FB pixel
Zdroj:

Sunshine

Myslíte, že ve vesmíru je jen chlad a tma? Na vesmírné lodi, která míří znovu zažehout slunce, jinak lidstvo nepřežije, si myslí něco jiného. Nebýt výkonného štítu, žár by všechny seškvařil. Někteří členové posádky ale po tom tajně touží…

Šílený Max

Budoucnost je často vyprahlá a civilizace se často rozpadá na prach. Na takovém místě přežijí jen ti nejsilnější a ti bojují o dvě věci. Překvapivě víc než o vodu tady jde o benzín. Písek je úplně všude a když už si myslíte, že ho nemůže být více, přijde písečná superbouře.

127 hodin

Vypravit se na nebezpečnou výpravu na kole do míst, kde slunce proměňuje písek ve sklo, možná zní jako dobrý nápad. Ale jen do té doby, než se vám ruka po pádu zaklíní mezi kameny a vy nevíte jak ven. Záchrana nikde, voda nikde a hodiny běží. Jediné, co máte, je malý kapesní nůž…

Lawrence z Arábie

Když děláte revoluci v místech, kde lidé žijí jen na okrajích řek a moří, protože všude jinde je jen nekonečná poušť, musíte počítat s tím, že si vedra, sucha a žízne užijete dosytosti. Ale když se vám to povede, budou vás všichni oslavovat. A točit o vás filmy.

V žáru noci

Jestli je něco horší než vedro na poušti, tak je to vedro v místech, kde je tak vysoká vlhkost vzduchu, že se koupete, i když vyrazíte ven. A jako by to horko na americkém jihu nestačilo, ještě se do toho připlete rasově motivovaná vražda.

Okno do dvora

Že vedro ve městech bývá často horší než někde v přírodě, může potvrdit i Alfred Hitchcock. Pro svůj napínavý thriller si vybral prostředí betonové džungle, kde si obyvatelé domu musí neustále větrat, čím tak více než obvykle ukáží, co skrývají doma. A někteří tam skrývají i vraha.

Volný pád

A ještě jednou horká betonová džungle a ještě jednou násilné řádění. Tentokrát ale budeme mít více pochopení. Stát celé dopoledne v zácpě v šíleném vedru, z toho by se zbláznil každý. A navíc když vám v McDonalds už nechtějí dát sníďanové menu, to se nelze divit, že vám prasknou nervy.

Pláž

Myslíte si, že řešením na horko je uniknout z měst či chat a odjet někam k moři, do míst, které ještě neobjevili turisté? No Leonardo Di Caprio si to myslel taky, ale to nesměl zabrousit na ostrůvek v jihovýchodní Asii, který sice vypadá na první pohled jako ráj, ale partička dobrodruhů není nic jiného než šílený kult.

Tobruk

Když je vedro jako na Sahaře, často nemá chuť se ani hýbat. A to si představte, že v Severní Africe se krutě bojovalo a vojáci v plné polní museli překonávat nejen šílená horka, ale samozřejmě i nepřátele. Jak to vypadalo během bojů u severoafrického Tobruku, ukazuje i tento český válečný film.

Omámení a zmatení

Že příšerné horko nemusí být jen důvodem k zoufání, nám ukáže tahle partička mladíků z amerického jihu. Letní prázdniny, koupání, dívky oblečené v miniaturiních plavkách a všude spousta pití. Prostě jak by zde řekl Matthew McConaughey ve své první filmové roli, je to všechno “allright, allright, allright”.

...a teď desítka na ochlazení

Osm hrozných

No zkuste si to představit. Široko daleko je kdesi na americkém severozápadu jen divoká zima a blíží se bouře. Závěje už jsou větší než váš kůň, takže nabídka zůstat ve vytopené chatrči s dalšími kovboji zní vlastně docela dobře. Teda dokud se ze všech nevyklubou nájemní pistolníci co si jdou pro svojí odměnu.

Cliffhanger

Zachraňovat rukojmí před teroristy v uzavřeném mrakodrapu je z hlediska počasí legrace. To samé platí o autobusu nebo ponorce. Ale zkuste si to dělat uprostřed zasněžených hor, kdy vás ti parchanti nechali jen v tričku a na záchranu vaší lásky máte jen pár hodin a dva cepíny. Nic co by Sylvestr Stallone nezvládl.

Stalingrad

Válka je hrozná, ať už je horko nebo zima. Ale je pravda, že nejkrvavější a nejzásadnější bitva druhé světové války se odehrála uprostřed příšerné ruské zimy a právě podnebí mělo na svědomí, že dosud v pohodě vítězíci Němci narazili na ruskou stopku.

Ledová archa

Když se celá země ocitne v ledových kleští, musíte děkovat za to, že jste se dostali do posledního vlaku, kde je teplo a občas i něco k snědku. Jen musíte mít štěstí a být mezi tou bohatší půlkou, protože ta chudší už má svého útlaku dost. Ať už to bude revoluce nebo ne, nikdy nevystrkujte hlavu nebo ruce ven.

Den poté

Roland Emmerich si podobně jako Václav Klaus myslí, že globální oteplování je mýtus a proto nám servíruje budoucnost, ve kterém lidstvo zasáhnout šílené sněhové bouřky, ve kterých lidé mrznou jen co vystrčí ven nos. Jestli si myslíte, že to vedro je k nesnesení, pak jste nikdy neviděli, co s vámi může udělat takové “oko” sněhové megabouřky.

The Terror

Když hodláte objevit pro historii severní průliv nad Amerikou, nezapomeňte na několik věci. a) počasí bude vždycky proti vám b) nešetřete na konzervách s jídlem c) nenaštvěte si místní Eskymáky. Pokud to neuděláte, vaše objevitelská výprava se změní v nekonečný teror, kdy zima je ještě to menší zlo.

Ledové království

Nedá se nic dělat, budete to muset s dětmi vytrpět i po stopadesáté. Nikde jinde totiž nenajdete tolik ledu, sněhu a roztomilých zvířátek. Jinak ne moc veselá dánská pohádka je v Disneyho podání samozřejmě pohodovou rodinou taškařicí a věřte mi, že raději postopadesáté první “Najednou, najednou!” než jít s nimi na rozpálené pískoviště.

Wind River

Kovbojové a indiáni si spolu nehrají jen v kulisách …, ale také v prostředí, kde se mísí zájmy ropných těžařů, zbytků indiánské komunity a těch ostatních bílých, co zatím z tohodle zamrzlého města nezdrhli. A když je uprostřed bílých plání nalezena mrtvá dívka, buďte si jisti, že tady začne brzy být pořádné horko.

Snowboarďáci

Se sněhem může být i legrace. Obzvláště když je vám ...náct, dostali jste první snowboard a máte šanci vypadnout od rodičů někam hodně daleko. A navíc ty holky z vedlejší chaty taky vypadají sympaticky. Jo, kdysi nás to pěkně rozsekalo, Jirka Mádl byl ještě mladej, Vojta Kotej ještě víc a Pavla Tomicová “úúúúplně nejvíc”

Věc

Když odjete na Jižní pól zkoumat led, můžete si být jistí, že si extrému užijete dost. Ale rozhodně ne tolik, jako když se k vám zatoulá pes z cizí základny a začnou se dít hodně zvláštní ...věci. Vyběhnout ven do šedesátistupňového mrazi nakonec nebudou tak nejhorší varianta.

10 filmů, kde je větší horko než dnes (a 10, kde je větší zima)  |  Tipy na film  |   |  33 líbí se  |  1 komentář

Tomáš Vyskočil

Svůj první filmový web spustil už v roce 1999. Od té doby si uvědomil, že nebude dělat nic jiného než psát o filmech na internet. A tak založil a spustil FilmPub, první velký filmový magazín. O pár let později přešel na seriály a pro pár fanoušků spustil Lost.cz. Protože těch fandů bylo najednou dost, rozhodl se spustit i další weby a tak vznikla Edna.cz. Mezitím pracoval a psal třeba pro Premiere, DiViDi a další filmové časopisy. Když mu kamarádi před pár lety říkali, že stahují pirátské filmy, protože u nás není nabídka, tak si jeden víkend sedl, naprogramoval skript, který stáhl všechny dostupné nabídky u nás a tak vzniklo Filmtoro. Filmy a seriály už neopustí, protože filmy a seriály nikdy neopustily jeho.


Další články jako 10 filmů, kde je větší horko než dnes (a 10, kde je větší zima)

Tipy na film  |  před 1 hodinami

9 nejlepších filmů a seriálů, které se objeví do konce června na Netflixu

Žhavé léto je v plném proudu a Netflix se musí zatraceně snažit, aby nás udržel v obývacích pokojích. Proto začíná tasit nejen pořádnou porci vlastních, ale i zakoupených novinek. Pojďme je omrknout. číst více

Tipy na film  |  před 2 dny

10 nejlepších novinek (nejen) na Netflixu, které musíte vidět o víkendu

Slunce žhne venku na maximum. Pokud už máte dost chytání bronzu a chce trochu vnitřní zábavy, aktuální nabídka Netflixu a spol. by vás měla rozhodně uspokojit. číst více

Tipy na film  |  před 3 dny

5 esenciálních zombie filmů, které by měl vidět každý

Chcete si doplnit vzdělání v oblasti zombie žánru, ale nemáte čas nakoukávat úplně všechno? Zkuste těchto 5 filmů, které mnohdy nastartovaly celé série, přinesly slávu svým tvůrcům a vůbec dobře ukazují různé způsoby, jak s nemrtvými pracovat. číst více

Tipy na film  |  před 5 dny

9 parádních filmů, které jsou nově (nebo znovu) dostupné na Netflixu

Jak je u Netflixu častý jev, bez bližšího známení do jeho útrob přibyly filmy s novou či obnovenou licencí. Dočkali jsme se tak například Final Cutu původního Blade Runnera nebo Gran Torina. číst více

Tipy na film  |  před 6 dny

10 nejsledovanějších filmů na Netflixu současnosti

Armáda mrtvých sice koncem minulého měsíce rychle převzala otěže nejsledovanějšího filmu Netflixu, ve finálním součtu posledních týdnů ji ale trumfly jiné projekty. číst více

Cache: 1 TOPlist TOPlist TOPlist