FB pixel
Zdroj:

Nechcete čekat na Disney+ další rok? Pojďme to společně změnit!

Pán prstenů a Hobit
Zdroj: TMDB

Pán prstenů a Hobit

Když mluvíme o fantasy dost dobře nemůžeme tyto dvě filmové trilogie na motivy knih J. R. R.Tolkiena vynechat. Ale o fenoménu posledních dvaceti let toho bylo napsáno už tolik, že bychom další popisem dále jen plácali paměť v prohlížeči. Doplníme jen, že pro nejmenší fanoušky Harryho Pottera bude filmový Pán prstenů přeci jen ještě příliš dlouhý a náročný. Lépe by jim seděl Hobit, ale ten se od původně ryze dětské knížky přiblížil v trilogii Petera Jacksona mnohem víc tónu a stylu Pána prstenů, takže si ho užijí také až starší děti.

Online na Google Play (titulky), HBO (titulky) (dabing), iTunes (titulky), Netflix, O2TV (dabing), Rakuten (titulky) (dabing) od 22. 2. 2021

Percy Jackson
Zdroj: TMDB

Percy Jackson

Na knižní úspěch Harryho Pottera se snažilo navázat hodně novodobých autorů. Zatímco Eragon (jeho filmová adaptace skončila už po prvním díle) jel spíše ve stylu Pána prstenů, Percy Jackson je naopak Harry Potter jako vyšitý. Mladý chlapec Percy se brzy stane hlavním hrdinou velkého nadpozemského boje, jen angloamerickou magii zde vystřídaly řecké báje a pověsti. Ze série, za kterou stojí Rick Riordan, nakonec vznikly jen dva filmy, ale minimálně ten první si užijete podobně jako knížku. Určitě je to lepší napodobenina, než to, co zkusil Nicolas Cage a Jerry Bruckheimer v Čarodějově učni.

Online na Google Play, iTunes (titulky) (dabing), Rakuten od 30. 12. 2015

Labyrint
Zdroj: TMDB

Labyrint

V dobách, kdy počítačové efekty znalo jen pár fajmšmerků v ILM, jste v případě vytvoření magických bytostí museli vzít zavděk plyšovými modely. A v Hollywoodu nebyl nikdo lepší než Jim Henson, který vytvořil například dětskou sérii Mupeti a nebo také Yodu v původních Star Wars. V osmdesátých letech potom svůj um vtiskl hned do dvou důležitých fantasy filmů. Zatímco komplet loutkový Temný krystal je hrdinská fantasy kalibru Pána prstenů (příští rok plánuje Netflix pokračování Temného krystalu), Labyrint už je mnohem více pohádkovější a dětem přístupnější. Mladá dívka (tehdejší idol Jennifer Connelly) v něm musí projít obrovským labyrintem, aby zachránila svého bratra ze spáru zlého skřetího krále (David Bowie).

Online na Google Play (titulky) (dabing) od 27. 12. 2015

Kronika rodů Spiderwicků
Zdroj: TMDB

Kronika rodů Spiderwicků

Knižní série od autorů Tonyho DiTerlizzi a Holly Black sice vyšla až začátkem toho tisíciletí, ale vykrádačkou Harryho Pottera není. Naopak v něm nabízí poutavé rodinné dobrodružství rodiny Spiderwicků, která objeví svět víl, trolů a dalších magických bytostí. Ze série vznikla hodně zhuštěná a místy zcela odlišná filmová adaptace, která se sice nedočkala tak ohromujícího úspěchu, ale má fajn atmosféru a skvěle v ní hraje talentovaný Freddie Highmore.

Online na iTunes (titulky) (dabing) od 19. 12. 2016

Most do země Terabithia
Zdroj: TMDB

Most do země Terabithia

A opět další knižní adaptace, tentokrát stejnojmenné knížky od Katherine Paterson, která vyšla už v roce 1997. V ní vypráví příběh dvou dětí, které utíkají před šikanou do vysněné říše jménem Terabithia. Příjemný rodinný film sedne všem divákům a vaše malé děti z něj budou více nadšené než z nejnovější filmové adaptace klasiky jménem Malý princ. Tam se sice také utíká do vysněných míst, ale animák z roku 2015 si vychutnají hlavně ti, kdo znají Malého prince z dětství a nyní už na něj dokážou koukat dospělějšími pohledem.

Online na Prima Videopůjčovna (dabing), Voyo (titulky) (dabing) od 20. 3. 2021

Hook
Zdroj: TMDB

Hook

Jeden z nejméně úspěšných filmů Stevena Spielberga vychází z klasické pohádkové knížky o Peteru Panovi, jen s tím, rozdílem, že popisuje příhody už dospělého Petera (skvělý Robin Williams), který se musí rozpomenout na své dávné magické dětství. Jako vždy poutavou spielbergovskou atmosféru oceníte především ve srovnání s filmem z roku 2003 a nebo s nedávnou hranou adaptací slavné knihy J. M. Barrieho. Panovi nepomohl ani sám Hugh Jackman, který si zahrál kapitána Hooka a nejde z něj rozhodně tolik strachu jako z Hooka, kterého ve Spielbergově filmu hrál Dustin Hoffman.

Online na Google Play (titulky) od 24. 12. 2015

Jak vycvičit draka
Zdroj: TMDB

Jak vycvičit draka

Jeden z nejvydařenějších animáků posledních let má v sobě vše, co by mělo nadchnout fandy Harry Pottera: podceňovaného hrdinu, který objeví klíč k nové říši, spoustu napínavých i dojemných momentů, a to vše zabalené do magických sekvencí. I když se zde nekouzlí, ale “jen” létá na dracích, je to stejné napínavé jako jakákoliv jiná podobná scéna v Harry Potterovi. Dva povedené snímky uzavře příští rok velmi očekávaný třetí díl.

Online na Google Play, iTunes, Netflix (titulky), O2TV (dabing), Rakuten od 7. 8. 2019

Faunův labyrint
Zdroj: TMDB

Faunův labyrint

Režisér Guillermo del Toro je nejnadanějším fantasy režisérem současnosti a můžeme jen spekulovat, jak by dopadla jeho verze Hobita, kterou měl původně pod dohledem Petera Jacksona režírovat. Protože nikdo nedokáže otevřít kouzelný svět plný víl, démonů a dalších magických bytostí právě tak jako on. Poprvé to ve velkém rozjel ve Faunově labyrintu, a i když se zde dobrodružství ve fantasy podzemním světe mísí se skutečnými válečnými hrůzami, je to zážitek i pro menší diváky. Del Toro si popustil fantazii solidně i ve druhém Hellboyovi a loni to dotáhl s fantasy romancí Tvář vody až na Oscara. Za tři roky čekejte jeho hranou verzi Pinocchia.

Online na Edison, iTunes od 1. 9. 2021

Karlík a továrna na čokoládu
Zdroj: TMDB

Karlík a továrna na čokoládu

S talentem Del Tora může soupeřit pouze Tim Burton, který se v žánru fantasy pohybuje skoro pořád, ale ne vždy s tím nejlepším výsledkem. Do té lepší části kariéry můžeme v klidu pustit jeho filmovou adaptaci stejnojmenné knížky Roalda Dahla. V ní se malý Karlík (opět Freddie Higmore) vydá do továrny na čokoládu, kterou vlastní tajemný Willy Wonka, aniž by čekal, kolik dobrodružství za stěnami zdánlivě obyčejné budovy zažije. Film si pro sebe krade Johnny Depp a zástup zpívajících Umpa Lumpů, ale je to ve výsledku lepší zážitek než třeba Alenka v říši divů.

Online na iTunes (titulky), Netflix, O2TV (titulky) (dabing) od 25. 12. 2017

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti
Zdroj: TMDB

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

A Tim Burton ještě jednou, tentokrát ve službách knihy Ransoma Riggse. V ní se mladý chlapec nachomýtne do sirotčince na odlehlém ostrově, kde pobývají sice na první pohled podivné, ale také velmi talentované a kouzla ovládající děti. A brzy se o ně spustí velký boj. Samotná kniha je plná hodně obskurních referencí a obrázků připomínající cirkus, ale film je velmi příjemné dobrodružství s mnoha nápaditými scénami.

Online na Google Play (titulky), iTunes (titulky) (dabing), O2TV (dabing), Rakuten od 1. 11. 2017

Řada nešťastných příhod
Zdroj: TMDB

Řada nešťastných příhod

A máme tu další fantasy adaptaci, tentokrát od stejnojmenné knižní série, za kterou stojí Lemony Snicket. V ní osiří trojice malých dětí a jejich proradný strýček Olaf se jich snaží zbavit a získat tak jejich nemalé dědictví po rodičích. Ve filmové adaptaci si Olafa, který miluje vynalézavé převleky a způsoby, jak se k dětem vnutit, zahrál Jim Carrey. V netflixovském seriálu, který se příští rok uzavře třetí řadou, si tuto roli pro sebe ukradl Neil Patrick Harris.

Online na HBO (titulky) (dabing), iTunes (titulky), Netflix (titulky), Rakuten (titulky) (dabing) od 13. 9. 2021

Letopisy Narnie
Zdroj: TMDB

Letopisy Narnie

Označit Letopisy Narnie za vykrádačku Pána prstenů byl bylo hodně nefér především k autorovi C. S. Lewisovi, který se s J. R. R. Tolkienem přátelil a svá nejlepší díla si během psaní bohatě konzultovali. Ale fakt je ten, že filmová adaptace Letopisů Narnie vznikla až po úspěchu filmového Pána prstenů a dosti okatě se z něj snažila těžit. Původní knížky jsou přitom velmi jednoduché, ale zároveň plné náboženských referencí. Ve filmu si dočkáte rozmáchlého dobrodružství čtveřice dětí, které objeví ve skříni na venkově dveře do bájné říše Narnie. Je to ale nakonec celkem fajn podívaná (rozhodně lepší než Zlatý kompas) a potěší i ryze české lokace, především ve druhém díle.

Online na Google Play, iTunes (dabing), O2TV (dabing) od 25. 4. 2018

Hvězdný prach
Zdroj: TMDB

Hvězdný prach

Málokdy najdete v hollywoodských filmech něco, co by připomínalo opravdové české pohádky - tedy klasická kouzla, čarodějnice, chudého mladíka, který ke štěstí přišel a zároveň pořádnou porci humou. Hvězdný prach vznikl pod stejnojmenného románu Neila Gaimana a uvidíte v něm budoucího Daredevila, jak to natře budoucímu Supemanovi, porazí bývalou Kočičí ženu a celé to bude vyprávět Gandalf. Ano, tak hvězdné obsazení tento fantasy film měl, a to jsme ještě nezmínili režiséra Matthew Vaughna, který tomu dodal báječné tempo a skvělý nadhled. Děti se nebudou nudit a dospělí se budou smát. Starší fajnšmekři podobně uctívají Princeznu Nevěstu.

Online na Google Play, iTunes, Rakuten (titulky) (dabing) od 14. 9. 2021

Nekonečný příběh
Zdroj: TMDB

Nekonečný příběh

Když ještě nebyl Harry Potter, měli jsme jinou fantasy legendu. A tou je nádherný pohádkový snímek, který vznikl v německo-americké koprodukci v roce 1984 a předlohou mu byla knížka Michaela Ende. V ní se malý chlapec Bastian ocitne při čtení knížky v samém jádru děje a pomáhá udatnému Atrejovi v jeho boji proti děsivé Nicotě. Film obsahoval na svojí dobu naprosto skvělé efekty, ale úžas není jediný pocit, který jsme při sledování prožívali. Kromě skvělých akčních scén i občasného humoru, je film místy opravdu strašidelný. A především dojemný. Kdo nebrečel jako malý během scény v bažině, ať hned opustí tento web a jde přemýšlet, jaký je bezcitný kus kamenu.

Online na iTunes, Prima Videopůjčovna (dabing), Voyo (titulky) (dabing) od 29. 7. 2019

Můžete se těšit: Artemis Fowl
Zdroj: TMDB

Můžete se těšit: Artemis Fowl

O přízeň dětských čtenářů na přelomu tisícíletí mohl s Harry Poterem soupeřit jen jeden knižní hrdina, a to byl mladý lupič Artemis Fowl. V celkem osmi knihách prožíval různá dobrodružství ve světě víl a dalších pohádkových postav, příští rok v srpnu se konečně dočkáme i jeho filmové adaptace, kterou pro Disneyho točí Kenneth Branagh.

Online na iTunes (titulky) (dabing), Rakuten (titulky) (dabing) od 9. 8. 2020

15 filmů pro fanoušky Harryho Pottera a Fantastických zvířat  |  Tipy na film  |   |  33 líbí se  |  1 komentář

Tomáš Vyskočil

Svůj první filmový web spustil už v roce 1999. Od té doby si uvědomil, že nebude dělat nic jiného než psát o filmech na internet. A tak založil a spustil FilmPub, první velký filmový magazín. O pár let později přešel na seriály a pro pár fanoušků spustil Lost.cz. Protože těch fandů bylo najednou dost, rozhodl se spustit i další weby a tak vznikla Edna.cz. Mezitím pracoval a psal třeba pro Premiere, DiViDi a další filmové časopisy. Když mu kamarádi před pár lety říkali, že stahují pirátské filmy, protože u nás není nabídka, tak si jeden víkend sedl, naprogramoval skript, který stáhl všechny dostupné nabídky u nás a tak vzniklo Filmtoro. Filmy a seriály už neopustí, protože filmy a seriály nikdy neopustily jeho.


Další články jako 15 filmů pro fanoušky Harryho Pottera a Fantastických zvířat

Tipy na film  |  před 4 hodinami

11 filmů od Netflixu, které musíte vidět do konce roku

S nastupujícím podzimem se blíží období, kdy Netflix hodlá uvádět ty nejlepší pecky ze svého letošního katalogu. Pojďme se na ně pořádně podívat, je totiž rozhodně o co stát a na co se těšit. číst více

Tipy na film  |  včera 7:00

11 kyberpunk filmů, které byste měli vidět před Matrixem 4

Těšíte se na nový Matrix a chcete kyberpunku víc? V tomto článku najdete 11 příkladů filmů, které kyberpunk představují, nebo z něj jen vychází, případně filmů, ze kterých právě kyberpunk vycházel. číst více

Tipy na film  |  před 4 dny

Netflix právě přidal 5 parádních filmů, které byste neměli přehlédnout

Streamovací gigant zařadil do své nabídky filmy, které by byla škoda minout. Najdete v nich vše od akce přes drama až výživný psycho-horor. číst více

Tipy na film  |  před 6 dny

11 nejlepších novinek (nejen) na Netflixu, které musíte vidět o víkendu

Polovina září je tady a s pořádným zápřahem školního roku se vrací i Sexuální výchova. Netflix ale chystá i sci-fi novinku, parádní dokument pro fandy sportu a poslední slovo neříká ani konkurence! číst více

Tipy na film  |  před 9 dny

7 filmů, které byste měli vidět po marvelovce Shang-Chi

Nová marvelovka Shang-chi nabízí příjemný fantasy eskapismus šmrncnutý východní kulturou a tradičním mustrem hrdinovy cesty. Pokud se vám nástup nového Avengera líbil, určitě byste si neměli nechat ujít tyto filmy, které s ním mají mnoho společného. číst více

Cache: TOPlist TOPlist TOPlist