FB pixel
Zdroj:
Oslněni světlem Zdroj: TMDB

Oslněni světlem

Kdy naposledy jste si pustili polský seriál? Pokud nemáte nervy z ocele na polského Zaklínače, tak věřím, že poslední zkušenosti s polskou tvorbou většiny z nás tvoří Čtyři z tanku a pes nebo Bolek a Lolek. Naštěstí je tu Oslnění světlem - ideální start jak naskočit do sousedovic rybníčku. Seriál nám nabízí náhled do polského podsvětí, kde je drsný hrdina jménem Kuba (prostě Polsko) proslulým dealerem kokainu, který zásobuje celou Varšavu, ale jak to tak bývá, jeho život se změní, když z vězení vyjde Dario - dealer ze staré školy.

Online na HBO (titulky) (dabing) od 27. 10. 2018

Nepohádky Zdroj: TMDB

Nepohádky

Pohádky jsou něco, co nás jako diváky jen tak nepustí. Ať chceme nebo ne, klasické příběhy se budou vždycky v určité formě objevovat. Americký seriál Nepohádky se rozhodl vzít známé příběhy jako Tři prasátka, Jeníček a Mařenka a Červená Karkulka a udělat z nich moderní, kriminální drama. Ač je to první signální, tak je zajímavé, že seriál není antalogií, ale vypráví jednotný příběh, kde se linie, které vzdáleně připomínají pohádky propojují.

Online na HBO (titulky) (dabing) od 3. 5. 2021 , nové díly od 5. 12. 2019

Skandál po anglicku Zdroj: TMDB

Skandál po anglicku

Hugh Grant od dob Lásky nebeské trochu seschl. Z hlavních rolí nervózních mladíků v romantických komediích, se přesunul na vedlejší role. Ale není všem dnům konec! V roce 2018 je televize zemí zaslíbenou, co se týče comebacků (nemluvě o pravidelné výplatě). V tomhle příběhu podle skutečné události, hraje Hugh Grant britského předsedu liberální strany, který se snaží ututlat tajemství. Správně vás napadá, že tím se neliší od ostatních politiků, ovšem oproti těm ostatním se nebojí sáhnout po razantním řešení jeho problémů a svého prostořekého bývalého milence by rád utišil natrvalo. Soudní proces s Jeremym Thorpem (Grant) je reálný příběh, který navždy otřásl britskou politikou.

Online na HBO (titulky) (dabing) od 2. 11. 2018

Sally4Ever Zdroj: TMDB

Sally4Ever

O tomhle seriálu jste si u nás mohli přečíst tady, takže jen shrneme to podstatné. Dívka se po žádosti o ruku pokusí o razantní změnu života, najde si milenku, která jí následně změní život. Nemluvě o tom, že HBO muselo kvůli explicitním sexuálním scénám v tomhle seriálu změnit svá vnitřní pravidla. Ať jsou tyhle slova chytrý marketing nebo ne, k tomuhle seriálu nás ta zvědavost prostě táhne!

Online na HBO (titulky) (dabing) od 12. 11. 2018

Odkaz Zdroj: TMDB

Odkaz

Nestyďte se a přiznejte, že vám chybí Upíří deníky! Nechybí? A co když vám řeknu, že hlavní hrdinka seriálu Odkaz je napůl upír a napůl vlkodlak? Stále nic? Dobře, ale pokud byste potřebovali výplachový seriál pro své žehlení a nebo jste fanoušci soup oper, kde jsou krásní lidé krásní a řeší lásku a zradu, tak vás můžeme odkázat na Odkaz. Příběh ze světa Upířích deníků a The Originals, kde krásní lidí chodí do školy. Vy ostatní můžete beze strachu pokračovat k dalšímu bodu!

Online na HBO (titulky) od 27. 10. 2018 , nové díly od 14. 10. 2021

Hackerville Zdroj: TMDB

Hackerville

Dáme si zase zase trochu sousedské exotiky! Tentokrát se jedná o koprodukci Německa a Rumunska. Hackerville vypráví o vyšetřovatelce kyberzločinů (už je to tak, za všechny vtipy, které jste na internetu ukradli budete zaslouženě sedět!) Lise Metzové, která vyráží do Rumunska dopadnout Hackery, kteří napadli německou banku. Seriál není jen policejní drama. Je taky o střetu kultur, konfrontaci s minulostí a nebezpečí, které skrývají děti na internetu. Podle tohohle seriálu jsou snad i nebezpečnější, než vaše babička, která chladnokrevně sdílí horoskopy.

Online na HBO (titulky) (dabing) od 30. 11. 2018 , nové díly od 6. 11. 2018

K smíchu Zdroj: TMDB

K smíchu

Seriál, který na HBO už nějaký ten měsíc je, ale rozhodně byste ho neměli minout! Jim Carrey hraje parafrázi na Pana Rodgerse (takový americký strýček Jedlička, který měl ale narozdíl od našeho totalitního zjevu morální kompas a děti si ho vážily). Hlavní hrdina se potýká se smrtí dítěte, nefunkčním manželstvím a krizí identity a je postavený před otázku jestli může vůbec dětem dávat radost, když sám není šťastný. Ale není to vše jen filozofie a deprese. Seriál taky obsahuje bizarní humor a nebo třeba sexuální scény s maňásky.

Online na HBO (titulky) (dabing) od 1. 5. 2021 , nové díly od 10. 2. 2020

Kempování Zdroj: TMDB

Kempování

Seriál z pera Leny Dunham (Girls) vypráví o vztahu Kathryn a Walta (Jennifer Garner a David Tennant), kteří se vydají kempovat, aby oslavili Waltovy narozeniny. Společně s nimi se vydávají i jejich přátelé. Ovšem, když jste sami se svými partnery daleko od civilizace, je velice pravděpodobné, že budete mít brzy své drahé polovičky po krk. Stejně tak postavy v Kempování jsou podrobeny zkoušce, kterou skrývá stálý kontakt s ostatními lidmi. Brrr, ještě že my na internetu nemusíme chodit ven.

Online na HBO (titulky) (dabing) od 27. 10. 2018

Geniálni přítelkyně Zdroj: TMDB

Geniálni přítelkyně

V téhle italské minisérii sledujeme retrospektivou přátelství dvou žen, které spolu strávili víc jak šedesát let. Poté, co jedna z nich zmizí, začne ta druhá psát paměti, které dlouholeté přátelství zaznamenávají. Za zmínku stojí, že oproti většině ostatních seriálů na tomhle seznamu se nejedná o seriál převzatý z jiné televize, ale o originální tvorbu italského HBO.

Online na HBO (titulky), iVysílání (dabing) od 19. 11. 2018

Útěk z vězení v Dannemoře Zdroj: TMDB

Útěk z vězení v Dannemoře

Další seriál, který je inspirovaný skutečným policejním případem. Režíruje Ben Stiller Ben Stiller, který se z komediálního herce vyvinul ve slušného režiséra a jehož Walter Mitty a jeho tajný život okolo sebe vybudoval menší kult. Příběhu Útěku vypráví o dvou vězních, z nichž jeden z nich je Paul Dano (hlavní hrdina Švýcaráku) a druhý Benicio del Toro (který si šel jen koupit rohlíky a omylem vyhrál konkurz na usvědčeného vraha, což je věc, která se mu stává poměrně pravidelně). Ti společně utečou za pomoci Patricie Arquette, která s oběma (!) naváže sexuální poměr. Seriál má mít osm dílů.

Není nikde online

10 nejzajímavějších podzimních novinek na HBO  |  Tipy na film  |   |  19 líbí se  |  1 komentář

Honza Potměšil

Milovník původní Twilight Zone, Buffy a Adult Swim, který věří, že kvalitní řemeslničina má stejnou váhu jako umění. Věří také, že televize toho dokáže (minimálně) tolik, co film. A také, že internet jakožto vypravěč příběhů má před sebou velkou budoucnost. Autor dokáže také z fleku zazpívat (proti vůli ostatních) jakoukoliv muzikálovou záležitost, kterou napsal Joss Whedon nebo vygooglit divný obrázek s Danny De Vitem.


Další články jako 10 nejzajímavějších podzimních novinek na HBO

Tipy na film  |  včera 11:00  |  80

10 nejlepších novinek (nejen) na Netflixu, které musíte vidět o víkendu

S prvním adventním víkendem tasí Netflix i HBO svá vánoční želízka. Dočkají se ale i fanoušci kriminálek, nebo hororů. Časově omezeně je pak ke zhlédnutí i vydařené sportovní drama. číst více

Tipy na film  |  před 2 dny  |  8

15 zahraničních a 4 české filmy, které zmizí z Netflixu na konci listopadu

Měsíc listopad se chýlí ke konci, což znamená větší odliv především zahraničních filmů z Netflixu, který bude svou nabídku jako každý měsíc výrazněji obměňovat. Streamovací službu ale opustí i pár českých snímků. číst více

Tipy na film  |  před 7 dny  |  2

Rychlé hlášení: 6 skvělých filmů zítra zmizí z Netflixu

Neuběhlo ani pár dní a z Netflixu se chystá odejít dalších několik výtečných filmů. A téhle šestice bude opravdu škoda. číst více

Tipy na film  |  před 8 dny  |  28

10 nejlepších novinek (nejen) na Netflixu, které musíte vidět o víkendu

Ještě než se za měsíc dočká premiéry druhá řada Zaklínače, zkouší své štěstí Amazon s fantasy ságou Kolo času. Netflix i HBO ale kontrují rovněž velkými tituly. číst více

Tipy na film  |  před 9 dny  |  476

30 nejnovějších filmů na Netflixu s českým dabingem

Netflix nadále rozšiřuje svou nabídku filmových titulů v naší mateřštině. A to nejen u svých původních snímků, ale i u licencí od hollywoodských studií. číst více

Cache: TOPlist TOPlist TOPlist