FB pixel
Zdroj: TMDB

Nechcete čekat na Disney+ další rok? Pojďme to společně změnit!

Skvělé dobrodružství Billa a Teda / Neskutečná cesta Billa a Teda
Zdroj: TMDB

Skvělé dobrodružství Billa a Teda / Neskutečná cesta Billa a Teda

Dvojice ztřeštěných komedií o dvojici nepříliš zdatných středoškoláků s unikátním smyslem pro humor je jako stvořená pro večer s partou kamarádů a alkoholem. Dějová kostra v podstatě slouží jako věšák různě ujetých epizod, které plynou z cestování časem/putování posmrtným životem. Filmy následoval nejen animovaný seriál, ale dokonce se začíná natáčet pokračování, ve kterém Keanu podle prvních fotografií znovu přišel o svůj nyní signifikantní vous!

Není nikde online

Bod zlomu
Zdroj: TMDB

Bod zlomu

V akčním thrilleru Keanu v roli tajného policisty sekundoval Patrickovi Swayzemu, vášnivému surfaři a vůdci gangu bankovních lupičů. Reevesova postava se tu zmítá mezi strohými a nepříliš přátelskými policisty, a volnomyšlenkářskými, soudržnými zločinnými surfaři. Jeho nerozhodnost symbolizují polodlouhé vlasy, které zůstaly na půli cesty mezi krátkým sestřihem strážců zákona a dlouhým vlasem synů pláže. Víc než akčním thrillerem je tak Bod zlomu sociálním komentářem a dramatem o vlastní identitě a místě ve světě. V roce 2015 se film dočkal oficiálního remaku, což bylo dvojnásobné nošení dříví do lesa. Bod zlomu totiž už jeden neoficiální remake měl, jmenuje se Rychle a zběsile.

Online na Rakuten (titulky), Voyo (titulky) (dabing) od 30. 8. 2021

Drákula
Zdroj: TMDB

Drákula

Francis Ford Coppola měl dost zvláštní kariéru. Byť se díky režii Kmotra vyšvihl mezi nejuznávanější tvůrce diváckých filmů, zůstával duší artovým filmařem, když spousta jeho filmů měla umělecké ambice, přestože bývá oblíbena právě u fanoušků filmového mainstreamu. Nejinak je tomu u jeho adaptace Drákuly, kde porušuje hned několik hollywoodských konvencí. Nejenže nedodržuje jednotu času a místa, což rozmělňuje četnými flashbacky a účelovým prolínáním dvou událostí naráz, ale nedodržuje ani jednotu hlavní postavy. Samotný Drákula se střídavě zjevuje jako nešťastný mladý muž, jako poťouchlý stařec nebo jako obří netopýr, v závislosti na tom, jaké má zrovna rozpoložení. Aby umělecky zaměřený film prodal, obsadil do svého filmu tehdejší hvězdy, mimo jiné i Keanu Reevese v roli britského právníka Jonathana Harkera. Coppola po letech sám přiznal, že s jeho výkonem nebyl nikdy spokojený, ale prostě potřeboval hvězdu. A bohužel mu musíme dát za pravdu, protože Drákula opravdu není Reevesův nejlepší výkon. Fanoušci se dodnes smějí jeho falešnému anglickému přízvuku, který prostě…nezní. Nicméně jde o tak výjimečný film (Keanu si tu dokonce lajsne sex s trojicí Drákulových milenek), že si zaslouží zmínku v Reevesově kariéře.

Online na Google Play (titulky), iTunes, Netflix (titulky), Rakuten od 10. 3. 2018

Nebezpečná rychlost
Zdroj: TMDB

Nebezpečná rychlost

Smrtonosná past změnila tvář akčního filmu po formální i stylistické stránce. Vyrojilo se několik dalších následovníků, kteří situovali trochu neochotného, sarkastického hrdinu, jenž je ve špatný čas na špatném místě, do jednoho uzavřeného prostoru, kde je nutné v relativně krátkém čase přemoci hrozbu a zachránit den. Takovým následovníkem byla i Nebezpečná rychlost s jejími nešťastnými hrdiny Sandrou Bullock a Keanu Reevesem, jejichž úkolem bylo zachránit autobus, do kterého Dennis Hopper umístil bombu. Keanu dokázal, že bez problémů zvládne i tvrďáka ve stylu Bruce Willise, který zakládá vztahy na sexu a střílí rukojmí.

Online na Google Play (titulky) (dabing), iTunes (titulky) (dabing), Rakuten od 21. 12. 2016

Ďáblův advokát
Zdroj: TMDB

Ďáblův advokát

Reeves po Drákulovi opět v roli právníka, jenž se potýká s nadpřirozenem. Tentokrát jde o zaměstnání v prestižní firmě, jejímž šéfem je sám Satan (Al Pacino). Film v podstatě zobrazuje úspěchy v právnické kariéře - nebo jakékoli úspěchy - jako nejrychlejší cestu do pekla. Konec konců, nejhrdější americké město New York je ve filmu očividně celé ovládáno ďáblem. Reevesova postava je navíc na tak vysoké úrovni, že zachraňuje pedofily a vrahy před spravedlností, takže je jasné, kam míří.

Online na Google Play, Netflix, Rakuten (dabing) od 7. 7. 2018

Johnny Mnemonic
Zdroj: TMDB

Johnny Mnemonic

Než zaválel v jiném kyberpunkové sci-fi, zahrál si Reeves v akčním sci-fi béčku z pera Williama Gibsona, otce kyberpunku. Jako kurýr, jenž převáží informace pomocí implantátu ve své hlavě, musí Reeves přežít ve světě plném kyborgů, japonských gangsterů, virtuální reality, mluvících delfínů a Dolpha Lundgrena coby fanatického kněze, který je zároveň profesionální zabiják. Protože všechno je lepší, pokud tam Dolph Lundgren hraje fanatického kněze, který je zároveň profesionální zabiják. Byť Johnny Mnemonic není nijak zvlášť skvělý film, je to esenciální kyberpunk, jenž v podstatě obsahuje všechny znaky tohoto subžánru.

Není nikde online

Matrix

Matrix

Co říct k Matrixu, co ještě nebylo řečeno? Ambiciózní film bratrů Wachowských kombinoval jak znaky vysoké kultury, tak i to nejoblíbenější z popkultury, a na své si v něm mohli přijít teologové, vyznavači východních filosofií, fanoušci mangy, fanoušci akce, fanoušci různých druhů sci-fi… v podstatě byl Matrix takový univerzální fanouškovský splněný sen. Film navíc v poslední chvíli podle svých slov „zachránil“ Will Smith, když mu premisa filmu přišla natolik šílená, že upustil od role Nea a šel dělat Wild Wild West. A ať to řekl se sebevětší nadsázkou, dost možná měl i pravdu. Reevesovi se podařilo vytvořit vpravdě ikonickou roli spasitele, jehož úděl je rozhodně plnokrevně strastiplný.


Constantine
Zdroj: TMDB

Constantine

Komiks Hellblazer byl v podstatě základem pro komiksové okultní detektivy, a tak bylo jasné, že se látky co nejdříve chopí američtí filmaři. Trvalo sice dvacet let od jeho komiksového debutu, než se cynický mág John Constantine dostal na plátno, ale výsledek za to stojí. Navzdory tomu, že se z Constantina stal ve filmu brunet, protože ho hrál Keanu Reeves, navzdory tomu, že v komiksu docela široký okultismus se ve filmu smrskl do jednoduché křesťanské mytologie, i navzdory tomu, že z anglického čaroděje je nyní americký exorcista, jehož jméno už se nevyslovuje Konstentajn, ale Konstantýn. Film je především výbornou nadpřirozenou detektivkou o borci, který prostupuje zákoutími démonických hrůz bez mrknutí oka a se sebejistotou znalce, a jehož nerozhodí ani dočasná návštěva pekla, ani rozhovor se samotným Luciferem. Roli tvrďáckého okultního detektiva propůjčil Reeves jak znepokojivý vzhled tuberáka, tak fazónu tvrdého detektiva drsné školy, a z velké části je jeho zásluhou, že se na Constantina tak dobře dívá.

Online na Google Play, HBO (titulky) (dabing), iTunes, Netflix, O2TV (titulky) (dabing) od 1. 11. 2016

John Wick

John Wick

Stejně tak vtiskl charisma vysloužilému nájemnému vrahovi, jenž zabije sakra hodně lidí ve jménu zabitého psa. Série o Johnu Wickovi je významná hlavně svým přístupem k akci, užitím relativně čerstvě vynalezené bojové taktiky a prací s předními i zadními plány a nepřerušovaností záběru, díky čemuž je veškerá akce perfektně přehledná. Sám Reeves skvěle využívá svého strnulého výrazu, kdy jeho postava působí neprostupně a kombinuje polohy uzavřeného drsňáka a vnitřně zraněného muže.


Taky milujete Keanu Reevese? Těchto 10 filmů byste měli rozhodně vidět  |  Tipy na film  |   |  85 líbí se

Filip Šula


Další články jako Taky milujete Keanu Reevese? Těchto 10 filmů byste měli rozhodně vidět

Tipy na film  |  před 5 hodinami

Netflix v Česku: Zaklínač bez Cavilla nefunguje, Momoa a Diesel táhnou

Prázdniny jsou minulostí a nutno říct, že jejich druhá polovina s sebou přinesla několik překvapivých hitů, které se na Netflixu prodraly do elitní desítky sledovaných snímků. I když během srpna debutovaly očekávané Netflix Originals, první místo nečekaně připadlo animáku s Harrisonem Fordem. číst více

Tipy na film  |  dnes 0:00

10 filmů, kterými nejlépe uctít památku Jeana-Paula Belmonda

Ve věku osmdesáti osmi let nás dnes opustil osobitý francouzský herec Jean-Paul Belmondo, který dokázal skvěle zahrát v legendárních komediích, ale také v pořádně drsňáckých thrillerech a kriminálkách. Abychom si na něj zavzpomínali, vybrali jsme desítku jeho nejlepších snímků. číst více

Tipy na film  |  před 3 dny

Papírový dům a dalších 9 novinek, které musíte vidět o víkendu

S nástupem září začínají streamovací služby konečně sešlapávat plyn zajímavějších novinek. A nepřekvapí, že nejvíce do toho pálí Netflix, který přichází nejen se závěrečnou řadou Papírového domu! číst více

Tipy na film  |  před 5 dny

10 nejnovějších seriálů na Netflixu s českým dabingem

Netflix v posledních týdnech přidával českou lokalizaci k celé řadě seriálů. Už přitom dávno neplatí, že největší péči dostávají jen potenciální megahity. číst více

Tipy na film  |  před 7 dny

10 nejočekávanějších novinek v září (nejen) na Netflixu

Podzimní sezóna je konečně tady a to po poněkud slabším létě znamená opravdu hodně. A Netflix, ale i další služby rozhodně nehodlají streamovacím válkám jen přihlížet. Podívejte se, co na nás chystají v následujících 4 týdnech! číst více

Cache: 1 TOPlist TOPlist TOPlist