FB pixel
Zdroj:
Už jen pár dní probíhá hlasování o nejlepší weby českého internetu. Hlasujte pro Filmtoro v anketě Křišťálová Lupa!
13 Reasons Why Zdroj: TMDB

13 Reasons Why

Jedna z nejpopulárnějších novinek letošního roku přesáhla svým tématem běžnou diskuzi o seriálech. Vypráví totiž o mladé dívce, která spáchala sebevraždu. A její spolužák pomocí jejích zpovědí z videokazet a dalších útržků dává dohromady, proč se tak stalo. V USA se seriál dočkal velmi kontroverzních reakcí, jedni ho obvinili z toho, jak navádí mladé lidí k sebevraždě, druzí ho naopak obhajovali, jak konečně někdo otevřel ožehavé téma depresí, šikany a dalších psychických problémů, které vedou mladé lidi k podobným činům.

Online na Netflix (titulky) (dabing) od 31. 3. 2017 , nové díly od 5. 6. 2020

A Series of Unfortunate Events (Řada nešťastných příhod) Zdroj: TMDB

A Series of Unfortunate Events (Řada nešťastných příhod)

Dětskou klasiku od Lemony Snicketta natočil už před pár lety Jim Carrey, tentokrát si masku proradného strýčka Olafa, který chce připravit o bohatství tři nedávno osiřelé děti, oblékl Neil Patrick Harris (Jak jsem poznal vaší matku). Na rozdíl od filmu má seriál možnost si pohrát s dějem hned několika knížek najednou (vyšlo jich celkem 13, seriál pokrývá první čtyři), a tak si můžeme užít rafinované pokusy a převleky strýčka Olafa o získání bohaství do sytosti. Pokud vás tenhle styl černých, tak trochu pohádkových komedií baví, máme dobrou zprávu - chystají se ještě další dvě série.

Online na Netflix (titulky) od 13. 1. 2017 , nové díly od 3. 5. 2016

American Gods Zdroj: TMDB

American Gods

Podle stejnojmenné knížky Neila Gaimana (Hvězdný prach) vznikla stylizovaná fantasy podívaná, kde se musí staří bozi z různých kultur (evropských, asijských, pradávných amerických) spojit, aby zabránili příchodů nových bohů (technologických). Nečekejte ovšem nějakou comicsovou či fantasy řežbu, jede se hlavně na dialogy, ve kterých se podivný stařík snaží přesvědčit čerstvě propuštěného vězně, aby se přidal na jeho stranu. Pokud si potrpíte na přehnaně barevné podívané jako byla třeba 300 a nevadí vám pomalé tempo, je to seriál přesně pro vás.

Online na Amazon Prime (titulky) od 10. 5. 2019 , nové díly od 10. 1. 2021

American Vandal Zdroj: TMDB

American Vandal

Ne každá záhada v seriálu musí být zmizení nebo vražda, ne každý styl musí být výpravné komorní drama. Netflix letos překvapil seriálem, který dokázal obě tyto pravidla obrátit naruby. Jednak se tu řeší mnohem méně zásadnější problém - někdo na parkovišti střední školy pokreslil všechna auta obřími růžovými penisy. A pak je i styl pojat mnohem méně formálně - jako rekonstrukce nebo chcete-li “opravdový dokument” v režii jednoho ze žáků, který odmítá uvěřit tvrzení o jasném pachateli. Jestli jste si pochutnali na seriózních dokumentech typu Making a Murderer, pak American Vandal pro vás bude lahodným dezertem, který se nebere až tak úplně vážné. Ale povedl se stejně.

Online na Netflix od 15. 9. 2017 , nové díly od 14. 9. 2018

Alias Grace Zdroj: TMDB

Alias Grace

Vedle Příběhu služebnice se letos dostalo ještě na jednu knihu z pera spisovatelky Margaret Atwood. Zatímco tam nás příběh přenesl do budoucnosti, tentokrát se vypravíme naopak do zaostalé Kanady 19. století. V centru ale opět stojí jedna utlačovaná žena - obžalovaná z vraždy. Jeden z lékařů se snaží posoudit, jestli svůj čin spáchala úmyslně nebo byla nepříčetná, a to vše v době, kdy podobné postupy ještě skoro nikdo neznal.

Online na Netflix od 3. 11. 2017 , nové díly od 25. 9. 2017

Babylon Berlin Zdroj: TMDB

Babylon Berlin

Výpravné historické seriály neumí točit jen v USA či Británii, ale také v Německu. Podle stejnojmenné knižní předlohy vzniklo za doposud neslýchané evropské peníze dobové drama odehrávající se v Berlíně během bouřlivých let po první světové válce. Kocovina z prohrané války se zde snoubí s bujarým podhoubím, které vytvořilo jednu z nejvíce zajímavých uměleckých a společenských scén tehdejší doby. A do toho se spouští vyšetřování případu, které vede až k nejvyšším představitelům státu. Na velmi pěkně šlapající drama dohlíží z pozice tvůrci německý poklad Tom Tykwer (Sense8, Atlas Mraků).

Online na HBO, iVysílání (dabing) od 1. 10. 2017 , nové díly od 13. 10. 2017

Big Little Lies (Sedmilhářky) Zdroj: TMDB

Big Little Lies (Sedmilhářky)

Jeden ze dvou nejvíce ceněných seriálů roku se točí okolo podivné vraždy, která se stane v jednom menším kalifornském městečku. Aniž bychom v první chvili znali obět nebo vraha, poznáváme příběh tří hlavních ženských hrdinek, které mají nějakou spojitost s tím, co se stalo. A postupně odkrýváme jejich příběhy, životy a všechny ty malé lži, ve kterých žijí nebo je dokonce sami tvoří. A s tím se postupně dozvíme i to, co stálo za samotnou vraždou. V hlavních rolí excelují Nicole Kidman, Reese Witherspoon a Shailene Woodley a jestli jste ještě doteď o tomto seriálu neslyšeli, tak si rychle zacpěte uši a dejte si rychle všech sedm epizod, než vám někdo prozradí konec.

Online na HBO (titulky) (dabing) od 11. 3. 2017 , nové díly od 10. 6. 2019

Castlevania Zdroj: TMDB

Castlevania

Animovaný seriál o upírech? Podle počítačové hry? A dobrý? Ano, jde to! Na začátku byla japonská počítačová hra o neohroženém lovci upíru a na konci roku 2017 je z toho nejlepší animovaný počin roku. Drsná, strašidelná atmosféra, dobré postavy a pořádná porce krve, fanoušci anime měli hody. A pro všechny ostatní je to dobrý start, jak s tímto stylem a žánrem začít.

Online na Netflix (titulky) od 7. 7. 2017 , nové díly od 13. 5. 2021

Dark Zdroj: TMDB

Dark

Největší překvapení roku se zrodilo až těsně před uzavřením sezóny a mají ho na svědomí Němci. V první lokální produkci Netflixu vznikl seriál, který sice vypadá zpočátku jako klon Stranger Things (v malé vesnici mizí záhadně malé děti), ale čím víc ho sledujete, tím budete ohromeni jeho originálním a velmi propracovaným scénářem, který si to od záhad a hororu namíří do čistokrevného sci-fi. Deset epizod začíná spíše pomaleji, ale nejpozději ve třetím dílu dojde k obrovskému skoku v náladě a tempu a pak už budete mít problém od zbytku seriálu odtrhnout oči.

Online na Netflix (titulky) od 1. 12. 2017 , nové díly od 27. 6. 2020

El Chapo Zdroj: TMDB

El Chapo

Seriál Narcos si tento rok odkroutil už třetí sezónu, svůj vlastní seriál o drogových kartelech si tento rok dopřáli i sami Mexičané. Ústředním hrdinou je skutečný hispánský kápo, Joaquin Guzmán přezdívaný El Chapo, v seriálu poznáte jeho kariérní vzestup i pád v průběhu let. Není to sice tak strhující jako první sezóny Narcos, ale lepší klon aktuálně na Netflixu nenajdete.

Online na Netflix od 16. 6. 2017

GLOW Zdroj: TMDB

GLOW

Co byste jako dělali, kdybyste jako žena nemohla prorazit v osmdesátých letech v Hollywoodu? Třeba se zapojit do nově vznikající odnože zatím doposud čistě mužského sportu - wrestlingu. Poznejte příběh, kterak producent Sam Sylvia chytře využil ženské rivality (o chlapa, jak jinak), přidal pár základních wrestlingových pouček a celé to obalil do blyštivé atmosféry osmdesátek (včetně nafoukaných vlasů) a tak vznikly - Glorious Ladies of Wrestling. Tvůrci Orange Is the New Black vytvořili další seriál, který potěší všechny silné ženy a všechny muže, kteří silným ženám fandí.

Online na Netflix (titulky) od 23. 6. 2017 , nové díly od 9. 8. 2019

Godless Zdroj: TMDB

Godless

Westerny už dneska netočí ani Clint Eastwood, a proto se toho musel ujmout Netflix. A když myslíme western, tak ne žádnou stylizovanou podívanou od Tarantina, myslíme tím opravdu poctivý a přitom drsný western, kde nechybí drsní kovbojové, osamělé ženy v nouzi, proradní padouši a prérie před Monument Valley. Sedmídílná minisérie Godless tohle všechno má, plus jednoduchou zápletku (unikající drsňák se schová v městečku plném žen, zatímco jeho brutální šéf ho pronásleduje) a skvělé herecké výkony. Moc vydařené.

Online na Netflix od 22. 11. 2017

Iron Fist Zdroj: TMDB

Iron Fist

Netflix tento rok vypustil hned tři seriály, které se odehrávájí v čím dál tím nabitějším Marvel Cinematic Universe. První byl Iron Fist, poslední z hlavní čtveřice televizních hrdinů, a poprvé si Netflix musel vyslechnout nepěkné reakce o tom, jak tenhle příběh mladého kluka bojujícího kung-fu stylem proti tajemné čínské organizaci, je díky svým amatérským akčním scénám zatím nejslabším comicsovým hrdinu. Ve společné týmovce The Defenders se Iron Fist v létě spojil s Jessicou Jones, Daredevilem a Luke Cagem, dojem si trochu napravil, ale megahit se z Iron Fistu ani z "televizních Avengers" nestal.

Online na Netflix (titulky) od 17. 3. 2017 , nové díly od 7. 9. 2018

Jean-Claude Van Johnson Zdroj: TMDB

Jean-Claude Van Johnson

Akční hrdina Jean-Claude Van Damme už dávno nepatří mezi největší hollywoodské hvězdy, ale dokáže si i v požehnaném věku pořád dělat slušnou legraci sám ze sebe. Zatímco částečně biografický film JCVD ho ukázal v jiném, skoro oscarovém světle, nový seriál Van Johnson z produkce Amazonu je zábava od začátku do konce. Jean-Claude zde opět hraje tak trochu pokroucenou verzi sám sebe, roznožky už nejdou co kdysi, režiséři nevolají a fandového si ho pletou s Nicolasem Cagem, nicméně fór tkví v tom, že bruselský hrdina je dle seriálu napůl také tajný agent. Šestidílná minisérie plná jeho hereckých průserů i zábavných agentských výprav uplynuje jako nic.

Online na Amazon Prime od 15. 12. 2017 , nové díly od 19. 8. 2016

Knightfall (Soumrak templářů) Zdroj: TMDB

Knightfall (Soumrak templářů)

Stanice History Channel se snažila okopírovat úspěch své mimořádně úspěšné série Vikingové, ale povedlo se jí to jen zčásti. Příběhy templářských rytířů z dob křižáckých válek mají sice solidní výpravu i poutavý příběh (odehrává se během končícího období slávy templářů vrcholící jejich masakrem), ale postavy nejsou moc zajímavé a Hra o trůny zatím s přehledem v historických dramatech vyhrává na plné čáře. Pro našince je seriál o chlup zajímavější tím, že se natáčel na pražském Barrandově a dalších českých hradech.

Online na Filmbox+ (titulky) (dabing), HBO (titulky) (dabing), Netflix od 26. 3. 2021 , nové díly od 25. 3. 2019

Lajna Zdroj: TMDB

Lajna

Nových českých seriálů určených čistě pro online letos po loňské úrodě moc nevzniklo, vedle spíše obskurních pokusů Playtváku o klony Single Ladies nejvíce pozornosti vzbudil druhý původní český seriál z produkce Obbodu. Ten chtěl navázat na překvapivý (ale zasloužený) úspěch Vyšehradu, místo fotbalu dostal prostor tentokrát hokej, ale zápletka je podobná. Bývalý hrdina z Nagana, dnes čerstvě propuštěný trenér Hrouzek, se stěhuje do proviničního Havířova, aby zde trénoval místní klub. V centru skvělý Jiří Langmajer a okolo něj spousta dalších sympatických herců se sympatickými hláškami. A možná přijde i Dominik Hašek.

Online na Stream od 1. 1. 2019 , nové díly od 29. 6. 2017

Mindhunter Zdroj: TMDB

Mindhunter

Režisér David Fincher se vrátil do Netflixu (vytvořil Domek z karet) a sestavil neuvěřitelně poutavou a inteligentní podívanou, ze které vám budou vstávat vlasy na hlavě. Jako předloha mu sloužila kniha, kterou napsali bývalí agenti FBI, když začali na konci sedmdesátých let vyslýchat skutečné sériové vrahy, aby pochopili jejich motivy, chování a mohli tak lépe předchazet podobným vraždám. Není to žádná zběsilá či nechutná podívaná jak Fincher umí (Muži, kteří nenávidí ženy), čekejte hodně, ale opravdu hodně povídání o velmi šílených věcech a spoustu luxusních detailů, tak jak to umí...no jen Fincher (Zodiac).

Online na Netflix (titulky) (dabing) od 13. 10. 2017 , nové díly od 16. 8. 2019

Ozark Zdroj: TMDB

Ozark

Absťák, který vznikl po ukončení kultovního Breaking Bad, sice můžeme léčit spin-offem Better Call Saul, ale přeci jen tomu něco chybí - téma drog. Ale teď je tu Ozark, pečlivě vysoustružený kousek, který se na drogový řetězec zkouší dívat trochu jiným směrem. A to prostřednictvím navenek spokojeného otce od rodiny, který pracuje jako nudný účetní - ovšem tajně pere peníze pro obávaného mexického bosse. Když jeho partner ve firmě zpronevěří pár miliónů a vzápětí přijde o život, musí si náš hrdina vymyslet způsob, jak si zachránit sám i svojí rodině holý krk. A tak slíbí, že odjede na druhý konec země, k jezeru Ozark a tam začne prát peníze ve velkém stylu a jinak. Chytrý scénář, kde hlavní hrdina musí řešit jeden průser za druhým, si napsal na tělo zatím spíše komediální Jason Bateman - a zvládl to famózně.

Online na Netflix (titulky) (dabing) od 21. 7. 2017 , nové díly od 27. 3. 2020

Riverdale Zdroj: TMDB

Riverdale

Jak by vypadalo, kdybyste smíchali klasické comicsové hrdiny s Twin Peaks a nebo řekněme se Stranger Things? Tak trochu jako v městečku Riverdale, okolo kterého se dějí samé podivné záhady. A partička středoškoláků, pod vedením sympatického Archieho, je tu od toho, aby tyto záhady objasnila a vyřešila. Seriál si zamilovali především mladší diváci, úspěch dokonce vyprokoval už během tohoto roku nejen další pokračování, ale i animovanou spin-off sérii s jednou z postav Archieho comicsů, mladou čarodějnici Sabrinou (ano, viz starší stejnojmenný seriál).

Online na Netflix (titulky) od 29. 1. 2017 , nové díly od 20. 1. 2021

Star Trek Discovery Zdroj: TMDB

Star Trek Discovery

Po dlouhé pauze jsme se zase dočkali nového seriálu z vesmíru Star Treku. Na rozdíl od nové filmové série zapomeňte na Kirka, Spocka a další, tady se děj odehrává ještě nějakou dobu před tím, než poprvé vylétla Enteprise, přesněji v čase, kdy se chystala nová válka Federace s Klingony. Nový seriálový Star Trek si ovšem z filmů odstartovaných J. J. Abramsem bere hodně inspirace (rychlé tempo, akční scény), nicméně jak už to tak ve Star Trek bývá, musí si vás získat nové hlavní postavy. Největší fanoušci Star Treku nové posádce úplně nepropadli, takže pokud se k nim neřadíte, budete možná z nové řady mnohem nadšenější.

Online na Netflix (titulky) od 24. 9. 2017 , nové díly od 15. 10. 2020

Suburra Zdroj: TMDB

Suburra

Pro svojí propagaci v Itálii se Netflix spojil s producenty filmu Suburra, který patří k tomu nejlepšímu co na apeninském poloostrově v posledních letech vzniklo. Dějově se posuneme o pár let dříve a poznáme příběh trojice mladých kluků, kteří se potkávají na římském předměstí, kterému budou v budoucnu vládnout. Jak už to tak s italskými reáliemi bývá, nechybí všudypřítomná mafie, podplacení uředníci, ne úplně nevinní vatikánští představitelé ani drsné gangy z Evropy či Afriky. Prostě všechno, co byste od evropského gangsterského dramatu čekali. Na tempo a styl si budete chvíli zvykat, ale jestli jste odkojeni francouzskými a italskými detektivkami z minulého století (zdravíme Cattaniho), je tohle jasná volba.

Online na Netflix (titulky), Vodafone TV (titulky) (dabing) od 6. 10. 2017 , nové díly od 30. 10. 2020

Taboo Zdroj: TMDB

Taboo

Klidně bychom si mohli vystačit jen s představením, že hlavní roli hraje Tom Hardy a seriál by měl o pozornost postaráno. Ale třeba to některým nestačí a bude třeba ho více představit - nuže představte si špinavý a odporně páchnoucí Londýn na počátku 19. století a Toma Hardyho jako muže, který musí v téhle stoce plné gangsterů a zločinu postavit zpátky na nohy obchodní společnost svého otce. Smíchejte Rodinu Sopránů s The Wire a bude vědět, o co jde, nicméně jak už jsme naznačili na začátku, i Tom Hardy sám o sobě ke spokojenosti stačí. A jako perličku si dejte, kolikrát za seriál zabručí Tom Hardy.

Online na HBO (titulky) (dabing) od 8. 1. 2017

The Deuce (Špína Manhattanu) Zdroj: TMDB

The Deuce (Špína Manhattanu)

Vybraný český podititul Špína Manhattanu není vybrán náhodně - ano, svým stylem má nový HBO seriál co nejvíce evokovat jejich dnes už kultovní klasiku - The Wire - Špína Baltimoru. Ale na rozdíl od drog, vražd a dalších zločinů současnosti se v The Deuce přeneseme do sedmdesátých let minulého století do centra Manhattanu, kde se z podhoubí pouliční prostituce rodí nový obor - domácí porno. Ano, speciální kina a a později videokazety s erotickými filmy, to všechno začalo právě tady a seriál popisuje příběh dvou bratských hochštaplerů (James Franco v krásné dvojroli) a ostřílené holky z ulice (Maggie Gyllenhaal), jak právě do tohoto výtahu k bohaství nastoupili.

Online na HBO (titulky) (dabing) od 3. 5. 2021 , nové díly od 10. 9. 2019

The Get Down Zdroj: TMDB

The Get Down

Na začátku rok se o jednom z nejdražších seriálů všech dob mluvilo jako o budoucí seriálové události roku 2017, ale realita nakonec byla mnohem skromnější. Není rozhodně pochyb, že málokdo umí udělat hudební aranžmá jako režisér Baz Luhrmann (Moulin Rouge), ale drama o počátcích hip-hopu na konci sedmdesátých let nakonec tolik nestrhlo. Ne snad, že by se nejednalo o zajímavé téma, ostatně nedávný Straight Outta Compton ukázal, že přesně takové téma tu chybělo, ale postavy ani příběh v Get Down tolik nechytly. Nicméně pokud vám tenhle styl hudby učaroval a Moulin Rouge máte nakoukaný jako nikdo, je tohle seriál přesně pro vás.

Online na Netflix od 25. 8. 2016 , nové díly od 7. 4. 2017

The Handmaid's Tale (Příběh služebnice) Zdroj: TMDB

The Handmaid's Tale (Příběh služebnice)

Seriál o kterém každý mluví, každý druhý tvrdí, že na něj začal koukat, ale možná ne každý měl sílu ho dokoukat. Vize temné budoucnosti, ve které se přestanou většině žen rodit děti a pouze bohatí si mohou dovolit zaplatit “služebné”, které se nechají oplodnit a dítě porodí, byla pro mnohé příliš depresivní a příliš silná. Ztvárnění má daleko do klasické postapokalyptické sci-fi, naopak až na pár výjimek působí adaptace knihy Margaret Atwood “současně”, možná právě proto je seriál tak uvěřitelný a emociální. Ti, kdo seriálu nepropadli o něm tak trochu nepěkně mluví jako o “první sci-fi pro ženy”, ale jinak panuje všeobecná shoda (včetně poroty amerických seriálových cen Emmy), že lepší nový seriál letos nevznikl.

Online na HBO (titulky) (dabing), iVysílání (dabing) od 3. 5. 2017 , nové díly od 27. 4. 2021

The Last Tycoon Zdroj: TMDB

The Last Tycoon

Seriálů z prostředí právníků, doktorů nebo gangsterů tu máme každý rok dvanáct do tuctu, co byste řekli na seriál z prostředí filmu? A to rovnou ze zlaté éry Hollywoodu, tedy třicátých let minulého století. Poznejte příběh malého studia, kterak se snaží v doznívající finanční krizi a blížící se válce prorazit se svými filmy, bojovat s konkurencí a dalšími problémy, které nákladné produkování filmů přináší. Seriál vznikl na motivy stejnojmenné knihy od F. Scotta Fitzgeralda, takže čekejte další vznosnou podívanou v drahých kuliách jako byl třeba poslední Velký Gatsby.

Online na Amazon Prime od 1. 9. 2017 , nové díly od 17. 6. 2016

The Marvelous Mrs. Maisel Zdroj: TMDB

The Marvelous Mrs. Maisel

Seriály Amazonu umí překvapit, jak odvážné a přitom nijak populární věci zkoušít natočit. V Marvelous Mrs. Maisel se rozhodli udělat seriál o ženě bohatého newyorského obchodníka, která se tak trochu proti své vůli stane komičkou ve svém vlastním standupu. Což není jednoduché dnes a nebylo to obzvláště jednoduché před 50 lety. Ale je to rozhodně zajímavé, inteligentní a vtipné, přesně tak jak to dnes umí málokdo (Master of None). Nijak extra propagovaný seriál aktuálně drží nejlepší hodnocení z Amazon tvorby a na nejbližších Zlatých Glóbech má hned dvě želizka v ohni.

Online na Amazon Prime (titulky) (dabing) od 10. 11. 2018 , nové díly od 5. 12. 2018

The Punisher Zdroj: TMDB

The Punisher

Na podzim se svého sólového seriálu v rámci marveláckého vesmíru dočkal i Punisher, drsný zabiják, kterého potkal v druhé sezóně Daredevil. Jeho samostatný příběh prolíná vzpomínky na dobu, kdy byl obyčejným vojákem, se současností, kdy chce Frank Castle už dál žít mimo všechen povyk. Jenže právě jeho bývalá vojenská mise (která souvisí i s tím, proč mu zabili ženu), a také další bezpráví okolo něj, z něj opět pro jednou udělají nemilosrdného mstitele, který všechny trestá. Je to sice správně krvavé, jak byste od Punishera čekali, ale 13 dílů ubíhá velmi těžce a velmi pomalu. Kdo vydržel a bez comicsů nemůže spát, má o seriálu roku rozhodnuto.

Online na Netflix (titulky) od 17. 11. 2017 , nové díly od 18. 1. 2019

The Sinner Zdroj: TMDB

The Sinner

Mladá žena znenadání zabije na pláži úplně cizího může. To roztočí mohutný kolotoč vyšetřování, protože policii chybí motiv a žena navíc tvrdí, že si na incident nepamatuje. Stárnoucí detektiv se však snaží věřit svému instinktu a nad rámec svých povinností začne pomalu rozplétat nitky, které možná povedou k šokujícímu odhalení. Osmidílná minisérie nabídne několik velmi překvapivých momentů a závěrečná pointa má skutečně grády jak málokterý seriál, ale počítejte s tím, že rozběh bude trochu pomalejší. V hlavní roli nadchne vynikající Jessica Biel a především hodně pěkně obsazený Bill Pullman.

Online na Netflix (titulky) od 7. 11. 2017 , nové díly od 13. 10. 2021

Tin Star (Šerifská hvězda) Zdroj: TMDB

Tin Star (Šerifská hvězda)

Drsných kriminálek není nikdy dost, obzvláště takových, kde si hlavní roli zahraje Tim Roth. Ten se coby britský policajt snaží v ospalém kanadském městěčku zahodit coby místní šérif svoji kdysi násilnickou minulost, ale ta ho nečekaně dožene a způsobí rodinou tragédii. Kdo by čekal, že Tim Roth v tuto chvíli vezme do ruky brokovnici a všechny postřílí, tak čeká marně, naopak budeme víc a víc sledovat, jak propadá beznaději a alkoholu. Teprvě postupně roste okolo něj konspirace, která jeho tragédii možná spojí s korporátními machinacemi s místní ropou. Plus přidejte ještě pár vztahových problémů napříč městěm a pak možná teprve na tu brokovnici dojde. Vyústění sice není tak brilantní jako třeba v prvním Temném případu, ale pořád to je poctivá krimi. A hlavně vynikající Roth, který “fuckuje” jako o závod.

Online na HBO (titulky) od 1. 2. 2019 , nové díly od 10. 12. 2020

30 nejlepších nových seriálů roku 2017  |  Tipy na film  |   |  7 líbí se  |  5 komentářů

Tomáš Vyskočil

Svůj první filmový web spustil už v roce 1999. Od té doby si uvědomil, že nebude dělat nic jiného než psát o filmech na internet. A tak založil a spustil FilmPub, první velký filmový magazín. O pár let později přešel na seriály a pro pár fanoušků spustil Lost.cz. Protože těch fandů bylo najednou dost, rozhodl se spustit i další weby a tak vznikla Edna.cz. Mezitím pracoval a psal třeba pro Premiere, DiViDi a další filmové časopisy. Když mu kamarádi před pár lety říkali, že stahují pirátské filmy, protože u nás není nabídka, tak si jeden víkend sedl, naprogramoval skript, který stáhl všechny dostupné nabídky u nás a tak vzniklo Filmtoro. Filmy a seriály už neopustí, protože filmy a seriály nikdy neopustily jeho.


Další články jako 30 nejlepších nových seriálů roku 2017

Tipy na film  |  před 3 dny

10 nejlepších novinek (nejen) na Netflixu, které musíte vidět o víkendu

Další víkend a další porce novinek ze streamovacích služeb. Máme tu holandský válečný film či norský akční film na Netflixu, nový hororový seriál na Amazonu, dokument od Apple TV+ a menší novinky na HBO GO. Nejočekávanějším titulem je potom premiéra třetí řady seriálu TY. číst více

Tipy na film  |  před 4 dny

6 filmů a seriálů, které musíte vidět po Hře na oliheň

Nemůžete se nabažit skvělého korejského seriálu Hra na Oliheň? Máme pro vás pár tipů na strhující filmy a seriály z Asie, které jsou mu tematicky či žánrově podobné. Zabruste do neznámých vod filmů, které byste na Netflixu rozhodně nečekali a připravte se – bude to nářez! číst více

Tipy na film  |  před 5 dny

9 parádních filmů, které Netflix přidal a vy o nich vůbec netušíte

Ač je to pro nás nepochopitelné, Netflix stále rád přidává do nabídky filmy, které dopředu vůbec neanoncuje. Našemu zraku však neuniknou. číst více

Tipy na film  |  před 6 dny

8 nádherných a silných Bond girls, které agenta 007 pořádně potrápily

Poslední Bond v podání Daniela Craiga se čím dál více vyrovnával s bondovskou pověstí šovinistického frajera. Už v minulosti se ale tvůrci snažili Bond girls vštípit trochu ženské síly a nenabízet agentu 007 pouze nové bokovky. Pojďme se podívat na ty nejlepší. číst více

Tipy na film  |  před 7 dny

10 nejočekávanějších seriálů na Netflixu do konce roku

Nejenže si streamovací gigant schovává své největší filmové hity až na konec roku, i očekávanými seriálovými novinkami se to v posledním kvartálu jen hemží. Vybrali jsme pro vás desítku toho nejzajímavějšího, na co se můžete do konce roku těšit. číst více

Cache: TOPlist TOPlist TOPlist