FB pixel TP pixel
Nový trailer Barbie láká na útěk z růžového světa. Goslingův Ken je dokonalost © Warner Bros.

Nový trailer Barbie láká na útěk z růžového světa. Goslingův Ken je dokonalost

Studio Warner Bros. ukázalo plnohodnotný příběhový trailer na svou komediální novinku Barbie. V ní bude hlavní hrdinka od Mattela řádit v existenciální pouti do reálného světa, kde odhalí tajemství plastikového bytí.

25. 5. 2023 20:00 | Filmové novinky

Zatímco první upoutávka na Barbie byla z velké části parodií na snímek 2001: Vesmírná odysea, ta nejnovější už plně odhaluje dějové zákruty chystaného filmu scenáristky a režisérky Grety Gerwig. Ta se rozhodla z ikonické plastové panenky udělat existenciální komediální podívanou, v níž si blonďatá ikona pokládá otázky života a smrti, na které se pokusí najít odpověď v lidském světě. Vstoupit do něj však není jednoduché. Respektive, jak byste se rozhodovali mezi růžovými lodičkami s obřím podpatkem a Birkenstocky?

Barbie a Ken se však do našeho světa skutečně vydají, takže poznají, jak výstřední jejich růžový život doposud byl. A jestli je z upoutávky něco zřejmé, pak to, že se všichni velmi dobře bavili. Margot Robbie dlouho nebyla sympatičtější a Ryan Gosling, to je prostě fenomén, který se hodlá Kenem zacementovat do herecké síně slávy usměvavého bizáru. Je to bláznivé, zábavné a navzdory cejchu nákladné reklamy na panenkový průmysl i zatraceně stylové a hlavně plné milých nápadů. Není divu, že se trailer nebojí lákat do kin fanoušky i hejtry. Tenhle film chce být pro každého a právě jeho uvědomělost a hraní si s klišé a našimi představami o Barbie mu slibují punc něčeho výjimečného. Film bude v českých kinech už 20. července, kde se mimochodem postaví Oppenheimerovi Christophera Nolana, který od Warnerů utekl k Universalu. Provedou Warneři růžovou pomstu, nebo atomovka sestřelí i umělou hmotu od Mattela? Nechme se překvapit.

Petr Semecký
Stresem prorostlý workoholik, který jednou rukou analyzuje festivalový art, druhou chystá preview nejžhavějšího blockbusteru a nohama sepisuje seznamy filmů a seriálů, které musí ve volném čase konečně „bingvočnout“. Milovník dobrého jídla, půlmaratonec, technologický nadšenec a sběratel všeho možného.
Mistrovské dílo a čiré filmové umění. Nový Spider-Man uhranul kritiky
Mistrovské dílo a čiré filmové umění. Nový Spider-Man uhranul kritiky
25.05.2023 17:20:00 | Filmové novinky

Jeden z nejočekávanějších komiksových filmů letošního roku Spider-Man: Napříč paralelními světy vstoupí do kin již příští týden. Kritici, kteří pokračování viděli, mluví o mistrovském díle, které je technicky i emocionálně úchvatné.

Točit nové seriály nedává smysl. Šéf HBO odhalil smutnou pravdu o tom, co sledujeme
Točit nové seriály nedává smysl. Šéf HBO odhalil smutnou pravdu o tom, co sledujeme
25.05.2023 17:00:00 | Filmové novinky

Streamovací služby čím dál častěji ruší nové seriály po jedné či dvou řadách a mnoho diváků se diví. Jak ale upozornil šéf společnostiWarner Bros. Discovery, pod kterou spadá i HBO, realita sledovanosti seriálů je hodně smutná. A za jejich rušení si diváci do velké míry mohou sami.

Tvůrce Simpsonových dodnes nenávidí jen jedinou epizodu. Bál se poškození pověsti
Tvůrce Simpsonových dodnes nenávidí jen jedinou epizodu. Bál se poškození pověsti
25.05.2023 15:00:00 | Filmové novinky

Tvůrce seriálového fenoménu Simpsonovi, Matt Groening, dodnes nemůže přijít na jméno epizodě Zrodila se hvězda, pod kterou se odmítl podepsat a dokonce se s kolegy kvůli ní rozhádal. Bál se poškození své reputace.

Nejen Keatonův Batman. Režisér Flashe potvrdil cameo herce, který čekal 25 let
Nejen Keatonův Batman. Režisér Flashe potvrdil cameo herce, který čekal 25 let
24.05.2023 15:35:00 | Filmové novinky

Komiksovka Flash se nezadržitelně blíží do kin a režisér Andy Muschietti právě odpálil malou marketingovou bombu, když potvrdil, že se ve filmu neobjeví jen dva Batmani, ale i nejikoničtější hrdina všech dob. Logicky vás tedy v článku čekají spoilery.