábavném, odkazy pro znalce prošpikovaném příběhu, jenž vás přesvědčí, že i nejprohnilejší gothamský padouch Joker chce být vlastně milován. Nechybí samozřejmě opět vynikající animace a geniální dabing Willa Arnetta, který si svého beatboxujícího, psychicky labilního strážce pořádku nesmírně užívá.

LEGO Ninjago film

Dánská stavebnice snese všechno. Můžete v ní vyprávět o ztrátě dětské hravosti a fantazie. Parodovat superhrdinské trháky o nejtemnějším hrdinovi DC vesmíru. Anebo si dělat šoufky z mecha a kaiju filmů asijské provenience. Lego Ninjago film je sice zaručeně nejslabší z individuálních sérií hračkářského giganta, jeho příběh o důležitosti rodiny doplněný četnými roboticko-monstrózními bitkami má ale stále něco do sebe. Navíc nechybí tradiční porce skvostně mimózních nápadů, jimž jasně vévodí kočičí variace Godzilly Meowthra, což je momentka okamžitě patřící do zlatého fondu filmového bizáru.

Team America: Světovej policajt

Co by se stalo, kdyby se tvůrci South Parku rozhodli parodovat akční fláky producenta Jerryho Bruckheimera a ještě navíc zkritizovali vše od hollywoodských hvězd po skoro celé osazenstvo amerického kongresu? To se dozvíte v dalším úspěšném satirickém nářezu, v němž je do hrdinského týmu Team America rekrutován herec Gary Johnstone, jenž má za úkol infiltrovat se do teroristické sítě a zhatit plány diktátora Kim-Jonga II. Trey Parker a Matt Stone si opět neberou servítky a chrlí lavinu humorně-satirických zvratků přímo do rozchechtaných chřtánů všech diváků, kteří se nebojí zatraceně hrubého a nekorektního humoru, jenž tentokrát míří až do sfér čiré dekadence. „Hele, teroristo! Terorizuj tohle! Ratatatata!“ K nezaplacení.

SpongeBob ve filmu: Houba na suchu

SpongeBob, Plankton, Sépiák a Patrick si spolu s krabími hambáči vydobyli kultovní status již svou seriálovou podobou, která mezi běžnými animovanými pořady pro dětské publikum působí obdobně bizarně jako záběry mužského přirození vkládané do filmů Tylerem Durdenem. A ve stejném směru kráčí i druhý SpongeBobův celovečerák, jenž umně kombinuje ruční animaci s animací počítačovou a hraným filmem. SpongeBob a jeho kámoši od Křupavého kraba (a zlotřilý Plankton, samozřejmě) se tentokrát musí vydat na souš, aby získali zpět slavný recept na hambáče z rukou proradného piráta s tváří Antonia Banderase. A nebyli by to oni, aby se po cestě nesjeli cukrovou vatou, anebo nenarazili na delfína, který chrání pohyby vesmírných těles a navíc je docela slušným rapperem. SpongeBob zkrátka i ve svém druhém filmu neztrácí na své kouzelné surreálnosti, při jejímž sledování si budete přát nakouknout do scenáristické místnosti, kde se prostě musí denně šňupat desítky kil těžkých drog. Chceme taky!

South Park: Peklo na Zemi

Dvacet dlouhých let. Přesně tolik let letos oslaví ikonická čtveřice kamarádů z coloradského zapadákova South Park, jež se v roce 1999 vydala do kina na nový počin prdící dvojice Terence a Philip, která svými sprosťárnami způsobila (další) smrt Kennyho a následně málem i zkázu civilizace. Vše totiž zpovzdálí sleduje Satan se svým milencem Saddámem Husajnem, kteří jen čekají na správnou chvíli, kdy se lidstvo obrátí samo proti sobě. Rebelové Trey Parker a Matt Stone opětovně brousí svůj satirický brk a dokazují, že i v celovečerní stopáži dokáží jejich nekompromisní frky o průměrných obyvatelích naší planety dokonale fungovat. Tak viňte Kanadu! Vždyť to ani není skutečná země!

Spláchnutej

Chtěli jste někdy vidět švába, který si čte za lednicí Kafkovu Proměnu? Pak je Spláchnutej přesně pro vás! Dnes již prakticky zapomenutý počin studií Aardman a DreamWorks, Spláchnutej, nabídl kupodivu fungující syntézu americké a britské animované školy, když Aardmani dodali typický britský humor, inspiraci v klasické grotesce či dokonalé londýnské kulisy a američtí parťáci pro změnu svižný akční příběh, v němž se musí samolibý myšák Roddy poučit ze své rozmazlenosti a zjistit, že i dělňasové z nižší krysí třídy si zaslouží respekt a fungující společnost. Tradiční moralitka možná neohromí standardní zápletkou, nicméně aardmanovská fantazie a schopnost kreativců futrovat do filmu nekonečný zástup popkulturních odkazů činí ze Spláchnutého neprávem zapomenutou podívanou. Ostatně geniální výstupy kanálových slimáků si pamatuji i po 12 letech.

Ovečka Shaun ve filmu

Borci z Aardman Animations zklamou málokdy a celovečerní verze oblíbené Ovečky Shaun patří mezi filmy, při nichž gejzír třeskutých nápadů propukl naplno. Vychytralá Shaun si chce užít den volna, a tak spolu s dalšími ovcemi vymyslí neprůstřelný plán na převzetí denní farmářské rutiny. Během počítání ovcí se podaří nebohého farmáře uspat a následně odstranit z pozemku. Jenže původní plán na denní odpočinek bere brzy za své, když se ukáže, že farma pomalu propuká v chaos a i Shaun musí uznat, že tvrdá ruka farmáře a jeho věrného ohaře Bitzera má něco do sebe. Shaun každopádně i v celovečerní podobě nabízí dravé tempo, vychytralý britský humor a pro dětského diváka i tradiční ponaučení. Těšíme se na dvojku!

10 šíleně zábavných animáků, pokud vás nadchl LEGO příběh 2  |  Tipy na film  |   |  258 přečtení  |  6 líbí se

Petr Semecký

Stresem prorostlý workoholik, který jednou rukou analyzuje festivalový art, druhou chystá preview nejžhavějšího blockbusteru a nohama sepisuje seznamy filmů a seriálů, které musí ve volném čase konečně „bingvočnout“. Milovník dobrého jídla, půlmaratonec, technologický nadšenec a sběratel všeho možného.


Komentáře k článku 10 šíleně zábavných animáků, pokud vás nadchl LEGO příběh 2

Pro přídávání komentářů se přihlas nebo registruj na Filmtoro.

Další články jako 10 šíleně zábavných animáků, pokud vás nadchl LEGO příběh 2

Tipy na film  |  před 1 hodinami

10 filmů a seriálů (nejen) na Netflixu, které musíte vidět o víkendu

Léto se pomalu blíží ke svému konci, což znamená, že se streamovací služby začínají tasit s čím dál zajímavějšími filmy a seriály. Platí to i pro tento víkend, který potěší hlavně milovníky akce a sci-fi. číst více

Tipy na film  |  včera 0:00  |  15

17 filmů poslední dekády s absolutně nezapomenutelnými úvodními scénami

V minulé sérii jsme prozkoumali nejlepší filmové konce napříč dekádami. Je čas, abychom se na filmy podívali z opačného konce. Filmaři našli v poslední dekádě dost efektních způsobů, jak vyprávění začít. Pokusili jsme se vybrat ty nejlepší. A ačkoli se jedná o začátky filmů, dojde na spoilery. číst více

Tipy na film  |  před 2 dny  |  14

Toto je 10 nejoblíbenějších filmů na Netflixu současnosti

Okurková filmová sezóna je v plném proudu a protože v kinech nejsou velké hity, publikum už zdá se kouká na úplně cokoli, co má punc nového filmu. Tedy alespoň v to doufáme, protože z aktuálně nejpopulárnějších filmů na Netflixu jinak přechází zrak. číst více

Tipy na film  |  před 3 dny  |  22

Pozor, hlášení! Netflix za pár dní opustí dalších 13 filmů

Blíží se polovina měsíce a to bohužel znamená, že Netflix provede další čistku ve svém zakoupeném obsahu. Samozřejmě se může stát, že se některé z titulů v dalších dnech na službě znovu objeví, neboť jim Netflix prodlouží licenci. Moc bychom na to ale nesázeli. číst více

Tipy na film  |  před 4 dny  |  35

10 důvodů, proč si Netflix zaplatit i v srpnu

Závěr léta bude v podání Netflixu rozhodně namlsaný. Z YouTube dorazí Cobra Kai, dorazí další Lucifer, přijde dříve slíbený interaktivní speciál či poslední díly dánského postapo Déšť. A chybět nebudou ani zvířátka nebo hned dvě dokumentární série, z nichž je kontroverze cítit i na dálku. číst více

TOPlist TOPlist TOPlist