FB pixel TP pixel
Česká komedie o hasičích se vrací. Stojí za ní největší talenti mladé generace © Voyo / TV Nova

Česká komedie o hasičích se vrací. Stojí za ní největší talenti mladé generace

V teplých letních a nyní i nepolevujících podzimních dnech se chce málokomu konzumovat intelektuální a složitý obsah. Právě v takto unaveném období nejčastěji saháme po odlehčené zábavě a díky české streamovací službě Voyo jí máme opět dost.

Filmové novinky

Komediální seriál Co ste hasiči si úspěšně odbyl premiéru své první řady před dvěma lety v lineárním vysílání TV Nova, pokračování však diváci uvidí s předstihem na streamovací službě Voyo. V seriálu září populární televizní herci, kteří již patří k nováckému koloritu, jako Nela Boudová, Petr Rychlý či Václav Kopta, a ačkoliv se může zdát, že osudy hasičského sboru na malé české vísce a trampoty místních nekňubů, bojujících mimo jiné s kapslovým kávovarem či porážením imaginárních kanců, patří mezi naprostou televizní rutinu, faktem je, že málokterý český seriál se může pyšnit tvůrčím týmem čítajícím jedny z největších talentů současné tuzemské komedie.

Zatímco první řada byla úzce spjata s tvůrčím týmem stojícím za populárními satirami Lajna či sKORO NA mizině a celou ji režíroval Vladimír Skórka, na druhé řadě už se podíleli mladí filmaři Jan Haluza a Tomáš Pavlíček. Zatímco první jmenovaný stojí za úspěšnou filmovou adaptací Deníčku moderního fotra, jež je výrazná pro svou „spielbergovskou filmařinu“, druhý zmiňovaný má na kontě rafinované komedie o čecháčkovství jako Chata na prodej či Nonstop lahůdky. Nové tvůrčí duo tak přináší příslib komerční, odpočinkové a v něčem subverzivně kameňákové podívané v tom nejlepším smyslu slova. Zcela logicky však seriál pošťuchující českou malost v rámci filmových databází rozděluje publikum na nesmiřitelné tábory zastánců a odpůrců.

Zdroj: TV Nova / Voyo

 577 zobrazení  
Top Gear smutně končí. Legendární pořad rozpustil tým po nehodě moderátora
Top Gear smutně končí. Legendární pořad rozpustil tým po nehodě moderátora
19.09.2023 17:15:00 | Filmové novinky

Těžko byste v posledních 30 letech hledali slavnější automobilový pořad než Top Gear. Ten přežil dokonce i odchod svých největších hvězd v čele s Jeremym Clarksonem. Nyní se ale zdá, že britská BBC zatloukla poslední hřebíček do pojízdné rakve.

Průšvih Primy nekončí. Seriál Eliška a Damián potupně vyhořel i v novém čase
Průšvih Primy nekončí. Seriál Eliška a Damián potupně vyhořel i v novém čase
19.09.2023 15:40:00 | Filmové novinky

Televize Prima sice po mizerné sledovanosti v sobotním termínu změnila uvádění seriálové novinky Eliška a Damián na pondělní večer, plácat po zádech se ale programové oddělení nemůže. Největší propadák letošní podzimní sezóny totiž dál padá ke dnu a konkurence ho doslova drtí.

Netflix chystá napínavý thriller o přežití. Trailer ukazuje noční můru klaustrofobiků
Netflix chystá napínavý thriller o přežití. Trailer ukazuje noční můru klaustrofobiků
19.09.2023 15:08:00 | Filmové novinky

Na konci září zamíří na Netflix španělský napínavý survival Uprostřed ničeho, v němž se mladá těhotná žena pokusí přežít uvěznění v plovoucím přepravním kontejneru. Trailer láká na nervydrásající klaustrofobickou podívanou.

Skvělé sci-fi o časové smyčce míří na Netflix. Bude se hodně umírat
Skvělé sci-fi o časové smyčce míří na Netflix. Bude se hodně umírat
18.09.2023 17:40:00 | Filmové novinky

Dobrých sci-fi není nikdy dost a pro ty s tématem časové smyčky to platí dvojnásob. Nyní se na Netflix chystá jeden z nejzajímavějších žánrových projektů posledních let, ve kterém září Jake Gyllenhaal v roli vojáka, který se snaží zastavit teroristický útok.