FB pixel

Disney na své službě bude mít i Star Wars nebo Marvel

Nedávno jsme psali o tom, že Disney se chystá spustit vlastní streamovací službu, kam chce exkluzivně dávat svoje tituly. A tím pádem ukončit speciální smlouvu s Netflixem, který dnes tyto tituly má u sebe. Teď už známe detaily a víme, jak to bude s konkrétními sériemi od Marvelu, Pixaru či Star Wars.

Disney nedávno oznámil, že v roce 2019 ukončí smlouvu, kterou uzavřel s Netflixem o exkluzivním streamování svých titulů. Dohoda v hodnotě 300 miliónů se sice podepsala už v roce 2012, ale začala platit až v roce 2016. Díky tomu si i my můžeme na Netflixu už relativně brzo po kinopremiéře (v USA už zhruba půl roku, u nás zhruba rok poté) dopřát nové filmy Star Wars, Pixaru či Marvelu.

Bob Iger, šéf studia Disney, oznámil podrobnosti o tom, jak tato služba bude vypadat. Jednak potvrdil datum spuštění v druhé polovině roku 2019 a pak i upřesnil, kterých filmů se to bude týkat. Původní to totiž vypadalo pro Netflix (a tím pádem i nás jako diváky) lépe, protože by Disney na svojí původní službu lákal pouze svými animovanými filmy (kam aktuálně patří třeba Zootropolis). Jenže Iger rozhodně potvrdil, že se to týká i všech dalších hlavních značek Marvelu - tzn i Star Wars, Pixaru nebo hraných filmů od Disneyho.

Všechny filmy, které mají od studia Disney naplánovanou premiéru na rok 2019, už tedy na Netfixu neuvidíme. Týká se to tedy například čtvrtého dílu Příběhu hraček, druhé ho dílu Ledového království nebo hrané adaptace Lvího krále. Určitě tam také bude patřit Star Wars Epizoda 9, která má mít premiéru na konci roku 2019. A samozřejmě i všechny novinky Marvelu, ohlášené na rok 2019 jsou zatím dvě - čtvrtí Avengers a Kapitán Marvel.

Naopak pokud má dohoda platit ještě v roce 2018, na Netflixu bychom měli vidět například třetí Avengers, druhého Ant-Mana, druhé Úžasňákovi, z letošních kousků potom třeba Star Wars Epizodu 8 (Poslední z Jediů) nebo novou Mary Poppins. Samozřejmostí online katalogu mají být všechny staré filmy, ke kterým má Disney práva, těch má být zhruba 500. Plus televizní seriály, nicméně marvelovské comicsárny (Daredevil, Jessica Jones) zůstávají Netflixu.2017   Filmové novinky   Tomáš Vyskočil   123 přečtení   0 líbí se   0 komentářů  


Komentáře k článkuDalší články na podobné téma


Nejlepším českým filmem roku 2017 je Bába z ledu

Nejlepším českým filmem roku 2017 je Bába z ledu

před 6 dny   Filmové novinky  

Sezónu filmových cen včera uzavřel Český lev, nejlepším českým filmem je podle akademiků Bába z ledu. Kromě ocenění pro nejlepší film si film Bohdana Slámy odnesl ještě dalších pět sošek (většinu hereckých, scénář), konkurentem mu byli jen Po strništi bos (Oldřich Kaiser, kamera, zvuk) a Milada (masky, kostýmy).
Oscary ovládla Tvář vody, nejlepšími herci Oldman a McDormandová

Oscary ovládla Tvář vody, nejlepšími herci Oldman a McDormandová

před 12 dny   Filmové novinky  

Jubilejní devadesátý ročník Oscarů ovládlo nakonec fantasy drama Tvář ženy, které získalo obě dvě hlavní ceny (film a režie), podle počtu sošek jí doháněl Dunkerk (hlavně technické kategorie), Ebbing (dle předpokladů Frances McDormand a Sam Rockwell), Nejtemnější hodina (Gary Oldman, masky) a také Blade Runner (efekty, kamera).
Má se Netflix bát nové Disney online půjčovny?

Má se Netflix bát nové Disney online půjčovny?

před 18 dny   Filmové novinky   10 líbí se  

Je to už nějaký ten pátek, co Disney ohlásil, že stáhne z Netflixu většiny své nabídky. Důvodem je chystané spuštění vlastní online půjčovny v roce 2019. Už konečně známe další detaily, víme, jestli komiksové seriály Marvelu zůstanou na Netflixu a jaké další tituly bude služba mít.


Líbí se ti tento článek?

Staň se naším fanouškem na Facebooku a žádný další už ti neunikne!

TOPlist TOPlist TOPlist