FB pixel TP pixel
Kit Harington přiznal, že ze závěru GoT byl hodně dojatý © TMDB

Kit Harington přiznal, že ze závěru GoT byl hodně dojatý

Kit Harington se stal prvním z hlavních hrdinů Hry o trůny, který se po zveřejnění traileru dostal před kamery a pod palbu otázek požadujících víc informací o poslední řadě. Harington se očividně musel snažit, aby nic neprozradil, ale Stephen Colbert byl odhodlán něco z něj ve své Late Show vypáčit.

11. 3. 2019 9:00 | Filmové novinky

Všichni členové hereckého obsazení Hry o trůny řeší v toto období zpravidla stejný problém – neprozradit při všemožných interview v rámci propagace nové řady pokud možno vůbec nic. „Všichni se na sebe otáčíme s otázkou 'Co mám vůbec říct? '. Je to jako minové pole,“ přiznal Harington, který si mimo jiné postěžoval na svůj kostým, který „váží tunu“ a „hrozně páchne“. „Podle mě ho každý rok dělají schválně těžší, aby mě schválně fyzicky vyčerpali,“ postěžoval si představitel Jona Sněha a připomněl, že na rozdíl od svých kolegů si při natáčení jednotlivých řad nikdy až tolik neužíval: „Všichni ostatní herci přijeli z Chorvatska, kde dle svých slov hráli v hedvábných kostýmech a po natáčení si šli zaplavat se sklenkou margarity v ruce… já jsem byl tři měsíce v dešti a blátě v mém 15kilogramovém kostýmu.“

Harington nakonec i přes naléhání Colberta nic zásadního neprozradil. Ale svěřil se aspoň se svou emoční reakcí na finální momenty seriálu: „Byl jsem z vývoje určitých událostí velmi šokován a překvapen… a pak jsem si mohl oči vyplakat. Pobrečel jsem si.“ Posledních 6 dílů se natáčelo celkem 10 měsíců a obsahují mimo jiné jednu z největších bitev, jaká se kdy na jakémkoliv plátně objevila. Podle Haringtona tuto (pravděpodobně závěrečnou) bitvu natáčeli celkem 55 nocí uprostřed zimy v Belfastu. „Když se štábem strávíte 55 nocí natáčením, poměrně dobře vám dojde, že lidé nejsou noční tvorové,“ uzavřel Harington.

 263 zobrazení   129 se líbí
Tomáš Durčák
Dumavý samotář se zájmem o vše, co ještě neví. Původně chtěl z dlouhé chvíle jenom trochu psát o GoT, načež se z něj přes noc stal někdo, kdo už si sem musel napsat svůj medailonek. Nepohrdne dobrým filmem, seriálem, knihou, hudbou ani divadlem (zkrátka kulturní člověk každým coulem). Jako šéfredaktor už vedl pár projektů, kterým se dařilo i nedařilo, a pár lidí, kterým psaní šlo i nešlo. Jeho 46 chromozomů mu mimo jiné do vínku dalo nevypnutelný a mimořádně citlivý Grammar Nazi radar, díky kterému je sice nejlepším korektorem českého jazyka široko daleko, ale internetové diskuze bez prožití slabšího infarktu číst nemůže.
Amazon ukazuje Good Omens trailer: Konec světa je tu
Amazon ukazuje Good Omens trailer: Konec světa je tu
06.03.2019 18:00:00 | Filmové novinky

Přicházející apokalypsa v prvním traileru Good Omens rozhodně sbližuje podivné jedince. Dlouho očekávaná adaptace stejnojmenného románu Terryho Pratcheta a Neila Gaimana je tady, a to díky Amazonu, který se rozhodl dát mu šanci ve formě minisérie s velmi zajímavým obsazením. Zatím to vypadá na slušnou podívanou!

Hra o trůny: Konečně pořádný trailer k 8. řadě!
Hra o trůny: Konečně pořádný trailer k 8. řadě!
05.03.2019 18:00:00 | Filmové novinky

HBO zveřejnila první plnohodnotný trailer k finální osmé řadě Hry o trůny, která dorazí již příští měsíc. Za zcela nejzásadnější lákadlo lze považovat první záběry z pravděpodobně finální bitvy společenství živých proti mrtvým, na kterou všichni fanoušci netrpělivě čekají.

Přestřelka Netflix vs Spielberg: Patří online filmy na Oscary?
Přestřelka Netflix vs Spielberg: Patří online filmy na Oscary?
05.03.2019 16:00:00 | Filmové novinky

Jen pár dní po udílení Oscarů odstartovala zajímavá kauza o tom, zda by se Netflix a další online hráči měli účastnit udílení Oscarů. Vše odbouchl Steven Spielberg, který začal apelovat na své kolegy v americké filmové akademii, aby tomu tak příště nebylo. Jak na to reagoval samotný Netflix?

Star Wars seriál Mandalorian úspěšně dokončil natáčení
Star Wars seriál Mandalorian úspěšně dokončil natáčení
04.03.2019 17:00:00 | Filmové novinky

Produkce televizního seriálu ze světa Star Wars, který napsal Jon Favreau, má za sebou ve zdraví poslední klapku. Nyní přijde nepochybně na řadu nějaké to CGI a další efekty. Ale premiéra by tím pádem snad neměla být předaleko a když mistr Yoda dá, mohli bychom se dočkat ještě letos.