FB pixel TP pixel
Příchod Disney+ do Česka je oficiálně potvrzen na léto 2022 © Lucasfilm

Příchod Disney+ do Česka je oficiálně potvrzen na léto 2022

Do redakcí českých médií dnes dorazila tisková zpráva od samotné středoevropské pobočky Disney, aby oznámila příchod Disney+ do Česka. Neoznamuje se v ní ale nic nového, jen to, že Disney+ dorazí v létě. Konkrétní datum zatím Disney neprozradil, a to ani na náš upřesňující dotaz.

26. 1. 2022 8:30 | Streaming novinky

O tom, že se Disney+ bude v létě spouštět v Česku a dalších zemí střední a východní Evropy a Blízkého východu, víme už několik měsíců díky oznámení na Disney prezentaci investorům. Teď poprvé jsme se dočkali podobného oznámení přímo od pobočky, která bude mít náš region na starosti. Tisková zpráva, která dnes dorazila českým médiím, je ale stále nekonkrétní a vedle seznamu všech zemí, kde se spuštění chystá, v ní není nic podstatného. Konkrétně se spekuluje o konci června, ale to je pro kampaň vlastně nejhorší období, protože (nejen) Češi odjíždí na dovolenou a všechno od obchodů či kin se potýká s odlivem zájmu.

Pojďme tedy alespoň vyjmenovat impozantních 42 zemí, kterých se expanze týká: Albánie, Alžírsko, Andorra, Bahrajn, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Černá hora, Česko, Chorvatsko, Egypt, Estonsko, Irák, Izrael, Jemen, Jižní Afrika, Jordánsko, Katar, Kosovo, Kuvajt, Libanon, Libye, Lichtenštejnsko, Litva, Lotyšsko, Maďarsko, Malta, Maroko, Omán, Palestina, Polsko, Rumunsko, Řecko, San Marino, Saudská Arábie, Severní Makedonie, Slovensko, Slovinsko, Spojené arabské Emiráty, Srbsko, Tunisko, Turecko a Vatikán. Jak je vidět, bude to skok veliký, doposud největším jednorázovým rozšířením byla expanze do Latinské Ameriky v listopadu 2020. Kromě mateřských USA je nyní Disney+ po dvou a čtvrt letech od spuštění dostupný také v Kanadě, celé západní, severní a jižní Evropě, Austrálii, Novém Zélandu, Japonsku, Jižní Korei a několika vybraných zemí jihovýchodní Asie. Blízký východ a severní Afrika byly přidány do rozvrhu relativně nedávno, doposud zde totiž Disney+ licencoval vybrané tituly včetně originálů místní službě OSN. U nás vybrané tituly, ale nikoli originály, má stále zatím ještě HBO GO.

ještě k HBO GO. Každým dnem očekáváme oznámení data spuštění HBO MAX v Česku, horkým kandidátem byl právě dnešek, protože se vyhlašují výsledky celého mateřského koncernu WarnerMedia v USA. Jestli dnes datum skutečně padne, bude to od Disney povedený trolling, jak ukradnout pozornost službě, která podle všeho bude spuštěna zhruba o tři měsíce dříve (spekuluje se o konci února či začátku března).

 1 521 zobrazení   234 se líbí
Tomáš Vyskočil
Svůj první filmový web spustil už v roce 1999. Od té doby si uvědomil, že nebude dělat nic jiného než psát o filmech na internet. A tak založil a spustil FilmPub, první velký filmový magazín. O pár let později přešel na seriály a pro pár fanoušků spustil Lost.cz. Protože těch fandů bylo najednou dost, rozhodl se spustit i další weby a tak vznikla Edna.cz. Mezitím pracoval a psal třeba pro Premiere, DiViDi a další filmové časopisy. Když mu kamarádi před pár lety říkali, že stahují pirátské filmy, protože u nás není nabídka, tak si jeden víkend sedl, naprogramoval skript, který stáhl všechny dostupné nabídky u nás a tak vzniklo Filmtoro. Filmy a seriály už neopustí, protože filmy a seriály nikdy neopustily jeho.
Paramount v potížích. Odložení Mission Impossible je jen špičkou ledovce
Paramount v potížích. Odložení Mission Impossible je jen špičkou ledovce
23.01.2022 12:00:00 | Streaming novinky

Velké věci se dějí u studia Paramount. V našem shrnutí roku 2021 jsme ho sice označili za nejslabšího hollywoodského hráče první ligy, ale ve výhledu pro rok 2022 si mělo studio s horou v logu výrazně spravit chuť. To už aktuálně neplatí.

Počty předplatitelů Netflixu jsou za očekáváním, cítí tlak konkurence
Počty předplatitelů Netflixu jsou za očekáváním, cítí tlak konkurence
21.01.2022 9:00:00 | Streaming novinky

Další z velkých streamingových hráčů vypustil oficiální čísla o tom, jak se mu dařilo. Netflix stále zůstává jedničkou, i když analytici a investoři radost nemají.

Na český trh přichází nová streamovací služba. Nabídne i oscarové tvůrce
Na český trh přichází nová streamovací služba. Nabídne i oscarové tvůrce
21.01.2022 7:00:00 | Streaming novinky

Širokou nabídku streamovacích videoplatforem na domácím trhu rozšíří další online služba. Ta se bude snažit nabídnout především snímky studentů a absolventů FAMU a mimo jiné i rychleji zpřístupnit jejich festivaly oceňované tituly domácímu publiku.

20 nejvyhledávanějších filmů a seriálů roku: Kdo trenduje víc než Iron Man?
20 nejvyhledávanějších filmů a seriálů roku: Kdo trenduje víc než Iron Man?
19.01.2022 13:00:00 | Streaming novinky

Neexistuje snad lepší místo na hledání vašeho oblíbeného filmu než Google. Na nejpopulárnějším vyhledávači lidé denně hledají různé filmy, seriály, ba dokonce franšízy. My pro vás zjistili, který film se stal vůbec nejvyhledávanějším za rok 2021.