FB pixel
Zdroj: Netflix
Už jen pár dní probíhá hlasování o nejlepší weby českého internetu. Hlasujte pro Filmtoro v anketě Křišťálová Lupa!

(Ne)plánované prodloužení pobytu

Žánr heist filmů má svá jistá pravidla a už samotná premisa seriálu jde proti zažitým tradicím. Místo rychlé akce, pár pytlů peněz a zběsilého úprku tak diváky čeká pořádně dlouhá a výživná loupež, která se rozhodně nenese v duchu Lucasova hesla: Faster, more intense! Naopak trvá skoro až úmorně dlouho, aby se uvnitř budovy mohly dít šílené veletoče mnohdy vyšinutých postav skoro jako ze španělské telenovely.


Tokyo se vrací!

Pro budovu státní mincovny (v pozdějších řadách pak Národní banky) platí rčení, že pod svícnem je největší tma. V momentě opuštění interiéru budovy se tak hrdinové zdají nejzranitelnější. Když tedy byla Tokyo v druhé řadě vydána napospas policii, jen málokdo čekal, že se ještě vrátí na scénu zločinu. O to překvapivější a velkolepější byl její návrat, ze kterého by měl radost rozhodně i Dominic Toretto.


Rodinná pouta

Minulost většiny postav zůstala divákům zatajena, když však ve výjimečných situacích došlo k odhalení dávných přečinů a vztahových propletenců, stálo to za to. Nejvíce s námi určitě zahýbalo zjištění o Profesorově sourozenci Berlínovi a jejich výjimečné bratrské lásce s až homoerotickými přesahy.


Láska hory i znesvářené strany přenáší

Pravidlo číslo jedna znělo, hlavně se nezaplést s nikým zapojeným do akce. Profesor ale tak trochu pozapomněl počítat i se sebou samým a nakonec to byl on, kdo pravidla pořušil tím nejhrubším přečinem. Není divu, že se tým v červeným kombinézách ocitl v nesnázích, vztahy na pracoviště zkrátka nepatří. I když v tomto případě musíme dodat, že průšvihářů bylo v tomto ohledu více.


Stockholmský syndrom

Nezaplést se s nikým z týmu, s nikým od policie… no a už hlavně se nehrabat do pošramocených vztahů svých rukojmích. Denver nebyl zrovna nejposlušnější hoch, ale musíme mu to prominout, jeho vztah s přítelem utlačovanou mincovní sekretářkou je jednou z nejlépe vystavěných dramatických linek seriálu. Moment, kdy se pak v druhé sérii přidá na stranu maskovaných kníračů, je už jen třešničkou na dortu.


Na kahánku

Jak zaháčkovat diváka? No přece pořádným cliffhangerem. Nejvíc v očekávání jsme rozhodně zůstali na konci čtvrté série, protože nikdo nečekal, jak rychle se dostane manická těhule Sierra Profesorovi na kobylku. Možná mu láska zatemnila mozek a teď se jen těžko dostává z téhle polízanice.


Smrt číhá všude

Těžko očekávat a bylo by dost bláhové v to doufat, že v příběhu, který se hemží samopaly, výhružkami a zakrvavenými kladivy vyváznou všichni aktéři živi a zdraví. Je však s podivem, nakolik se tvůrci vyžívají v brutálních smrtích svých postav. A je ještě podivuhodnější, že zásadně zabíjejí postavy sympatické (Oslo, Nairobi) a ty, které lezou na nervy (Tokyo, Arturo), nechávají dlouho žít. Tomu říkáme udržovat žhavou diskuzi par excellence a přemýšlíme, jestli za tím v pozadí nestojí tvůrci Hry o trůny.

Náhlá zaváhání

Každá akce potřebuje pořádné PR a je jedno, ať už se jedná o divadelní představení nebo největší bankovní loupež ve španělské historii. Na PR manažera však Profesorovi už nezbyl budget, a tak musel zajistit partičce dalíovců veřejnou prezentaci sám. Když unikly nahrávky policejních rozhovorů, zdálo se, že jde jen o jeden z jeho dalších přešlapů. Výjimečně však v tuto chvíli nenechal průchod svým citům, ale šlo o dobře kalkulovaný krok s cílem policii zdiskreditovat.


Vzpoura uvnitř

Své přátele si drž blízko u těla, avšak ještě blíž si drž své nepřátele… a rozhodně nikomu nevěř. Bohužel v případě sestavování týmu pro druhou velkolepou akci se Profesor trochu přepočítal, když jmenoval vůdcem gangu ješitného Palerma, který pozbýval Berlínova sexuálního charismatu. Od samého začátku jsme věděli, že bude dělat problémy, ale že jeho egoisticky motivované osvobození militantních zabijáků povede až k smrti jedné z nejoblíbenějších postav, čekal opravdu málokdo.


Některých postav se nejde zbavit

Třetí série znamenala nové dobrodružství nenasytné a tak trochu bláhové party, s nadšením jsme tedy očekávali nové postavy a doufali, že některé upadly v zapomnění. Jak nepříjemné bylo překvapení, když se i u druhé loupeže ocitl attention seeker Arturo se svými poučkami o tom, jak přežít přepadení v klidu a pohodě, což o jeho minulém výkonu rozhodně říct nelze. Při pohledu na jeho obličej se nám otevírá kudla v kapse a přejeme mu jen to nejhorší.

10 šílených překvapení, které nás baví a zároveň štvou na Papírovém domu  |  Zajímavosti  | 

Beata Mrazíková


Další články jako 10 šílených překvapení, které nás baví a zároveň štvou na Papírovém domu

Zajímavosti  |  před 5 dny

Eternals: Které mocné superhrdiny uvidíme v nové marvelovce a které ne?

Snímek Eternals se blíží a už za pár týdnů se seznámíme s mocnými hrdiny, kteří chrání Zemi před Devianty. Pojďme si proto představit desítku nejsilnějších představitelů této nadlidské rasy. Které z nich ve filmu nakonec uvidíme? číst více

Zajímavosti  |  před 5 dny

Co znamená potitulková scéna druhého Venoma? Tom Hardy otřese Marvelem

Druhý Venom sice neposbíral úplně nejkladnější recenze, v tržbách se mu ale velice daří a už teď je jasné, že snímek Andyho Serkise nebude v pavoučím vesmíru studia Sony Pictures poslední. Pojďme se podívat, kterým směrem se Sony vydá ve svých budoucích projektech. číst více

Zajímavosti  |  před 14 dny

Odhalil trailer nové Hry o trůny návrat kvality? Tohle všechno jste minuli

První upoutávka na House of the Dragon představila mocné vládce, nové frakce, starobylé zbraně, komplikované rodokmeny a samozřejmě legendární ohnivé bestie, které v těchto dobách nahradily úlohu bohů. číst více

Zajímavosti  |  před 26 dny

10 žhavých kandidátů na nového Bonda: Cavill i Hemsworth mají své slabiny

Čas se nachýlil a éře jednoho Bonda odzvonilo, je tedy čas podívat se po nových tvářích, které by se mohly stát agentem s povolením zabíjet. Přinášíme výběr deseti nejžhavějších kandidátů na nového 007. číst více

Zajímavosti  |  před 27 dny

7 faktů o Eternals, které musíte znát. Co mají společného s Thanosem?

Snímek Eternals se blíží a už za měsíc se jej dočkáme exkluzivně v kinech. Jelikož se jedná o zcela novou partu hrdinů, kterou ve filmovém vesmíru Marvelu uvidíme, jsou její členové a jejich příběhy pro mnoho fandů velkou neznámou. Proto si pojďme představit několik základních informací. číst více

Cache: 1 TOPlist TOPlist TOPlist