FB pixel

Oslněni světlem

Kdy naposledy jste si pustili polský seriál? Pokud nemáte nervy z ocele na polského Zaklínače, tak věřím, že poslední zkušenosti s polskou tvorbou většiny z nás tvoří Čtyři z tanku a pes nebo Bolek a Lolek. Naštěstí je tu Oslnění světlem - ideální start jak naskočit do sousedovic rybníčku. Seriál nám nabízí náhled do polského podsvětí, kde je drsný hrdina jménem Kuba (prostě Polsko) proslulým dealerem kokainu, který zásobuje celou Varšavu, ale jak to tak bývá, jeho život se změní, když z vězení vyjde Dario - dealer ze staré školy.

Nepohádky

Pohádky jsou něco, co nás jako diváky jen tak nepustí. Ať chceme nebo ne, klasické příběhy se budou vždycky v určité formě objevovat. Americký seriál Nepohádky se rozhodl vzít známé příběhy jako Tři prasátka, Jeníček a Mařenka a Červená Karkulka a udělat z nich moderní, kriminální drama. Ač je to první signální, tak je zajímavé, že seriál není antalogií, ale vypráví jednotný příběh, kde se linie, které vzdáleně připomínají pohádky propojují.

Skandál po anglicku

Hugh Grant od dob Lásky nebeské trochu seschl. Z hlavních rolí nervózních mladíků v romantických komediích, se přesunul na vedlejší role. Ale není všem dnům konec! V roce 2018 je televize zemí zaslíbenou, co se týče comebacků (nemluvě o pravidelné výplatě). V tomhle příběhu podle skutečné události, hraje Hugh Grant britského předsedu liberální strany, který se snaží ututlat tajemství. Správně vás napadá, že tím se neliší od ostatních politiků, ovšem oproti těm ostatním se nebojí sáhnout po razantním řešení jeho problémů a svého prostořekého bývalého milence by rád utišil natrvalo. Soudní proces s Jeremym Thorpem (Grant) je reálný příběh, který navždy otřásl britskou politikou.

Sally4Ever

O tomhle seriálu jste si u nás mohli přečíst tady, takže jen shrneme to podstatné. Dívka se po žádosti o ruku pokusí o razantní změnu života, najde si milenku, která jí následně změní život. Nemluvě o tom, že HBO muselo kvůli explicitním sexuálním scénám v tomhle seriálu změnit svá vnitřní pravidla. Ať jsou tyhle slova chytrý marketing nebo ne, k tomuhle seriálu nás ta zvědavost prostě táhne!

Odkaz

Nestyďte se a přiznejte, že vám chybí Upíří deníky! Nechybí? A co když vám řeknu, že hlavní hrdinka seriálu Odkaz je napůl upír a napůl vlkodlak? Stále nic? Dobře, ale pokud byste potřebovali výplachový seriál pro své žehlení a nebo jste fanoušci soup oper, kde jsou krásní lidé krásní a řeší lásku a zradu, tak vás můžeme odkázat na Odkaz. Příběh ze světa Upířích deníků a The Originals, kde krásní lidí chodí do školy. Vy ostatní můžete beze strachu pokračovat k dalšímu bodu!

Hackerville

Dáme si zase zase trochu sousedské exotiky! Tentokrát se jedná o koprodukci Německa a Rumunska. Hackerville vypráví o vyšetřovatelce kyberzločinů (už je to tak, za všechny vtipy, které jste na internetu ukradli budete zaslouženě sedět!) Lise Metzové, která vyráží do Rumunska dopadnout Hackery, kteří napadli německou banku. Seriál není jen policejní drama. Je taky o střetu kultur, konfrontaci s minulostí a nebezpečí, které skrývají děti na internetu. Podle tohohle seriálu jsou snad i nebezpečnější, než vaše babička, která chladnokrevně sdílí horoskopy.

K smíchu

Seriál, který na HBO už nějaký ten měsíc je, ale rozhodně byste ho neměli minout! Jim Carrey hraje parafrázi na Pana Rodgerse (takový americký strýček Jedlička, který měl ale narozdíl od našeho totalitního zjevu morální kompas a děti si ho vážily). Hlavní hrdina se potýká se smrtí dítěte, nefunkčním manželstvím a krizí identity a je postavený před otázku jestli může vůbec dětem dávat radost, když sám není šťastný. Ale není to vše jen filozofie a deprese. Seriál taky obsahuje bizarní humor a nebo třeba sexuální scény s maňásky.

Kempování

Seriál z pera Leny Dunham (Girls) vypráví o vztahu Kathryn a Walta (Jennifer Garner a David Tennant), kteří se vydají kempovat, aby oslavili Waltovy narozeniny. Společně s nimi se vydávají i jejich přátelé. Ovšem, když jste sami se svými partnery daleko od civilizace, je velice pravděpodobné, že budete mít brzy své drahé polovičky po krk. Stejně tak postavy v Kempování jsou podrobeny zkoušce, kterou skrývá stálý kontakt s ostatními lidmi. Brrr, ještě že my na internetu nemusíme chodit ven.

Geniálni přítelkyně

V téhle italské minisérii sledujeme retrospektivou přátelství dvou žen, které spolu strávili víc jak šedesát let. Poté, co jedna z nich zmizí, začne ta druhá psát paměti, které dlouholeté přátelství zaznamenávají. Za zmínku stojí, že oproti většině ostatních seriálů na tomhle seznamu se nejedná o seriál převzatý z jiné televize, ale o originální tvorbu italského HBO.

Útěk z vězení v Dannemoře

Další seriál, který je inspirovaný skutečným policejním případem. Režíruje Ben Stiller Ben Stiller, který se z komediálního herce vyvinul ve slušného režiséra a jehož Walter Mitty a jeho tajný život okolo sebe vybudoval menší kult. Příběhu Útěku vypráví o dvou vězních, z nichž jeden z nich je Paul Dano (hlavní hrdina Švýcaráku) a druhý Benicio del Toro (který si šel jen koupit rohlíky a omylem vyhrál konkurz na usvědčeného vraha, což je věc, která se mu stává poměrně pravidelně). Ti společně utečou za pomoci Patricie Arquette, která s oběma (!) naváže sexuální poměr. Seriál má mít osm dílů.

10 nejzajímavějších podzimních novinek na HBO  |  Tipy na film  |   |  19 líbí se  |  1 komentář

Honza Potměšil

Milovník původní Twilight Zone, Buffy a Adult Swim, který věří, že kvalitní řemeslničina má stejnou váhu jako umění. Věří také, že televize toho dokáže (minimálně) tolik, co film. A také, že internet jakožto vypravěč příběhů má před sebou velkou budoucnost. Autor dokáže také z fleku zazpívat (proti vůli ostatních) jakoukoliv muzikálovou záležitost, kterou napsal Joss Whedon nebo vygooglit divný obrázek s Danny De Vitem.


Další články jako 10 nejzajímavějších podzimních novinek na HBO

Tipy na film  |  dnes 9:00

7 zajímavých novinek, které jsou ode dneška dostupné na Netflixu

Netflix v polovině měsíce přidává do nabídky hned několik zajímavých filmů a seriálů. Velkou zábavu zaručují především sci-fi novinka Láska a příšery, anebo poslední tarantinovka Tenkrát v Hollywoodu. číst více

Tipy na film  |  včera 18:40  |  391

Krev, mozky a zombie tygr. Netflix láká skvělou ukázkou na Armádu mrtvých

Zack Snyder se po laškování se superhrdiny z Ligy spravedlnosti vydává zpět ke kořenům kariéry a natočil pro Netflix nařvanou akční zombie šlehu, která má konečně plnohodnotný trailer! číst více

Tipy na film  |  včera 13:00  |  7

Nové sci-fi tvůrce Avengers, nebo Fargo? Novinky HBO, které musíte vidět

HBO myslí svůj boj o diváka naprosto vážně a předkládá tituly, ze kterých si určitě každý vybere to svoje. Vrhnete se raději na 4. řadu mysteriózního dramatu Fargo, viktoriánské sci-fi režiséra Avengers nebo temnou krimi s Kate Winslet? číst více

Tipy na film  |  před 2 dny  |  8

10 nejlepších letošních filmů, které se zatím objevily na Netflixu

U Netflixu obecně platí, že je mnohem silnější v segmentu dokumentů a seriálu než klasických narativních filmů. To ale neznamená, že se během prvních 3 měsíců letošního roku nepovedlo Netflixu uvést hned několik zajímavých filmových novinek. Tyhle patří mezi naše nejoblíbenější. číst více

Tipy na film  |  před 3 dny  |  10

13 filmových a seriálových novinek na Netflixu s českým dabingem

Netflix v posledních dnech opět přidával nové pořady s českým dabingem. Najdete mezi nimi jak původní pořady streamovací služby, tak licencované filmy a seriály. Cílí se převážně na rodiny s dětmi. číst více

TOPlist TOPlist TOPlist