FB pixel
Zdroj: Marvel Studios
Už jen pár dní probíhá hlasování o nejlepší weby českého internetu. Hlasujte pro Filmtoro v anketě Křišťálová Lupa!
Kdo Eternals napsal?
Zdroj: Marvel Comics

Kdo Eternals napsal?

U zrodu Eternals stál patrně nejslavnější komiksový autor všech dob (pardon, Stane), samotný Jack Kirby. Ten na samém začátku Marvelu, ještě v dobách Timely Comics, vymysllel Captaina Americu a následně představil světu i komiksového Thora a Fantastickou čtyřku. Kvůli kreativním neshodám Marvel Comics v roce 1970 opustil a zakotvil u největšího konkurenta, tedy u DC. Pro druhého velkého hráče komiksového trhu přichystal série The 4th World/Čtvrtý svět a New Gods/Noví bohové, ve kterých si vybudoval sám svou vlastní novou mytologii. Po několika letech se pak vrátil k Marvelu a vybudoval Eternals, sérii částečně inspirovanou Novými bohy, kterou ale ozvláštnil propojením s pozemskými mýty.

Kdo jsou Eternals?
Zdroj: Marvel Studios

Kdo jsou Eternals?

Mocné vesmírné bytosti, samotní Nebešťané, dorazili před miliónem let na Zemi a začali experimentovat s lidskou rasou. Urychlením evoluce tak stvořili mocné Eternals, rasu téměř nesmrtelných jedinců. Eternals se později nadále vyvíjeli a utvořili si sídlo v Titanu, ze kterého později přesídlili do Olympie v kapesním vesmíru nedaleko řeckého vrchu Olymp. V následující občanské válce se střetli bratři Kronos a Uran, což vedlo k rozdělení populace Eternals, přičemž poražená Uranova frakce uprchla na Saturnův měsíc Titan, kde založila kolonii. Pozemští Eternals zůstali a bránili Zemi, přičemž je vedl Kronův syn Zuras a pomohl zastavit čtvrtý příchod Nebešťanů. V pozdějších komiksech se pozemská populace ještě ztenčila a na Modré planetě zůstali jen Eternals pod vedením Ikarida, kteří přesunuli sídlo z Olympie do Nové Olympie v Antarktidě.

Kdo jsou Deviants?
Zdroj: Marvel Studios

Kdo jsou Deviants?

Vedle Eternals vzešli z experimentu Nebešťanů i mocní Deviants, kteří na rozdíl od svých protějšků primitivní lidstvo nebránili, ba naopak. Začali lidstvo zotročovat a ovládli velkou část světa. Eternals s nimi vedou věčný boj a válka se během nejrůznějších epoch přerývá ze strany na stranu. V archaických dobách patřil mezi nejmocnější Deviants velekněz Ghaur, na jehož neblahé působení na marvelovský vesmír navázali Llyra, Set a hlavně Kro. Posledního jmenovaného superzloducha dokonce uvidíme ve filmu!

Pozemští Eternals
Zdroj: Marvel Comics

Pozemští Eternals

Když Kronos v občanské válce s bratrem Uranem triumfoval, zůstali na Zemi Eternals sídlící v již výše zmíněné Olympii. Na Kronovu vládu postupně navázali synové Zuras a A'Lars a na Zemi vyrostla postupně celá nová generace Eternals. Někteří z nich pronikli do pozemských mýtů (Ikaris, Gilgamesh), neustále ale bránili naši planetu primárně před Deviants. Sersi se například později přidala k Avengers.

Eternals a vesmír
Zdroj: Marvel Studios

Eternals a vesmír

Tak a teď k těm slavnějším Eternals a jejich potomkům! Po prohrané válce odešli Uranovi stoupenci na měsíc Saturnu Titan a založili zde vlastní kolonii. Vlivem mocného kosmického draka vypukla válka i mezi těmito přeživšími, kterou přežila pouze Sui-San. Tu nalezl pozemský Eternal A'Lars, jenž Titan navštívil a z jejich svazku se populace Saturnova měsíce obnovila. A'Lars a Sui-San měli nejprve syna Erota, pozdějšího superhrdinu Star Foxe. Druhý jejich syn, Thanos, se narodil v době, kdy Sui-San bláznila. Nutno však podotknout, že oba synové nejsou ryzími Eternals, neboť A'Lars a Sui-San experimentovali s DNA pozemských bytostí zvaných Titáni.

Black Knight a jeho filmový debut
Zdroj: Marvel Studios

Black Knight a jeho filmový debut

V Eternals se potkáme i s Black Knightem, hrdinou v černé zbroji, kterou nosilo už mnoho bojovníků. Byť komiksy vyobrazují v tomto brnění Percyho z dvora krále Artuše či padoucha Nathana Garretta, film Chloé Zhao nám představí Danea Whitmana. Ten je patrně nejslavnějším držitelem přezdívky Black Knight a po Percym podědil slavný Excalibur, se kterým čelil nejrůznějším zloduchům. Po zničení bájného meče vzal do rukou meč světelný a přidal se k Avengers či Defenders. Jaká bude asi jeho role v novém filmu?

Potvrzení herci ve filmu Eternals

Potvrzení herci ve filmu Eternals

Ve filmových Eternals nás čeká celá plejáda známých obličejů, které ztvární ikonické hrdiny marvelovského vesmíru. Ty jsme rozebírali v samostatném článku, který před filmem výrazně doporučujeme pročíst. Nyní už ale k seznamu hlavních tváří novinky Chloé Zhao:

 • Gemma Chen (Sersi)
 • Richard Madden (Ikaris)
 • Kumail Nanjiani (Kingo)
 • Lia McHugh (Sprite)
 • Brian Tyree Henry (Phastos)
 • Lauren Ridloff (Makkari)
 • Barry Keoghan (Druig)
 • Ma Dong-seok (Gilgamesh)
 • Salma Hayek (Ajak)
 • Angelina Jolie (Thena)
 • Dan Stevens (Kro)

7 faktů o Eternals, které musíte znát. Co mají společného s Thanosem?  |  Zajímavosti  | 

Ondřej Novotný

Internetový pisálek, který se přes svůj blog a Ednu nakonec dostal i na Filmtoro. Povoláním zatím student, ve volném čase pak zaneprázdněný teoretik komiksových filmů a seriálů, který nevynechá ani jednu nerdskou diskusi. Mezi jeho filmové favority patří Star Wars, Indiana Jones a jakýkoli béčkový film se Sibyl Danning. Mimo film se intenzivně věnuje čtení nejrůznější literatury (převážně té německé), rád vyhledává kvalitní kebab po celé Praze a občas usedne v klubu Chocobamba při poslechu kvalitní žižkovské hudby.


Další články jako 7 faktů o Eternals, které musíte znát. Co mají společného s Thanosem?

Zajímavosti  |  před 4 dny

Eternals: Které mocné superhrdiny uvidíme v nové marvelovce a které ne?

Snímek Eternals se blíží a už za pár týdnů se seznámíme s mocnými hrdiny, kteří chrání Zemi před Devianty. Pojďme si proto představit desítku nejsilnějších představitelů této nadlidské rasy. Které z nich ve filmu nakonec uvidíme? číst více

Zajímavosti  |  před 4 dny

Co znamená potitulková scéna druhého Venoma? Tom Hardy otřese Marvelem

Druhý Venom sice neposbíral úplně nejkladnější recenze, v tržbách se mu ale velice daří a už teď je jasné, že snímek Andyho Serkise nebude v pavoučím vesmíru studia Sony Pictures poslední. Pojďme se podívat, kterým směrem se Sony vydá ve svých budoucích projektech. číst více

Zajímavosti  |  před 13 dny

Odhalil trailer nové Hry o trůny návrat kvality? Tohle všechno jste minuli

První upoutávka na House of the Dragon představila mocné vládce, nové frakce, starobylé zbraně, komplikované rodokmeny a samozřejmě legendární ohnivé bestie, které v těchto dobách nahradily úlohu bohů. číst více

Zajímavosti  |  před 25 dny

10 žhavých kandidátů na nového Bonda: Cavill i Hemsworth mají své slabiny

Čas se nachýlil a éře jednoho Bonda odzvonilo, je tedy čas podívat se po nových tvářích, které by se mohly stát agentem s povolením zabíjet. Přinášíme výběr deseti nejžhavějších kandidátů na nového 007. číst více

Zajímavosti  |  před 1 měsíci

10 šílených překvapení, které nás baví a zároveň štvou na Papírovém domu

Málokterý seriál nás v posledních letech zvedl ze židle jako španělský heist Papírový dům. Podívali jsme se na zoubek těm největším a nejšílenějším překvapením, která pro nás tvůrci připravili a která nás stejnou měrou iritují jako baví. Dopředu upozorňujeme na hromadu spoilerů. číst více

Cache: 1 TOPlist TOPlist TOPlist