FB pixel TP pixel
Kit Harington přiznal, že ze závěru GoT byl hodně dojatý © TMDB

Kit Harington přiznal, že ze závěru GoT byl hodně dojatý

Kit Harington se stal prvním z hlavních hrdinů Hry o trůny, který se po zveřejnění traileru dostal před kamery a pod palbu otázek požadujících víc informací o poslední řadě. Harington se očividně musel snažit, aby nic neprozradil, ale Stephen Colbert byl odhodlán něco z něj ve své Late Show vypáčit.

Filmové novinky

Všichni členové hereckého obsazení Hry o trůny řeší v toto období zpravidla stejný problém – neprozradit při všemožných interview v rámci propagace nové řady pokud možno vůbec nic. „Všichni se na sebe otáčíme s otázkou 'Co mám vůbec říct? '. Je to jako minové pole,“ přiznal Harington, který si mimo jiné postěžoval na svůj kostým, který „váží tunu“ a „hrozně páchne“. „Podle mě ho každý rok dělají schválně těžší, aby mě schválně fyzicky vyčerpali,“ postěžoval si představitel Jona Sněha a připomněl, že na rozdíl od svých kolegů si při natáčení jednotlivých řad nikdy až tolik neužíval: „Všichni ostatní herci přijeli z Chorvatska, kde dle svých slov hráli v hedvábných kostýmech a po natáčení si šli zaplavat se sklenkou margarity v ruce… já jsem byl tři měsíce v dešti a blátě v mém 15kilogramovém kostýmu.“

Harington nakonec i přes naléhání Colberta nic zásadního neprozradil. Ale svěřil se aspoň se svou emoční reakcí na finální momenty seriálu: „Byl jsem z vývoje určitých událostí velmi šokován a překvapen… a pak jsem si mohl oči vyplakat. Pobrečel jsem si.“ Posledních 6 dílů se natáčelo celkem 10 měsíců a obsahují mimo jiné jednu z největších bitev, jaká se kdy na jakémkoliv plátně objevila. Podle Haringtona tuto (pravděpodobně závěrečnou) bitvu natáčeli celkem 55 nocí uprostřed zimy v Belfastu. „Když se štábem strávíte 55 nocí natáčením, poměrně dobře vám dojde, že lidé nejsou noční tvorové,“ uzavřel Harington.

 263 zobrazení   129 se líbí
Amazon ukazuje Good Omens trailer: Konec světa je tu
Amazon ukazuje Good Omens trailer: Konec světa je tu
06.03.2019 18:00:00 | Filmové novinky

Přicházející apokalypsa v prvním traileru Good Omens rozhodně sbližuje podivné jedince. Dlouho očekávaná adaptace stejnojmenného románu Terryho Pratcheta a Neila Gaimana je tady, a to díky Amazonu, který se rozhodl dát mu šanci ve formě minisérie s velmi zajímavým obsazením. Zatím to vypadá na slušnou podívanou!

Hra o trůny: Konečně pořádný trailer k 8. řadě!
Hra o trůny: Konečně pořádný trailer k 8. řadě!
05.03.2019 18:00:00 | Filmové novinky

HBO zveřejnila první plnohodnotný trailer k finální osmé řadě Hry o trůny, která dorazí již příští měsíc. Za zcela nejzásadnější lákadlo lze považovat první záběry z pravděpodobně finální bitvy společenství živých proti mrtvým, na kterou všichni fanoušci netrpělivě čekají.

Přestřelka Netflix vs Spielberg: Patří online filmy na Oscary?
Přestřelka Netflix vs Spielberg: Patří online filmy na Oscary?
05.03.2019 16:00:00 | Filmové novinky

Jen pár dní po udílení Oscarů odstartovala zajímavá kauza o tom, zda by se Netflix a další online hráči měli účastnit udílení Oscarů. Vše odbouchl Steven Spielberg, který začal apelovat na své kolegy v americké filmové akademii, aby tomu tak příště nebylo. Jak na to reagoval samotný Netflix?

Star Wars seriál Mandalorian úspěšně dokončil natáčení
Star Wars seriál Mandalorian úspěšně dokončil natáčení
04.03.2019 17:00:00 | Filmové novinky

Produkce televizního seriálu ze světa Star Wars, který napsal Jon Favreau, má za sebou ve zdraví poslední klapku. Nyní přijde nepochybně na řadu nějaké to CGI a další efekty. Ale premiéra by tím pádem snad neměla být předaleko a když mistr Yoda dá, mohli bychom se dočkat ještě letos.