Facebook pixel
Disney na své službě bude mít i Star Wars nebo Marvel

Nedávno jsme psali o tom, že Disney se chystá spustit vlastní streamovací službu, kam chce exkluzivně dávat svoje tituly. A tím pádem ukončit speciální smlouvu s Netflixem, který dnes tyto tituly má u sebe. Teď už známe detaily a víme, jak to bude s konkrétními sériemi od Marvelu, Pixaru či Star Wars.

Disney nedávno oznámil, že v roce 2019 ukončí smlouvu, kterou uzavřel s Netflixem o exkluzivním streamování svých titulů. Dohoda v hodnotě 300 miliónů se sice podepsala už v roce 2012, ale začala platit až v roce 2016. Díky tomu si i my můžeme na Netflixu už relativně brzo po kinopremiéře (v USA už zhruba půl roku, u nás zhruba rok poté) dopřát nové filmy Star Wars, Pixaru či Marvelu.

Bob Iger, šéf studia Disney, oznámil podrobnosti o tom, jak tato služba bude vypadat. Jednak potvrdil datum spuštění v druhé polovině roku 2019 a pak i upřesnil, kterých filmů se to bude týkat. Původní to totiž vypadalo pro Netflix (a tím pádem i nás jako diváky) lépe, protože by Disney na svojí původní službu lákal pouze svými animovanými filmy (kam aktuálně patří třeba Zootropolis). Jenže Iger rozhodně potvrdil, že se to týká i všech dalších hlavních značek Marvelu - tzn i Star Wars, Pixaru nebo hraných filmů od Disneyho.

Všechny filmy, které mají od studia Disney naplánovanou premiéru na rok 2019, už tedy na Netfixu neuvidíme. Týká se to tedy například čtvrtého dílu Příběhu hraček, druhé ho dílu Ledového království nebo hrané adaptace Lvího krále. Určitě tam také bude patřit Star Wars Epizoda 9, která má mít premiéru na konci roku 2019. A samozřejmě i všechny novinky Marvelu, ohlášené na rok 2019 jsou zatím dvě - čtvrtí Avengers a Kapitán Marvel.

Naopak pokud má dohoda platit ještě v roce 2018, na Netflixu bychom měli vidět například třetí Avengers, druhého Ant-Mana, druhé Úžasňákovi, z letošních kousků potom třeba Star Wars Epizodu 8 (Poslední z Jediů) nebo novou Mary Poppins. Samozřejmostí online katalogu mají být všechny staré filmy, ke kterým má Disney práva, těch má být zhruba 500. Plus televizní seriály, nicméně marvelovské comicsárny (Daredevil, Jessica Jones) zůstávají Netflixu.před 1 měsíci   Filmové novinky   Tomáš Vyskočil   111 přečtení   0 líbí se   0 komentářů  


Komentáře k článkuDalší články na podobné téma


Které seriálové maratóny nejvíce frčí na Netflixu?

Které seriálové maratóny nejvíce frčí na Netflixu?

před 5 dny   Filmové novinky   6 líbí se   1 komentář  

Popularitu binge-watching, tedy seriálových maratónů, kdy během několika hodin zhltnete třeba celou sezónu, se Netflix rozhodl poprvé výrazně změřit a vypadly z toho hodně zajímavá data. Které seriály se nejvíce neřízeně sledují? Ve které zemi se nachází nejvíce takových maniaků? A jak stoupá popularita podobných maratónů?Netflix zvyšuje v USA ceny, čeká zdražení i Česko?

Netflix zvyšuje v USA ceny, čeká zdražení i Česko?

před 13 dny   Filmové novinky   6 líbí se   2 komentáře  

Pro nové i staré zákazníky zdražuje od října americký Netflix nejoblíbenější měsíční plán o dva dolary. Není to náhodný krok, před startem podzimní sezóny má Netflix hodně nabito (druhá sezóna Stranger Things a The Crown), navíc jeho pozice začíná být hodně silná. Jsou za tím ještě jiné důvody? A chystá zdražení také u nás?iTunes začal nabízet filmy v ultravysokém rozlišení 4K

iTunes začal nabízet filmy v ultravysokém rozlišení 4K

před 1 měsíci   Filmové novinky  

Nedávná Apple keynote byla jako vždy hlavně o uvedení nových telefonů iPhone, ale stala se také oficiálním startem pro novou kapitolu filmů na iTunes. Několik desítek titulů začal i v ČR nabízet Apple v rozlišení 4K, tedy dvojnásobně lepší než je současné HD. Jaký je to rozdíl a co k tomu potřebujete?

Líbí se ti tento článek?

Staň se naším fanouškem na Facebooku a žádný další už ti neunikne!


Doporučte film

Doporuč mi film

Stačí se zaregistrovat či přihlásit přímo ze sociálních sítí, a my na základě tvých preferencí a tvých hodnocení vybereme v jednu chvíli jen jeden film.

TOPlist TOPlist TOPlist