FB pixel TP pixel
Peklo zamrzlo, zima přichází. Hra o trůny je nově na HBO Max ve 4K © HBO

Peklo zamrzlo, zima přichází. Hra o trůny je nově na HBO Max ve 4K

Když se v březnu spustila nová verze HBO, jednou z věci, kterou jsme čekali, byla nálož pořadů ve 4K. Jenže nakonec jsme se dočkali jen několika málo desítek filmů v nejvyšším rozlišení, chyběly seriály včetně korunního klenotu jménem Hra o trůny. Nyní se před premiérou Rodu draka konečně tento hřích napravuje.

2. 8. 2022 9:00 | Filmové novinky

S tím, jak se vylepšuje výbava domácností a velké kvalitní televizi se stávají postupně samozřejmostí, dohánějí online půjčovny technické možnosti pro maximální zážitek jen pomalu. 4K rozlišení je aktuálně nejvyšší hranici obrazové kvality pro domácí kino, ať už je to skrz Blu-Ray disky nebo právě online přehrávání. Nejširší a nejkvalitnější nabídku Ultra HD pořadů má iTunes, kde najdete zhruba tisícovku starších i novějších filmů v rozlišení perfektním pro vaši televizi úhlopříčky alespoň 55 palců. Dohání ho velmi pomalu Google Play, naopak slušných pár stovek filmů ve 4K můžete najít na Rakuten TV. Se službami za předplatné je to nahoru dolů. Netflix má jen minimum nakoupených filmů ve 4K, takže v UHD můžete čekat jen jeho původní filmy a seriály, což už dneska dělá také zhruba tisícovku pořadů. Amazon Prime Video jede podobný styl, ale tam je nabídka omezenější, jsme zhruba na třech stovkách. Hezky se rozjel Disney+, který ve 4K servíruje více než 300 svých titulů a to včetně marvelovek, které nepustil ve 4K nikam jinam.

Peklo zamrzlo, zima přichází. Hra o trůny je nově na HBO Max ve 4K © HBO

Za nejkratší konec tahalo dlouhou dobu HBO GO, které 4K vůbec nepodporovalo. S přechodem na HBO Max letos v březnu jsme čekali změnu, ale ta nakonec přinesla jen zhruba 30 filmů z produkce Warner Bros studia, které si můžete vychutnat v maximální kvalitě. Podobná situace bohužel panuje všude včetně USA, naštěstí HBO se teď rozhodlo tuto neradostnou situaci trochu vylepšit. UHD kabátek dostává na HBO MAX všech 8 řad seriálu Hra o trůny, který patří mezi hlavní klenoty služby a dohání tak fyzická média, kde už je Hra o trůny ve 4K k dispozici nějaký ten pátek. Je nutné podotknout, že první dvě řady seriály byly točeny v HD a jsou tedy upscale do 4K, třetí až pátá má také své pasáže původně jen v HD a teprve od šesté se jede plně v UHD. Doufáme, že noční bitvu v Dlouhé noci už tentokrát uvidíme, když k nám tomu pomůže obrazové vyladění Dolby Vision a vše bude dunět v Dolby Atmos. Pravý čas pro opáčko prvních 6 řad (poslední dvě jsou na vlastní riziko) než dorazí 21. srpna, také ve 4K, prequel Rod draka.

Tomáš Vyskočil
Svůj první filmový web spustil už v roce 1999. Od té doby si uvědomil, že nebude dělat nic jiného než psát o filmech na internet. A tak založil a spustil FilmPub, první velký filmový magazín. O pár let později přešel na seriály a pro pár fanoušků spustil Lost.cz. Protože těch fandů bylo najednou dost, rozhodl se spustit i další weby a tak vznikla Edna.cz. Mezitím pracoval a psal třeba pro Premiere, DiViDi a další filmové časopisy. Když mu kamarádi před pár lety říkali, že stahují pirátské filmy, protože u nás není nabídka, tak si jeden víkend sedl, naprogramoval skript, který stáhl všechny dostupné nabídky u nás a tak vzniklo Filmtoro. Filmy a seriály už neopustí, protože filmy a seriály nikdy neopustily jeho.
Nový trailer na seriál Andor odhaluje začátek konce Impéria
Nový trailer na seriál Andor odhaluje začátek konce Impéria
01.08.2022 17:00:00 | Filmové novinky

Disney+ vytahuje nové ukázky na chystané podzimní pecky, značku Star Wars bude na podzim tlačit skrz seriál Andor. V něm se podíváme, jak se stejnojmenná postava z filmového Rogue One dostala mezi Rebely, kteří nejsou spokojeni s tím, jak vládne Impérium. Premiéra se také posouvá zhruba o měsíc, ale dostaneme hned tři díly najednou.

Chcete si dopřát všechny Spider-Many? Musíte mít předplacené 3 služby
Chcete si dopřát všechny Spider-Many? Musíte mít předplacené 3 služby
31.07.2022 19:30:00 | Filmové novinky

Jestli jste fanoušci Spider-Mana, ať už je to Tobey, Andrew nebo Tom a nezakoupili jste si jejich filmy například na iTunes, jedinou možností jak aktuálně vidět všechny jejich filmy, je mít předplacené všechny tři hlavní služby - Netflix, HBO Max či Disney+. Proč to vzniklo a je šance, že se to změní?

Druhý Aquaman hlásí nové hvězdné a nečekané cameo
Druhý Aquaman hlásí nové hvězdné a nečekané cameo
29.07.2022 14:00:00 | Filmové novinky

Vypadá to, že Jason Momoa prozradil, že to s Batfleckovým koncem není úplně tak žhavé, jak to dříve vypadalo. Čerstvý ženáč Ben Affleck totiž aktuálně dotáčí několik scén do druhého dílu Aquamana, který dorazí do kin v příštím roce. Už dříve pak byl potvrzen jeho návrat ve Flashovi.

Dračí jezdec Eragon znovu ožívá. Disney z něj udělá epickou ságu
Dračí jezdec Eragon znovu ožívá. Disney z něj udělá epickou ságu
29.07.2022 9:00:00 | Filmové novinky

Pokud jste fanoušky knižního fantasy hitu Eragon Christophera Paoliniho, určitě oceníte, že se studio Disney rozhodlo vytvořit novou adaptaci.