FB pixel
Zdroj:
Už jen pár dní probíhá hlasování o nejlepší weby českého internetu. Hlasujte pro Filmtoro v anketě Křišťálová Lupa!
LEGO příběh Zdroj: TMDB

LEGO příběh

Očekávaná a přesto zásadní volba. Původní LEGO příběh, v němž kostičkový dělník Emmet zjistí, že stavět podle plánků dánských vývojářů rozhodně není taková zábava jako když popustíte uzdu fantazii a vyhrajete srdce dívky proti Batmanovi, patří i po 5 letech mezi žánrové tutovky. Phil Lord a Christopher Miller zase jednou ukázali, že ze zdánlivě stupidního a nesmírně povrchního nápadu (vydělejme na filmu o LEGU) lze vydestilovat vrstevnatý a po čertu zábavný biják pro celou rodinu, jenž dokáže pobavit intelektuály i exploze milující publikum. Koncentrace nápadů je u tohoto filmu natolik velká, že vám k prohlédnutí všech odkazů, nápadů a pomrknutí nepomohou ani desítky zhlédnutí. Ozkoušeno.

Online na Google Play (titulky), HBO (titulky) (dabing), iTunes (titulky) (dabing), Netflix, O2TV (dabing), Rakuten (dabing) od 1. 10. 2016

Zataženo, občas trakaře Zdroj: TMDB

Zataženo, občas trakaře

U režijně-scenáristické dvojky Lord-Miller ještě zůstaneme. Svou otevřenou mysl totiž prokázala již v roce 2009 s příběhem o ztřeštěném vynálezci Flintu Lockwoodovi, jemuž se podaří vymyslet přístroj na proměnu vody v jídlo. Jenže jak už to u podobných filmů bývá, výtvor se obrátí proti stvořiteli a Flint se se svými kamarády musí prohnat asteroidovým hejnem masových kuliček, poprat se se zombie kuřaty a nakopat želatinová pozadí gumových medvídků. To vše ve ztřeštěné a nápady znovu prošpikované zábavě pro každého, kdo chtěl někdy sáňkovat v kopečcích zmrzliny. P.S.: Pokračování však raději vynechte.

Online na Google Play, iTunes, Kuki (dabing), Netflix (titulky), O2TV (dabing), Rakuten (titulky) od 10. 3. 2018

Buchty a klobásy Zdroj: TMDB

Buchty a klobásy

Kdo nebude mít animovaného jídla dost, může si dopřát i svou necenzurovanou dávku pro odrostlejší. Přesně na ty totiž cílí komedie Buchty a klobásy z choré mysli komedianta Seth Rogena , jenž se s věrnými kumpány rozhodl ukázat, co se stane, když si jídlo uvědomí, co ho čeká po opuštění supermarketu. Hlasově hvězdně obsazený a animačně perfektně ošetřený biják nabízí morbidní, politicky nekorektní a sexuálně značně otevřenou alternativu běžným rodinným animákům, přesto ovšem nepostrádá správný morální kompas. Závěrečnou scénu z hlavy nedostanete hodně dlouho.

Online na Google Play (titulky), iTunes (titulky) (dabing), Kuki (dabing), Netflix (titulky), Rakuten od 24. 7. 2021

LEGO Batman film Zdroj: TMDB

LEGO Batman film

Rodinný biják o věčně zachmuřeném nositeli černé, nebo hodně tmavě šedé? Jde to! První LEGO spin-off dokázal zkombinovat letitou historii netopýřího hrdiny a naservíroval ji ve velezábavném, odkazy pro znalce prošpikovaném příběhu, jenž vás přesvědčí, že i nejprohnilejší gothamský padouch Joker chce být vlastně milován. Nechybí samozřejmě opět vynikající animace a geniální dabing Willa Arnetta, který si svého beatboxujícího, psychicky labilního strážce pořádku nesmírně užívá.

Online na Google Play (titulky), HBO (titulky) (dabing), iTunes (titulky) (dabing), O2TV (dabing), Rakuten (titulky) (dabing) od 17. 8. 2017

LEGO Ninjago film Zdroj: TMDB

LEGO Ninjago film

Dánská stavebnice snese všechno. Můžete v ní vyprávět o ztrátě dětské hravosti a fantazie. Parodovat superhrdinské trháky o nejtemnějším hrdinovi DC vesmíru. Anebo si dělat šoufky z mecha a kaiju filmů asijské provenience. Lego Ninjago film je sice zaručeně nejslabší z individuálních sérií hračkářského giganta, jeho příběh o důležitosti rodiny doplněný četnými roboticko-monstrózními bitkami má ale stále něco do sebe. Navíc nechybí tradiční porce skvostně mimózních nápadů, jimž jasně vévodí kočičí variace Godzilly Meowthra, což je momentka okamžitě patřící do zlatého fondu filmového bizáru.

Online na Google Play, HBO (titulky) (dabing), iTunes (titulky) (dabing), O2TV (dabing), Rakuten (dabing) od 13. 12. 2017

Team America: Světovej policajt Zdroj: TMDB

Team America: Světovej policajt

Co by se stalo, kdyby se tvůrci South Parku rozhodli parodovat akční fláky producenta Jerryho Bruckheimera a ještě navíc zkritizovali vše od hollywoodských hvězd po skoro celé osazenstvo amerického kongresu? To se dozvíte v dalším úspěšném satirickém nářezu, v němž je do hrdinského týmu Team America rekrutován herec Gary Johnstone, jenž má za úkol infiltrovat se do teroristické sítě a zhatit plány diktátora Kim-Jonga II. Trey Parker a Matt Stone si opět neberou servítky a chrlí lavinu humorně-satirických zvratků přímo do rozchechtaných chřtánů všech diváků, kteří se nebojí zatraceně hrubého a nekorektního humoru, jenž tentokrát míří až do sfér čiré dekadence. „Hele, teroristo! Terorizuj tohle! Ratatatata!“ K nezaplacení.

Online na Google Play, iTunes, Rakuten (titulky) (dabing) od 1. 11. 2016

SpongeBob ve filmu: Houba na suchu Zdroj: TMDB

SpongeBob ve filmu: Houba na suchu

SpongeBob, Plankton, Sépiák a Patrick si spolu s krabími hambáči vydobyli kultovní status již svou seriálovou podobou, která mezi běžnými animovanými pořady pro dětské publikum působí obdobně bizarně jako záběry mužského přirození vkládané do filmů Tylerem Durdenem. A ve stejném směru kráčí i druhý SpongeBobův celovečerák, jenž umně kombinuje ruční animaci s animací počítačovou a hraným filmem. SpongeBob a jeho kámoši od Křupavého kraba (a zlotřilý Plankton, samozřejmě) se tentokrát musí vydat na souš, aby získali zpět slavný recept na hambáče z rukou proradného piráta s tváří Antonia Banderase. A nebyli by to oni, aby se po cestě nesjeli cukrovou vatou, anebo nenarazili na delfína, který chrání pohyby vesmírných těles a navíc je docela slušným rapperem. SpongeBob zkrátka i ve svém druhém filmu neztrácí na své kouzelné surreálnosti, při jejímž sledování si budete přát nakouknout do scenáristické místnosti, kde se prostě musí denně šňupat desítky kil těžkých drog. Chceme taky!

Online na Amazon Prime (titulky), Google Play (titulky), HBO (titulky) (dabing), iTunes (titulky) (dabing), Netflix (titulky) (dabing), Rakuten (dabing) od 17. 1. 2021

South Park: Peklo na Zemi Zdroj: TMDB

South Park: Peklo na Zemi

Dvacet dlouhých let. Přesně tolik let letos oslaví ikonická čtveřice kamarádů z coloradského zapadákova South Park, jež se v roce 1999 vydala do kina na nový počin prdící dvojice Terence a Philip, která svými sprosťárnami způsobila (další) smrt Kennyho a následně málem i zkázu civilizace. Vše totiž zpovzdálí sleduje Satan se svým milencem Saddámem Husajnem, kteří jen čekají na správnou chvíli, kdy se lidstvo obrátí samo proti sobě. Rebelové Trey Parker a Matt Stone opětovně brousí svůj satirický brk a dokazují, že i v celovečerní stopáži dokáží jejich nekompromisní frky o průměrných obyvatelích naší planety dokonale fungovat. Tak viňte Kanadu! Vždyť to ani není skutečná země!

Online na O2TV (dabing) od 20. 1. 2021

Spláchnutej Zdroj: TMDB

Spláchnutej

Chtěli jste někdy vidět švába, který si čte za lednicí Kafkovu Proměnu? Pak je Spláchnutej přesně pro vás! Dnes již prakticky zapomenutý počin studií Aardman a DreamWorks, Spláchnutej, nabídl kupodivu fungující syntézu americké a britské animované školy, když Aardmani dodali typický britský humor, inspiraci v klasické grotesce či dokonalé londýnské kulisy a američtí parťáci pro změnu svižný akční příběh, v němž se musí samolibý myšák Roddy poučit ze své rozmazlenosti a zjistit, že i dělňasové z nižší krysí třídy si zaslouží respekt a fungující společnost. Tradiční moralitka možná neohromí standardní zápletkou, nicméně aardmanovská fantazie a schopnost kreativců futrovat do filmu nekonečný zástup popkulturních odkazů činí ze Spláchnutého neprávem zapomenutou podívanou. Ostatně geniální výstupy kanálových slimáků si pamatuji i po 12 letech.

Online na Google Play, Rakuten (dabing) od 1. 10. 2016

Ovečka Shaun ve filmu Zdroj: TMDB

Ovečka Shaun ve filmu

Borci z Aardman Animations zklamou málokdy a celovečerní verze oblíbené Ovečky Shaun patří mezi filmy, při nichž gejzír třeskutých nápadů propukl naplno. Vychytralá Shaun si chce užít den volna, a tak spolu s dalšími ovcemi vymyslí neprůstřelný plán na převzetí denní farmářské rutiny. Během počítání ovcí se podaří nebohého farmáře uspat a následně odstranit z pozemku. Jenže původní plán na denní odpočinek bere brzy za své, když se ukáže, že farma pomalu propuká v chaos a i Shaun musí uznat, že tvrdá ruka farmáře a jeho věrného ohaře Bitzera má něco do sebe. Shaun každopádně i v celovečerní podobě nabízí dravé tempo, vychytralý britský humor a pro dětského diváka i tradiční ponaučení. Těšíme se na dvojku!

Online na Google Play (dabing), Netflix, Vodafone TV (titulky) (dabing), Voyo (titulky) (dabing) od 1. 10. 2016

10 šíleně zábavných animáků, pokud vás nadchl LEGO příběh 2  |  Tipy na film  |   |  6 líbí se

Petr Semecký

Stresem prorostlý workoholik, který jednou rukou analyzuje festivalový art, druhou chystá preview nejžhavějšího blockbusteru a nohama sepisuje seznamy filmů a seriálů, které musí ve volném čase konečně „bingvočnout“. Milovník dobrého jídla, půlmaratonec, technologický nadšenec a sběratel všeho možného.


Další články jako 10 šíleně zábavných animáků, pokud vás nadchl LEGO příběh 2

Tipy na film  |  včera 17:00

10 drsných a smrtelných nehod, které dokazují, že při natáčení jde o život

Filmařina je krásná a dobrodružná profese, někdy ale může přinášet i smrtelná nebezpečí. Podívali jsme se na zoubek těm nejšílenějším a nejsmrtelnějším nehodám, které se na filmovém place za poslední roky staly. číst více

Tipy na film  |  včera 9:00

12 parádních novinek (nejen) na Netflixu, které musíte vidět o víkendu

Je před námi další pořádně nabušený víkend. Dočkají se fanoušci komiksů i jihokorejské kinematografie. A nechybí ani přípravka na jeden z nejočekávanějších seriálů Netflixu letošního podzimu. číst více

Tipy na film  |  před 3 dny

8 nejlepších thrillerů posledních 5 let, které by měl vidět každý

Thrillery zůstávají mezi nejpopulárnějšími žánry nejen na Netflixu a není se čemu divit. Lidé zkrátka chtějí pořádnou a hlavně pravidelnou dávku napětí. Nepřekvapí proto, že se najde v posledních letech hned několik výrazných zástupců jak mezi filmy, tak seriály. Pojďme se na ně podívat. číst více

Tipy na film  |  před 4 dny

Nejsledovanější seriály v Česku: Hra na oliheň válcuje všechno a všude

Netflix má za sebou nesmírně úspěšné poslední týdny, během nichž se mu podařilo vytvořit jeden olbřímí megahit. číst více

Tipy na film  |  před 8 dny

10 nejlepších novinek (nejen) na Netflixu, které musíte vidět o víkendu

Další víkend a další porce novinek ze streamovacích služeb. Máme tu holandský válečný film či norský akční film na Netflixu, nový hororový seriál na Amazonu, dokument od Apple TV+ a menší novinky na HBO GO. Nejočekávanějším titulem je potom premiéra třetí řady seriálu TY. číst více

Cache: TOPlist TOPlist TOPlist