FB pixel TP pixel
Nový Star Wars seriál je totální propadák. Panikařící Disney ho zbavuje exkluzivity © Lucasfilm

Nový Star Wars seriál je totální propadák. Panikařící Disney ho zbavuje exkluzivity

Jsou Star Wars mrtvé? Vzhledem k výsledkům nového seriálu z předaleké galaxie by se to mohlo zdát. Horká novinka, která sbírá spokojené ohlasy má totiž extrémně bídnou sledovanost a Disney začíná zcela panikařit. Dokonce tak, že seriál zbaví exkluzivity na Disney Plus.

15. 11. 2022 18:30 | Filmové novinky

Nový Star Wars seriál Andor je sice obecně chválený kritiky i diváky, kvalita a osobitost však ještě neznamenají divácký úspěch. Obzvlášť když nemáte světelné meče a velmi pomalu budujete příběh o vzniku Povstalecké aliance. Seriál z dílny Tonyho Gilroye v hlavní roli s Diegem Lunou má za sebou několik týdnů velmi špatné sledovanosti a Disney očividně začal panikařit, protože rozhodl, že Andor již nebude exkluzivitou streamovací služby Disney Plus. Průběžná sledovanost nových epizod měla z původních cca 600 milionů zhlédnutých minut klesnout zhruba ke 400 milionům, což bylo pro studio signálem, že je potřeba začít něco dělat. Jen pro srovnání, epizody netflixovského seriálu Monstrum: Příběh Jeffreyho Dahmera podle dat společnosti Nielsen nasbíraly od 19. do 25. září 3,5 miliardy zhlédnutých minut.

Sledovanost Andora je občas tak tragická, že se ani nedostane do TOP 10 nejsledovanějších pořadů daného týdne, což je pro galaktickou frančízu neskutečná potupa. Disney má navíc problém, že je již schválená druhá řada, která má příběh završit a dotáhnout do momentu, kdy jsme se s Cassianem Andorem setkali ve snímku Rogue One: Star Wars Story. To s sebou samozřejmě nese další investované desítky milionů, které Disney musí nějak obhájit. Mimo jiné navýšenou sledovaností. Seriál tak od 23. listopadu zamíří i na kanály ABC, FX, Freeform a rovněž další Disneyho streamovací službu Hulu. Jak ale upozorňuje řada fanoušků, problém je, že Disney startuje s prvními dvěma epizodami, které nejsou zrovna nejzábavnějším pokoukáním pod zapadajícími slunci Tatooinu. Je tedy dost dobře možné, že diváci po úvodu opět ztratí zájem a seriál dokoukávat nebudou. Obzvlášť, když pro přídavek budou muset zpět na Disney Plus, kde bude zbytek epizod dostupný. Již dříve bylo tvůrci oznámeno, že každé tři epizody tvoří jakýsi dějový oblouk a měly by být sledované jako jeden film. Rozhodnutí o nové distribuci mimo Disney Plus je tudíž z mnoha důvodů poněkud bizarní a nemusí zoufalou sledovanost vůbec zvrátit.

Zdroj: The Playlist

Přidejte se do skupiny Disney+ Česko na Facebooku pro další novinky ze světa Disney.
Reklama  26 354 zobrazení   486 se líbí
Petr Semecký
Stresem prorostlý workoholik, který jednou rukou analyzuje festivalový art, druhou chystá preview nejžhavějšího blockbusteru a nohama sepisuje seznamy filmů a seriálů, které musí ve volném čase konečně „bingvočnout“. Milovník dobrého jídla, půlmaratonec, technologický nadšenec a sběratel všeho možného.
Nejrozporuplnější film roku přichází! Kritici vůbec neví, co si mají myslet
Nejrozporuplnější film roku přichází! Kritici vůbec neví, co si mají myslet
15.11.2022 15:20:00 | Filmové novinky

Nový snímek vychvalovaného režiséra Damiena Chazella pořádně rozbouřil vlny Hollywoodu. Jeho nový spektákl Babylon, který pojednává o americké fabrice na filmy a je plný kokainových jízd, totiž kritici totálně nevydýchali. Jedni film označují za mistrovské dílo, druzí za totální katastrofu.

Velkolepý trailer odhaluje parádní válečnou řež podzimu. Češi si na ni počkají
Velkolepý trailer odhaluje parádní válečnou řež podzimu. Češi si na ni počkají
14.11.2022 17:50:00 | Filmové novinky

Studio Sony uvede ještě letos na podzim nečekaně skvěle vypadající válečnou pecku o amerických letcích. Sympatická dobovka se představuje v nabušeném a značně explozivním traileru, který bere dech.

Netflix odstartuje nový rok velkolepým hororem. Trailer láká na hvězdy a atmosféru
Netflix odstartuje nový rok velkolepým hororem. Trailer láká na hvězdy a atmosféru
14.11.2022 14:15:00 | Filmové novinky

Největší streamovací služba současnosti nehodlá nic ponechat náhodě a i do nového roku vstoupí s pořádným randálem. Způsobit ho má nákladný kriminální horor s Christianem Balem v hlavní roli.

Nové obří fantasy Netflixu je totální průšvih. Kritici na něm pochválili jedinou věc
Nové obří fantasy Netflixu je totální průšvih. Kritici na něm pochválili jedinou věc
14.11.2022 13:40:00 | Filmové novinky

Rodinné fantasy s Jasonem Momou v hlavní roli bude určitě patřit k nejsledovanějším podzimním bijákům Netflixu. Dle prvních reakcí kritiků jde ovšem o nepovedenou podívanou, ze které se klasika určitě nestane.